FW Mod Czech Firmware

Looki97

New member
Joined
Jul 23, 2018
Messages
24
Likes
5
Points
3
Děkuji za chválu... Jsem teď v posilovně a objevil jsem jeden nepřeložený string. Když si pustíte CVIČENÍ z MB3 na dostatečnou dobu, tak se Vám po vypnutí z náramku objeví hláška v PL. Nemá to vliv na funkčnost FW, ten jede bez problémů. Tuto hlášku jsem při úpravách přehlédl... a samozřejmě ji opravím. Je dost možné, že ještě nějaký text v PL objevíte... a pokud se tak stane, prosím, dejte mi to vědět (napište mi znění toho textu v PL), vyhledám, opravím, vyzkouším a opět Vám to upnu ke stažení ;). Počkám cca týden nebo dva, kdyby se objevilo víc věcí na opravu, abych to nemusel dělat po částech, je to časově náročné (přepis, flash, odzkoušení... - nechci sem dávat věci, které jsem sám netestoval).

Například jsem netestoval, jaké hlášky běží na náramku, když se pustí cvičení z TLF... :)
Při odemykání obrazovky MB3 není přeloženej string odemčení - "Odblokuj" místo "Odemkni"
 

Bost

New member
Joined
Jul 14, 2018
Messages
17
Likes
2
Points
3
V úvodu tohoto příspěvku chci poděkovat Všem, kteří zde publikují své poznatky o MB3 – zejména chci vyzdvihnout práci těchto lidí:
Kirill
MagicalUnicorn
Maddoctor


A samozřejmě obrovské díky patří pro rendal (ty jsi mi sdělením, že v PL jazyce je obsaženo kódování české diakritiky, ušetřil obrovský kus práce a hlavně času…, našel jsem si PL abecedu a hodil jsem to za hlavu, když tam nebyla CZ písmena, vůbec mne nenapadlo, že v PL FW bude použitelné kódování pro CZ FW).

Upravil jsem FW 1.6.0.16 do CZ jazyka (je možné, že jsem přehlédl nějaký string, pokud se Vám někde objeví PL fráze, tak mi dejte vědět, zkusím to opravit) ;).

1) Nahrajte upravený FW obvyklým způsobem přes Notify (Mili_wuhan_1.6.0.16_CZE_F.fw)

2) Je nutné použít (nahrát) upravené zdroje v40 (pokud použijete originální zdroje nebo zdroje upravené z tohoto fóra, tak budete mít vedle datumu názvy dnů v PL). Pro instalaci zdrojů použijte opět Notify.

Originální zdroje v40 upravené pro zde uváděný FW (podpora CZ) - Mili_wuhan_v40_origo_CZ.res (na těchto "valím" i já)

nebo

Zdroje v40 z tohoto fóra a upravené pro zde uváděný FW (podpora CZ) – některé ikony jsou údajně větší - Mili_wuhan_v40_CZ.res

3) Na telefonu používám modifikovanou MiFit (z tohoto fóra), kterou jsem trochu upravil – počasí vypadá takto „jasno až oblačno“ nikoliv „Jasno až Oblačno“. Aplikaci stahujte zde: MF_3_5_0_czw.apk

Před instalací upravené modifikované MiFit, odpárujte MB3 ze současné (používané) MiFit, poté tuto odinstalujte, následně nainstalujte staženou (viz. předchozí odstavec) a připojte náramek.

VŠE PROVÁDÍTE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ - MOŽNÝ BRICK!
VEŠKERÉ INSTALACE A POSTUPY VIZ. TOTO FÓRUM PŘÍPADNE FAQ
:cool:

!!! Nevím, jakým způsobem se bude chovat tento upravený FW ve spojení s iOS!!!

Pokud jste postupovali správně, tak Vám MB3 šlape asi takto (omlouvám se za nekvalitní video, nejsem ten správný YOUTUBER :D).

Enjoy It! ;)
Jeden dotaz, proč se tentokrát nahrává FW přes motory, má to nějaký důvod, nebo se to může nahrávat i přes ten stejný program jako minule?
Jinakmoc děkuji.. ;-)
 

Soptiik

New member
Joined
Aug 21, 2018
Messages
1
Likes
1
Points
3
Děkuji za super práci, funguje. Přišel jsem na jeden chybějící překlad a to: 5 powiadomien místo 5 oznámení
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Opravil jsem tyto řetězce (vypíšu jen v CZ):
Odemknout
Aktualizováno
Nelze aktualizovat
Nelze připojit
Aktivita ukončena
Oznámení (při pátém ...)

Tuto aktualizovanou verzi můžete stahovat v původním příspěvku #493 (upravil jsem tam odkaz, stačí nahrát jen FW - zdroje znovu instalovat nemusíte). A samozřejmě testujte dál a o chybičky se podělte, pokusím se je opravit ;)
 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Jeden dotaz, proč se tentokrát nahrává FW přes motory, má to nějaký důvod, nebo se to může nahrávat i přes ten stejný program jako minule?
Jinakmoc děkuji.. ;-)
Přes motory (Notify) mi to přijde jednodušší a ve všech vláknech i manuálech na fóru to vřele doporučují (nemusím rušit párování v MiFit a znovu připojovat, když používám GadgetBridge). GadgetBridge to zvládne také, ale je nutné postupovat přesně dle návodu zde na fóru (dost lidí hlásilo s GB problémy). Já jsem vždy dělal flesh přes GB, včera jsem to zkusil poprvé přes motory (Notify) a móóóóc mi to vyhovuje (BTW - včera jsem dělal flash přes motory snad 20x a nikde žádný problém... ;):)).
 

Luko69

Active member
Joined
Aug 10, 2018
Messages
339
Likes
75
Points
33
Chcem sa opytat, ci je mozne tento firmware pouzit s modifikovanou SK verziou MiFit 3.5.0. , resp. je je potrebne pouzit CZ verziu MiFit. Telefon je v slovencine. Diky.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
V neděli se u datumu objevuje Ndz. místo Neď.
Nahraj si do MB3 zdroje z příspěvku #493.... Vždyť je to tam napsané, že tam musíte dát upravené zdroje, jinak budete mít zkratky dnů vedle datumu na úvodní obrazovce v PL ;):)
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Chcem sa opytat, ci je mozne tento firmware pouzit s modifikovanou SK verziou MiFit 3.5.0. , resp. je je potrebne pouzit CZ verziu MiFit. Telefon je v slovencine. Diky.
Ano, je možné tuto modifikovanou APK (z tohoto fóra) použít (aplikace je "all language"), jen budete mít u počasí velké písmeno na začátku... Vyzkoušejte ;):)
 
Last edited:

thorazgard

Active member
Joined
Aug 8, 2018
Messages
124
Likes
90
Points
38
Opravil jsem tyto řetězce (vypíšu jen v CZ):
Odemknout
Aktualizováno
Nelze aktualizovat
Nelze připojit
Aktivita ukončena
Oznámení (při pátém ...)

Tuto aktualizovanou verzi můžete stahovat v původním příspěvku #493 (upravil jsem tam odkaz, stačí nahrát jen FW - zdroje znovu instalovat nemusíte). A samozřejmě testujte dál a o chybičky se podělte, pokusím se je opravit ;)
Přez motory je to zbytečné ...

stačí odinstalovat starou aplikaci mi fit, nainstalovat novou upravenou cz 3.5.0 a nechat tam nahrát čínštinu a nové resources, v mi fit musí být jen zapnuta viditelnost náramku, zapnout gadget bidge a připojit náramek, v průzkumníku nebo dropboxu jako já najít resources a nahrát, to same s cz firmware ... odpojit z gadget bridge a když se to nespojí s mi fit hned tak odebrat a přidat a už to jede....

našel jsem polsky tu hlášku při připojování náramku ... bohužel si pamatuju že tam bylo jen w :D a u počasí třetí den to neukazuje co je to za den. Jen takové drobnosti ....

a abych nezapoměl... skvělá práce!!! díky moc!!!
 

tomini

Active member
Joined
Jul 11, 2018
Messages
150
Likes
34
Points
38
@MRMR
Funguje tam Facebook login v modifikované apk?
Mě nefunguje v té modifikované od Jednorožce :D :-/
Díky
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Tak jsem řešil, jakým způsobem ošetřit názvy dnů u počasí (zkratky dnů). Jelikož adresa řetezce je zde statická, tak nám to nedává mnoho možností pro diakritiku, ale lze udělat hodně variant - viz. dále...

Pondělí - Pon, Po
Úterý - Ut
Středa - St, Str
Čtvrtek - Ctv, Ct, Čt
Pátek - Pa
Sobota - Sob, So
Neděle - Ned, Ne

Jelikož si myslím, že toto není až tak moc podstatné opravdu tady diakritiku vložit pouhým překladem nelze, udělám verzi označením dnů takto: "Po, Ut, St, Čt, Pa, So, Ne".
Přijde mi to jako nejlepší varianta, bude to sjednocené a diakritika bude oříznutá pouze u dvou dnů (úterý a pátek)... Kdyby se přepisovala třeba AJ, tak by bylo možné dodržet diakritiku (takto byla upravována předchozí
verze... - dále nebudu popisovat, jelikož FW 1.5.0.x je už minulostí :)).
 

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,409
Messages
40,535
Members
211,845
Latest member
anjayanejaye
Top