RES Czech Resources Official supported MB4

Resources Version
88

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
Mám čínskou verzi náramku a firmware pořád na verzi 1.0.6.16 = sypaný čaj. App oficiální Mi-fit. Je tohle stále aktuální verze firmware pro Čína verzi nebo mám problém jenom já?
Áno je to posledna oficialna verziapre CN aj global
 
Joined
Sep 6, 2019
Messages
53
Likes
27
Points
18
Mi Band 4 dostává novou aktualizaci 1.0.7.04 a spolu s ní přibyla do náramku oficiální česká lokalizace.
Xiaomi Mi Band 4 dostává novou aktualizaci. Ocení ji hlavně Češi
Teprve cas ukaze, jak to s "oficalni" cestinou vlastne bude... jak se nahle objevila, tak zase zmizela.

Kazdopadne v posledni oficialni aktualizaci (1.0.6.16) ani v poslednim beta FW (1.0.7.18) neni cestina k dispozici...

 
Last edited:

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
909
Likes
762
Points
103
To že bude k dispozici oficiální čeština je v rámci distribuce známo již od začátku uvedení Mi Band 4 na trh. Respektive mají existovat dvě větve lokalizace. První větev je v čele s čínštinou, angličtinou atd. Druhá větev by měla obsahovat práve čestinu a další jazyky s podobným kodováním. Vnímejte tedy poslední beta verze jako start pro tyto dvě vetvě, které se verzemi vzájemně překrívají. To že v další verzi beta verze není čeština, neznamená že byla odstraněna, ale že další verze je update jiné jazykové větve. Zatím jsou beta veze poněkud zmatené, ale měli by se časem ustálit v tyto dvě jazykové varianty. ;) Samozřejmě Huami s tím může ještě časově pěkně zamávat, takže tyto informace berte s rezervou, ale mělo by to tak být.
 
Joined
Sep 6, 2019
Messages
53
Likes
27
Points
18
Podle vseho uz Huami dale nedrzi "normalni" a "latin" verze oddelene (jako to bylo u Amazfit hodinek a naramku)... momentalne maji vsechny FW/RES/FT soubory spolecne.
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
909
Likes
762
Points
103
Podle vseho uz Huami dale nedrzi "normalni" a "latin" verze oddelene (jako to bylo u Amazfit hodinek a naramku)... momentalne maji vsechny FW/RES/FT soubory spolecne.
Firmware by měl být společný, Resources by měly být dvě verze a Fonts jsou dvě verze už teď.
 
Joined
Sep 6, 2019
Messages
53
Likes
27
Points
18
Jak sam uvadis zde, tak dosud obe vetve pro MB4 pouzivaly stejne soubory pro FW, RES i FT...

Pokud to ale bude jinak, tak jedine dobre. Jinak totiz nebude jednoduse mozne pouzit vetsi fonty pro dalsi jazyky nez EN a CN...

Code:
    "cinco": {
        "ft": {
            "name": "Mili_cinco_zh.ft",
            "version": "1"
        },
        "ft_latin": {
            "name": "Mili_cinco_zh.ft",
            "version": "1"
        },
        "fw": {
            "name": "Mili_cinco.fw",
            "version": "V1.0.2.18"
        },
        "fw_latin": {
            "name": "Mili_cinco.fw",
            "version": "V1.0.2.18"
        },
        "res": {
            "name": "Mili_cinco.res",
            "version": "41"
        },
        "res_latin": {
            "name": "Mili_cinco.res",
            "version": "41"
        }
 
Joined
Sep 6, 2019
Messages
53
Likes
27
Points
18
Jeste jedna zajimavost k fontum...

Zatimco fonty V1 obsahuji pisma ve velikostech 24x24 a 16x20 px, tak fonty V2 (pouzite pro korejstinu a japonstinu) obsahuji pisma 24x18 a 16x20 px (obe sady s kompletni podporou CZ znaku).

V1:
V2:
 
Joined
Sep 6, 2019
Messages
53
Likes
27
Points
18
Pokusil jsem se dodelat skript na rozbaleni i zabaleni MB4 fontu... musi se dodrzet spravny rozmer bitmap a nazvu souboru.

- pro primarni font (adresar bmp): 24x24 px a nazvy unicode kody vcetne dodatecne ciselne hodnoty (asi minimalni potrebna sirka pro uplne zobrazeni znaku)
- pro sekundarni font (adresar latin): 16x20 px a nazvy pouze unicode kody

Code:
./mi4font.py unpack cinco_201908302157_1_font.bin
./mi4font.py pack new_font.ft
https://geekdoing.com/attachments/mi4font.zip
 

Attachments

Last edited:
Joined
Jul 14, 2018
Messages
30
Likes
8
Points
8
Muzes nam prosku popsat, co se tím tedy vyřeší.... lze mít teda náramek s diakritikou, smajlíkama, zavináčem...? díky
 
Joined
Sep 6, 2019
Messages
53
Likes
27
Points
18
Muzes nam prosku popsat, co se tím tedy vyřeší.... lze mít teda náramek s diakritikou, smajlíkama, zavináčem...? díky
Problem je, ze druha sada fontu (latin) ma pismo velmi male (16x20), neni proporcionalni a nefunguje tam treba ten zavinac.

Idea je dodelat pismena s diakritikou do prvni sady (24x24) a pouzivat tento vetsi font (bohuzel ten se pouzije pouze pri nastaveni jazyka na EN nebo CN).

Kdyz budou mit CZ custom resources cestinu take na pozici pro anglicinu, tak bude mozne dosahnout kyzeneho stavu: naramek v cestine, vetsi proporcionalni font a take bude fungovat "@"...

 
Last edited:
Joined
Jul 14, 2018
Messages
30
Likes
8
Points
8
zase se zeptám asi blbě ale pro objasnění...
Stačí tedy vzít font se sadou 24x24 a doplnit do něj diakritiku, smajli.... (to už teda jestli chápu dobře lze)
Pak vzít resource, rozbalit je- na místo angličtiny nakopírovat CZ překlad - zabalit (ten překlad se taky dal něčím rozbalit a zabalit ne?)

nahrát oboje do náramku
Případně na co se tedy ještě čeká/nelze neoficiálně udělat?
 
Joined
Sep 6, 2019
Messages
53
Likes
27
Points
18
zase se zeptám asi blbě ale pro objasnění...
Stačí tedy vzít font se sadou 24x24 a doplnit do něj diakritiku, smajli.... (to už teda jestli chápu dobře lze)
Pak vzít resource, rozbalit je- na místo angličtiny nakopírovat CZ překlad - zabalit (ten překlad se taky dal něčím rozbalit a zabalit ne?)

nahrát oboje do náramku
Případně na co se tedy ještě čeká/nelze neoficiálně udělat?
Chapes to vicemene spravne... ;)

Vetsina lidi mozna vystaci s oficialnim resenim cestiny, ale mne to male pismo moc nevyhovuje... a je to trochu "nefer", ze "ostatni" jazyky musi vystacit s fixed fontem (ktery je navic realne jen 10x20).

xpaulos2 predbezne prislibil, ze nevidi problem v CZ RES prepsat anglictinu cestinou... nejdriv to ale chce mit hotovy font 24x24 s diakritikou. Tento font se pouzije, pokud se naramku vnuti EN jazyk...

Predpokladam, ze ten kdo chce mit na naramku cestinu, tak v RES ozeli anglictinu (pripadne si muze napalit zpet originalni RES).
 
Joined
Sep 6, 2019
Messages
53
Likes
27
Points
18

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
V podstate tomu uz nic nebrani...

Predpokladem bylo zvladnout upravit soubor fontu. Toto uz nepredstavuje problem. Nasel jsem svuj zpusob a pri tom "objevoval Ameriku"... jak mne upozornil rendal ;)
Tak ešte je otázka ci bude fungovať aj v menu, keďže staršie verzie neobsahoval všetky písmená z fontu, ale vo fonte boli ci to nebude aj v FW obmedzené ale ten sa upraviť neda
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
909
Likes
762
Points
103
V podstate tomu uz nic nebrani...

Predpokladem bylo zvladnout upravit soubor fontu. Toto uz nepredstavuje problem. Nasel jsem svuj zpusob a pri tom "objevoval Ameriku"... jak mne upozornil rendal ;)
Lepší dvě Ameriky, než žádná ;)
Například pro Mi Band 3 se mě doposud nepodařilo najít funkční Python skript. :cautious:

Nějaké znaky, vzhledem k možnosti vypisování stavu aktualizace, budou ve Firmware vždycky.
 
Joined
Jul 14, 2018
Messages
30
Likes
8
Points
8
Dobře, s tím můžu pomoci...kdyžtak mi posli co chybí + vzor písmena s háčkem a čárkou a můžu některé udělat.
 
Last edited:

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 726 17.8%

Forum statistics

Threads
2,408
Messages
40,524
Members
211,820
Latest member
careylui
Top