RES Hungarian resources v97 MB4

Resources Version
97

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#41
Jól látom hogy kisebbek a betűk?
amire gondolhatsz az az, hogy adott karakterkészlethez/kódoláshoz adott betűtípus tartozik. furcsamód míg a Band 3 esetében ez előnyösen jelent meg, mert egy félkövér betűtípussal oldották meg a jobb karakterkódolást, addig a 4 esetében ez előnytelenül jön ki, sajnos. nem tudni egyelőre, hogy ez hardveres limit vagy sem. hogy értsd: az ékezetek plusz területet foglalnak mind alul, mind felül, emiatt szűkebb az a blokk/pixelmennyiség, amit a megjelenítésre használhat a karkötő egy adott betű karakter/betű megjelenítéséhez. emiatt lehet kisebb valószínűleg. aztán lehet ezt később igazítják, bár szerintem kétséges...
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#44
Ezzel az updattel már megy az új FW vagy ez nem változott?
zavaros kicsit a kérdésed számomra. de ha az a kérdés, hogy ez az 1.0.5.66-os firmware-hez jó-e, akkor a válasz igen. sőt, az kell hozzá minimum.
 
Joined
Jul 27, 2019
Messages
3
Likes
0
Points
6
#45
Szia!
Nagyon köszönöm a munkádat!

Én a Xiaomi-s pályafutásom a Mi Bandage 4-el kezdtem, így nem tudom, hogy mi volt a korábbi időkben... Szerinted lehetséges, hogy lesz hivatalos magyar nyelv a Band 4-en? Ha jól láttam/értelmeztem, akkor a Band 3-on a mai napig nincs... Pedig egy vidóban azt hallottam, hogy elvileg van, csak a nyelvi frissítéseket mindig később adják ki...

Ha esetleg a későbbiekben elküldöd a Xiaomi-nak, nem lehetséges, hogy készségesen beemelnék a fordításodat, ezzel hivatalossá téve azt? :)

Valahol írtad, hogy szívesen veszed a visszajelzéseket... (ezeket lehet, hogy mások már írták, bocsi akkor..)
  • Semelyik hosszú "Ő" betű nem jelenik meg.
  • Az időjárásnál angol maradt, hogy milyen lesz az időjárás (Clear, Cloudy stb.)
  • A Band 4 a telepítést követően angol maradt. Magyarra a Mi Bandage nevű app-al tudtam átállítani, Polski/Lengyel nyelv kiválasztásával.
Minden más szuper szerintem!! Remélem viszed a továbbiakban is.

Mégegyszer köszönöm a munkád! :)
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#46
Szia!
Nagyon köszönöm a munkádat!

Én a Xiaomi-s pályafutásom a Mi Bandage 4-el kezdtem, így nem tudom, hogy mi volt a korábbi időkben... Szerinted lehetséges, hogy lesz hivatalos magyar nyelv a Band 4-en? Ha jól láttam/értelmeztem, akkor a Band 3-on a mai napig nincs... Pedig egy vidóban azt hallottam, hogy elvileg van, csak a nyelvi frissítéseket mindig később adják ki...

Ha esetleg a későbbiekben elküldöd a Xiaomi-nak, nem lehetséges, hogy készségesen beemelnék a fordításodat, ezzel hivatalossá téve azt? :)

Valahol írtad, hogy szívesen veszed a visszajelzéseket... (ezeket lehet, hogy mások már írták, bocsi akkor..)
  • Semelyik hosszú "Ő" betű nem jelenik meg.
  • Az időjárásnál angol maradt, hogy milyen lesz az időjárás (Clear, Cloudy stb.)
  • A Band 4 a telepítést követően angol maradt. Magyarra a Mi Bandage nevű app-al tudtam átállítani, Polski/Lengyel nyelv kiválasztásával.
Minden más szuper szerintem!! Remélem viszed a továbbiakban is.

Mégegyszer köszönöm a munkád! :)
nem valószínű. aki esetleg azt hitte, hogy lesz az vagy fanatikus vagy valamit félreérthetett. nem piaci prioritás, hogy egy ilyen „egyszerű” eszközzel foglalkozzanak ilyen szinten. ez amúgy szerintem is gáz, de ők tudják. gyanítom az is benne van, hogy egy komoly cégnek vannak loco csapatai. hivatalos fordító brigát. az őlusz munkaeró, plusz kiadás. rejtély számomra, hogy a nem hivatalos MIUI nyelvek is milyen áron jönnek létre, mert kétlem, hogy sok hivatalos fordítójuk lenne. ami meg közösségi fordítás azt sem egészen szabadna ingyen átvenniük igazából. jogi dilemmákhoz vezethet. szóval ez az egész katyvasz. nem bánom, ha sosem lesz hivatalos, mert akkor meg szabályokhoz kötik még a végén. nekem meg már túl öreges ez a magázódás. arról nem beszélve, hogy a MIUI fordítások is tartalmaznak hibákat. nem hiszem, hogy fenyeget engem az a veszély, hogy felajánlnak valami fordítói csapatba történő csatlakozást, hisz ki vagyok én? de nem is érdekelne. eddig is csak saját magam szórakoztatására csináltam.

megjegyzem úgy rémlik, hogy amekkora ROM van a szerkezetben, abba elférne azért bőven több nyelv. a tapasztalt hibák egy része viszont kérdéses. ha esetleg Mi Fit-ten kívül mással is használod/használtad az bezavarhat. a nyelvet általában ekkor kell csak kényszerítve átállítani, ezért tippelek erre.
 

zsola400

New member
Joined
Aug 15, 2019
Messages
4
Likes
0
Points
1
#47
Szia! Nfc verziót érdemes rendelni (tudom, fizetni nem lehet vele itthon) nyelv miatt kérdezem, működne magyarul vagy legalább angolul?
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#48
Szia! Nfc verziót érdemes rendelni (tudom, fizetni nem lehet vele itthon) nyelv miatt kérdezem, működne magyarul vagy legalább angolul?
a magyar rész adott. nem csak NFC-n keresztül lehet vele fizetni, hanem QR-kóddal is, ami persze szintén az Alipay-t használná. lefordítottam teljesen, pusztán a korlátozás akadályozza a használatot. mindenesetre ha van már AliExpress fiókod, akkor egyenes az út az Alipay-be történő regisztráláshoz. fiókot érdemes lehet létrehozni, a többi az UniCredit-től és a Xiaomi-tól függ, hogy magyar lakossági felhasználók mikortól tudják majd használni ezt a fajta fizetést.
 
Joined
Jul 10, 2019
Messages
9
Likes
1
Points
3
#49
Hali!

Először is hatalmas köszönet a munkádért ViBE!😊

Nem tudom, hogy ez "normális"-e de a modified MiFit alkalmazás ráfrissítette a az 55-ös firmware-re az új 66-t!🤔
Minden jó, sőt továbbra is "magyarul beszél"!😃
Akkor ez már tartalmazza a Te általad készített új "res" fájlt?
Vagy küldjem rá még pluszban az "N&F" alkamazással a biztonság kedvéért?
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#50
Hali!

Először is hatalmas köszönet a munkádért ViBE!😊

Nem tudom, hogy ez "normális"-e de a modified MiFit alkalmazás ráfrissítette a az 55-ös firmware-re az új 66-t!🤔
Minden jó, sőt továbbra is "magyarul beszél"!😃
Akkor ez már tartalmazza a Te általad készített új "res" fájlt?
Vagy küldjem rá még pluszban az "N&F" alkamazással a biztonság kedvéért?
menjen rá, az a biztos.
 
Joined
Jul 10, 2019
Messages
9
Likes
1
Points
3
#52
Apróság csak, de töltés során és végén lehetne a "lengyel" helyett ott is magyar a szöveg?🤔😉🤗
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#53
Apróság csak, de töltés során és végén lehetne a "lengyel" helyett ott is magyar a szöveg?🤔😉🤗
ennek oka van. fordítás mindenhez adott, egyszerűen jelenleg úgymond nem férünk hozzá, hogy fordítva megjelenhessen.
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#57
Köszönöm szépen! Nálam működött leirás alapján Kínai verzióval! (y)
nagyon jó. bár minimális kétségeim voltak, de ezek szerint azzal is gördülékenyen megy. azt esetleg meg tudod nekem nézni, hogy menüben/üzenetekben megjelennek-e rendesen az őŐ űŰ betűk?
Köszi, akkor rendelek egy nfc verziót, alis fiók, Unicredit megvan!
de akkor az tiszta számodra, hogy egyelőre még nem megy és nem tudni mikor lesz elérhető a gyakorlatban is?
 

zsola400

New member
Joined
Aug 15, 2019
Messages
4
Likes
0
Points
1
#58
Igen ezt tudom, az eredeti ötlet a kapu nyitás (proxy kártya) lenne, ezzel kapcsolatban van valami tapasztalat? Működhet?
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#59
Igen ezt tudom, az eredeti ötlet a kapu nyitás (proxy kártya) lenne, ezzel kapcsolatban van valami tapasztalat? Működhet?
állítólag igen, de ennek a feloldása más tészta. pillanatnyilag két megoldásról tudok. az egyik azon alapul, hogy létrehozol egy új Mi-fiókot, aminek a regisztrálásakor kínát adod meg régiónak. ehhez viszont kell egy felesleges telefonszámot hozzárendelni, mert követelmény. ha eddig megvagy, akkor a fiókba be kell lépni Mi Fit-ben és párosítani a karkötőt. ha ez kész, kell egy kínai személyi (mi sem természetesebb). ezt mások úgy oldják meg, hogy neten keresnek lefényképezett személyiket. állítólag lehet is találni, amit végül elfogad az alkalmazás és enged ezt követően kártyát hozzárendelni. ha igaz a fáma, akkor egy kártya hozzáadását követően átléphetsz a normál fiókodba és működni fog változatlanul párosítás után. ezt megerősíteni nem tudom egyébként.

a másik megoldás, hogy valamilyen módon fel kell oldani a menüt. ez is működhet, de nekem speciel nem volt eredményes. olaszok révén egy theShadow/xShadow nevű srác készített egy módosított Mi Fit variánst, amiben fel van oldva elméletben minden ezzel kapcsolatos. sajnos ezzel sem jutottam tovább. körülményesek ezek úgy tűnik.

én arra számítok, hogy vagy valakinek érdemben megbuherálnia vagy végül hivatalosan feloldják a régiókorlátozást. mindkettő kétséges, csak előbbire legalább egy gyenge hivatalos elképzelés is van.
 

zsola400

New member
Joined
Aug 15, 2019
Messages
4
Likes
0
Points
1
#60
Köszi az infót, akkor ez nem is olyan egyszerű, hogy csak rátanítok egy kártyát és működik!
 

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,409
Messages
40,535
Members
211,845
Latest member
anjayanejaye
Top