FW Mod Hungarian firmware 2.4.0.32 | 1.8.0.38

ysty89

New member
Joined
May 30, 2019
Messages
4
Likes
1
Points
3
#44
Hi,

This morning I installed the official way (via latest Mi Fit app) the 2.4.0.12 and all worked fine, Timer appears. After that I tried to get this custom firmware on to get the Hungarian characters to be displayed correctly. It did not manage to install, after doing the update the Mi Band always says "Update failed" after reaching 100% and reboots.
What I have tried so far:
1. Install firmware via Notify and Fitness for Mi Band app - "Update failed"
- Normal updated custom firmware
- Alternative method to update 1 and 2
2. Install firmware via Gadgetbridge - "Updated failed" also
3. Managed to successfully install the RES file for HU, V49 from this thread, "du" appear instead of "pm" on clock. All good. Managed to install back stock RES file as well.
4. Tried to install older official firmware from this website, 2.3.0.28, modded and not modded other firmware from this site/thread - none installed successfully

Hardware version: V0.23.19.49

Any ideas? Could it be because I updated to the official 2.4.0.12 and that blocks the install of custom firmware?

No problems connecting the band to any of the apps.

Thank you for the helps,
Istvan
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#46
Sziasztok!
Telepítettem a Mili_wuhan_24012_HU.fw firmwaret. Minden rendben működött, de telepítés óta a banden csak az időt és a stoppert látom.

--

I installed the 2.4.0.12 firmware with V49 resources.
After the install my band show only time and stopwatch.
pillanatnyilag ezt úgy lehet megoldani, hogy leszeded a megpiszkált Mi Fit alkalmazást, majd felteszed áruházból a hivatalos alkalmazást. ezután párosítod vele és ez valamit frissít rajta (pontosan nem derül ki mit). ezt követően elméletben már fel tudod telepíteni gond nélkül a magyar változatot. valóban nagy a valószínűsége, hogy a régebbi alkalmazás okozza a gondot, de az a helyzet, hogy jelenleg nincs az újból módosított változat és emiatt elméletben az időjárás nem fog megjelenni magyarul. egyelőre te vagy a második, aki ezt tapasztalta és visszajelzett, tehát nem világos milyen egyéb dolog váltja ezt ki. amint lesz már buherált 4.0.2, onnantól egyszerűbb lesz a történet.

de ha kibírod egy ideig a hivatalos alkalmazással meg a kínai időjárással az is egy megoldás.
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#47
Hi,

This morning I installed the official way (via latest Mi Fit app) the 2.4.0.12 and all worked fine, Timer appears. After that I tried to get this custom firmware on to get the Hungarian characters to be displayed correctly. It did not manage to install, after doing the update the Mi Band always says "Update failed" after reaching 100% and reboots.
What I have tried so far:
1. Install firmware via Notify and Fitness for Mi Band app - "Update failed"
- Normal updated custom firmware
- Alternative method to update 1 and 2
2. Install firmware via Gadgetbridge - "Updated failed" also
3. Managed to successfully install the RES file for HU, V49 from this thread, "du" appear instead of "pm" on clock. All good. Managed to install back stock RES file as well.
4. Tried to install older official firmware from this website, 2.3.0.28, modded and not modded other firmware from this site/thread - none installed successfully

Hardware version: V0.23.19.49

Any ideas? Could it be because I updated to the official 2.4.0.12 and that blocks the install of custom firmware?

No problems connecting the band to any of the apps.

Thank you for the helps,
Istvan
úgy néz ki ehhez majd más változat kell. egyelőre erre nincs fordítás. sajnos ez tényleg egy újabb variáns.
 

birinyia

New member
Joined
May 16, 2019
Messages
7
Likes
0
Points
1
#48
pillanatnyilag ezt úgy lehet megoldani, hogy leszeded a megpiszkált Mi Fit alkalmazást, majd felteszed áruházból a hivatalos alkalmazást. ezután párosítod vele és ez valamit frissít rajta (pontosan nem derül ki mit). ezt követően elméletben már fel tudod telepíteni gond nélkül a magyar változatot. valóban nagy a valószínűsége, hogy a régebbi alkalmazás okozza a gondot, de az a helyzet, hogy jelenleg nincs az újból módosított változat és emiatt elméletben az időjárás nem fog megjelenni magyarul. egyelőre te vagy a második, aki ezt tapasztalta és visszajelzett, tehát nem világos milyen egyéb dolog váltja ezt ki. amint lesz már buherált 4.0.2, onnantól egyszerűbb lesz a történet.

de ha kibírod egy ideig a hivatalos alkalmazással meg a kínai időjárással az is egy megoldás.
Igen a hivatalos 4.0.2 megoldotta. Időjárás annyira nem zavar hogy angol, de jó tudni hogy így már régebbi mi fittel is működik majd.
 
Joined
Jul 30, 2018
Messages
11
Likes
1
Points
8
#49
most telepitettem es tokeletesen mukodik az aksi szazalekost raktam fel es minden gond nelkul megy mint eddig az angolal halas koszonet a forditocsapatnak
 
Joined
Dec 15, 2018
Messages
3
Likes
1
Points
13
#50
ha jól értettem frissítést követően nem törölted a Mi Fit-ből a párosítást. ha így van, akkor egyszerűen csak töröld és párosítsd vele újra. ha ez megvolt vagy eredménytelen, akkor az jön, amit a kolléga is mond felettem. nem a firmware okozza. tedd fel, amit véglegesnek szánsz és ha megvan töröld az Android bluetooth párosított eszközök listájáról a karkötőt és ezt követően párosítsd az alkalmazással. ha ez sem megy, akkor karkötő menüjén keresztül alapbeállítást csinálj.
Igen, sajnos most sikerült elkövetnem azt a hibát, hogy nem választottam le a karkötőt a Mi Fit-ben. Most viszont leválasztottam, majd sikeresen csatlakoztattam, megy minden szuperül. 😀
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és persze magát a magyar firmware-t. 😉☺️
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#51
Changelog
2019. 06. 01.
  • Mi Fit updated from 4.0.0 to 4.0.2. This is finally support latest firmwares and not stuck with the Timer after firmware update
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#52
Sziasztok!

Felpakoltam a Band 3-ra az "iOS használóknak" való Magyar 2.3.0.6-os FW-t + RES-t, valamint a Modified Mi Fit 4.0.0 verziót a GeekDoing-ról, remélve, hogy így nem fogja a Mi Fit app kiütni újra kínaira az órát, mert a Modified app egyébként "all languages". Sikerült is a művelet, ahogy beléptem, csatlakozott az óra, beállítottam az engedélyeket...stb. Lefekvésnél viszont mikor az ébresztést próbáltam volna piszkálni, már nem akart semmiért az ég világon csatlakozni az app-hoz az óra.

Azóta semmivel sem csatlakozik. Összes fajta Mi Band kezelő app-ot kipróbáltam, látni látják az órát, de egyik sem tudja csatlakoztatni.

Lemerítettem 0%-ra, mert olvastam (lehet tévhit), hogy úgy reset-elődik, de semmit nem változtatott rajta.

+ csak az értesítés, időjárás és a futás lapok vannak megjelenítve az órán, szóval az óráról nem férek hozzá a reset-hez.

Saját és más Androidos mobilján is próbálkoztam. (Enyém OP3, másik A2 Lite.)

Bármi ötlet?
az itt található változatok közt nincs 2.3.0.6-os változat, ami úgymond iOS barát lenne. az a 2.4.0.12. viszont ha ezt a verziót tetted fel, akkor eleve az újabb alkalmazás fog kelleni. tehát telepítsd a 4.0.2-őt, ezt követően próbáld párosítani. ha nincs eredmény töröld az alkalmazásból a párosítását és ha még mindig nincs eredmény töröld a telefon BT párosítási listájáról. egyébként firmware frissítést követően szinte muszáj törölni Mi Fit-ben a párosítást, csak utána fog normálisan csatlakozni.

egyébként meg ha csak nem iPhone-nod van nem javallott a buherált verziószámú változat felpakolása. teljesen értelmetlen, ha eleve a mókolt Mi Fit-tet használod vagy valami 3rd party alkalmazást. a lerást követve nem fog később magától frissülni, míg valamit nem kezdesz eltérően csinálni vagy olyan Mi Fit kiadást feltenni, amiben újabb firmware van.
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#55
Semmi.
GadgetBridge eljut addig, hogy megtalálja és amikor kiválasztom, hogy csatlakozzon hozzá, akkor kap egy végtelen loop-ot és azt írja, hogy "hitelesítés". Nem tud vele mit kezdeni.
ez félsiker. ez egy bug. ha jól értem, akkor ebben az esetben megjelenik a párosítás jóváhagyása a kijelzőn, igaz? ha igen, akkor vagy próbáld meg azt, hogy gyorsan egymás után pöckölgeted az érintőgombot, míg az alkalmazás nem reagál, vagy először hosszan érintsd meg, és miután jelzi, hogy sikeres volt kezdd el pöckölgetni, míg az alkalmazás nem reagál. több ötletem hirtelen az eddigiek alapján egyelőre nincs:confused:
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#56
Szenvedés árán, de megoldódott GadgetBridge használatával. Megy rajta az új magyar FW és a 4.0.2 Mi Fit is látja szépen. ☺

(Légyszi töröld a Reply kommenteket amiket nekem írtál, hogy ne legyen zavaró, meg amúgy se ide tartozik igazán.)
nincs okom törölni. inkább áruld el, hogy mi volt a megoldás, mert még páran ebbe belefuthatnak az átállás miatt.
 

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 726 17.8%

Forum statistics

Threads
2,408
Messages
40,524
Members
211,821
Latest member
pipipupu
Top