FW Mod Czech Firmware 2.4.0.32 / 1.8.0.34 | Mi Band 3 & Mi Band 3 NFC

Rorasek

New member
Joined
May 9, 2019
Messages
22
Likes
5
Points
3
Ten samý problém, zkoušel jsem to přes AmazTools – autor teď vydal rychle po sobě 2 updaty a ani s jedním to nefunguje. Zkoušel jsem i Android a tam různé SW nástroje zde ve fóru doporučované – vždy to dojede na 99 % a pak ohlásí chybu.

Řešení nevím – možná je v mém náramku jiný typ chipu a tak není náramek jako náramek, i když se navenek jmenuje řada MiBand3? Jinak mne nic nenapadá. Přítelkyni jsem dal svůj první počeštěný (prošlo na první dobrou) a nechal si anglický s tím, že to časem snad půjde. Zatím stále nic.
Jsem na tom úplně stejně. Vyzkoušel jsem všechny zde popsané způsoby bez úspěchu. Dokonce při tomto způsobu slovenský upravený Mi Fit 4.0.0 s automatickou instalací upraveného SK firmware se přepsala verze FW z 2.3.0.6 na 2.3.0.28, ale seznam podporovaných jazyků se nezměnil. Taky si začínám myslet, že záleží na tom jaký typ chipu náramek má.
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Jsem na tom úplně stejně. Vyzkoušel jsem všechny zde popsané způsoby bez úspěchu. Dokonce při tomto způsobu slovenský upravený Mi Fit 4.0.0 s automatickou instalací upraveného SK firmware se přepsala verze FW z 2.3.0.6 na 2.3.0.28, ale seznam podporovaných jazyků se nezměnil. Taky si začínám myslet, že záleží na tom jaký typ chipu náramek má.
".... seznam podporovaných jazyků se nezměnil." Ani nemůže. Čeština se nahrává natvrdo a buď náramek je česky a nebo není, rozhodně nelze nastavit češtinu volbou přes telefon.
 

Rorasek

New member
Joined
May 9, 2019
Messages
22
Likes
5
Points
3
".... seznam podporovaných jazyků se nezměnil." Ani nemůže. Čeština se nahrává natvrdo a buď náramek je česky a nebo není, rozhodně nelze nastavit češtinu volbou přes telefon.
Do mého náramku se čeština (slovenština) nenahraje. Jakýkoliv update fw po 99% spadne. Aktualizace res a font proběhne korektně.
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Do mého náramku se čeština (slovenština) nenahraje. Jakýkoliv update fw po 99% spadne. Aktualizace res a font proběhne korektně.
Také se mě opakovaně stává, že instalace FW spadne, až se to nakonec podaří. Pokud problémy přetrvávají, odparujte náramek od všech aplikací, odparujte náramek v nastavení Bluetooth a zkuste instalovat FW přes GadgetBridge. Samozřejmě náramek je při nahrávání co nejblíže telefonu a k Bluetooth telefonu nemáme aktivně připojena jiná zařízení v době nahrávání FW.
 
Last edited:

Rorasek

New member
Joined
May 9, 2019
Messages
22
Likes
5
Points
3
Také se mě opakovaně stává, že instalace FW spadne, až se to nakonec podaří. Pokud problémy přetrvávají, odparujte náramek od všech aplikací, odparujte náramek v nastavení Bluetooth a zkuste instalovat FW přes GadgetBridge.
Vyzkoušeno snad 50x. Přes GB, přes Notifi. 99%-konec. Jediné co vypadá, že se něco děje je přes modifikovaný Mifit, ale jak už jsem psal, změní se typ fw z2.3.0.6 na 2.3.0.28,ale v náramku žádné změny nevidím.
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
Vyzkoušeno snad 50x. Přes GB, přes Notifi. 99%-konec. Jediné co vypadá, že se něco děje je přes modifikovaný Mifit, ale jak už jsem psal, změní se typ fw z2.3.0.6 na 2.3.0.28,ale v náramku žádné změny nevidím.
Ak sa nainstalovala verzia 2.3.0.28 s MiFit autoinstalacia SK potom musi byt aj slovencina, SK/CZ je namiesto polstiny preto ak mas v AJ problem moze byt v App napr v Notify sa da nastavit jazyk skus dat predvoleny
 

Rorasek

New member
Joined
May 9, 2019
Messages
22
Likes
5
Points
3
[QUOTE = "xpaulos2, post: 17992, member: 35295"] Pokud nainstalovanou verzi 2.3.0.28 s MiFi autoinstalace SK pak musi byt i slovencina, SK / CZ je namísto polštiny proto pokud mas v AJ problem muze byt v App např v Notify se da nastavit jazyk skus dat výchozí [/ QUOTE]
Pd polštinou mám polštinu, pod angličtinou angličtinu, když zvolím výchozí (standartní) zůstane ten jazyk, který byl naposledy navolen.
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
[QUOTE = "xpaulos2, post: 17992, member: 35295"] Pokud nainstalovanou verzi 2.3.0.28 s MiFi autoinstalace SK pak musi byt i slovencina, SK / CZ je namísto polštiny proto pokud mas v AJ problem muze byt v App např v Notify se da nastavit jazyk skus dat výchozí [/ QUOTE]
Pd polštinou mám polštinu, pod angličtinou angličtinu, když zvolím výchozí (standartní) zůstane ten jazyk, který byl naposledy navolen.
Tak sa nenainstalovala inak by mala ukazovat 2.3.0.29 nie 28, V MiFit su od nejakej verzie 3.5.4 dva FW jeden normalny Mili_Wuhan a druhy Mili_Wuhan_TR ktory ostal na 2.2.0.14 neviem preco vytvorili ten druhy no mozno to suvisi s tvojou verziou Mi Band
 

Rorasek

New member
Joined
May 9, 2019
Messages
22
Likes
5
Points
3
[QUOTE = "xpaulos2, post: 17994, member: 35295"] Tak se nenainstalovanou jinak by měla ukazovat 2.3.0.29 ne 28, V MiFi su od nějaké verze 3.5.4 dva FW jeden normalny Mili_Wuhan a druhy Mili_Wuhan_TR ktery zůstal na 2.2. 0.14 neviem preco vytvořili ten druhy no mozno to souvisí s tvou verzí Mi Band [/ QUOTE]
Já si také myslím, že se fw přes MiFi sk nenainstaloval korektně. Jen se divím, že po opětném spárování z MiFi na Notifi se změnila verze fw z 2.3.0.6 na 2.3.0.28
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
Tak diki jednemu grekovi ktori mal rovnaky problem, zistil ze jeho MB3 nepouziva Mili_Wuhan FW ale Mili_Hankou FW, Tak som upravil Mili hankou a na vlastne nebezpecie mozte skusit tim co zlyhala aktualizacia pri 99% tento FW, FW_Mili_hankou_2_3_0_28_CZ.fw, Res pouzite z prvej strany pre 2.3.0.28 tie su rovnake
 

Attachments

Rorasek

New member
Joined
May 9, 2019
Messages
22
Likes
5
Points
3
[QUOTE = "xpaulos2, post: 18001, member: 35295"] Tak diki jednomu Řekům kteři měl stejny problem, zjistil že jeho MB3 nepoužívá Mili_Wuhan FW ale Mili_Hankou FW, Tak jsem upravil Mili Hankou a na vlastně nebezpecí mozte skusit tim co selhala aktualizacia při 99% tento FW, FW_Mili_hankou_2_3_0_28_CZ.fw , Res pouzijte z první strany pro 2.3.0.28 ty su stejne [/ QUOTE]

xpaulos2 trefa!!! to je ono. Update na 1.pokus přes Notifi. Náramek je Cz. Tomu říkám podnětný příspěvek.
 

Rorasek

New member
Joined
May 9, 2019
Messages
22
Likes
5
Points
3
Asi to chce nějaký lehce dohledatelný odkaz na tento problém pro ty, kterým se aktualizace nedaří.Jen dodám, že po aktualizaci je třeba přepnout jazyk náramku na polštinu.
 

Rorasek

New member
Joined
May 9, 2019
Messages
22
Likes
5
Points
3
[QUOTE = "xpaulos2, post: 18007, member: 35295"] Ne mně ale Grek [USER = 44903] @dnomikos [/ USER] na to přišel ze je pro MB 3 i dalsi FW [/ QUOTE]

@ dnomikos velké díky, ale hlavně tobě, ty jsi ten problém na cz foru rozpitval
 
Last edited:

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Nie mne ale Grek @dnomikos na to prisiel ze je pre MB 3 aj dalsi FW
Udržovat dvě verze NFC a bez NFC, je problematické a teď ještě další verze. Je to škoda, protože pro dané uživatele MB3 bude dostupný jen konkrétní varianta FW a některé modifikace třeba nebudou k dispozici. :confused:
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
Udržovat dvě verze NFC a bez NFC, je problematické a teď ještě další verze. Je to škoda, protože pro dané uživatele MB3 bude dostupný jen konkrétní varianta FW a některé modifikace třeba nebudou k dispozici. :confused:
Naštastie, modifikacie som sa snazil robit dynamicky tak pasuju na kazdu verziu(Okrem Set to Global version to budem musiet lepsie navrhnut), ale bude to zlozitejsie aj pre uzivatelov aby pre konkretny HW instalovali spravny FW. Ten Mili hankou by mala byt revizia V0.23.19.49
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Naštastie, modifikacie som sa snazil robit dynamicky tak pasuju na kazdu verziu(Okrem Set to Global version to budem musiet lepsie navrhnut), ale bude to zlozitejsie aj pre uzivatelov aby pre konkretny HW instalovali spravny FW. Ten Mili hankou by mala byt revizia V0.23.19.49
Zajímal by mě důvod existence Mili_hankou. Jiná velikost flash / jiný MCU / jiný senzor tepu / či co? A hlavně proč si to vyžádalo změnu aplikační části FW? To se dalo řešit mimo tuto část.
 

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,409
Messages
40,536
Members
211,855
Latest member
Narra
Top