RES Hungarian resources v94 MB5

Resources Version
94

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#1
Hungarian translation
for Mi (Smart) Band 5

WARNING!
It may brick your devices. Use at your own risk!​

Contributors
Here we go again fellas. Most of the translation is just done. Most of the stuffs are delivered to you by @xpaulos2 @Kirill @kindyear and @MagicalUnicorn. Thank's again.

Description
This is the translation project for the Mi (Smart) Band 5. The hard part is done but it's under continuous development. Corrections and updates will come when tested and ready to go. It's pretty hard to brick the band with the translation but be careful.


Requirements
  • A Mi Band 5 charged up at least ~10% (I tested, if flashing fails at the end charge it for a few minutes)
  • A smart Android device connected to the band via bluetooth
  • Patience

Features
  • Mostly translated UI. What else needed?

Bugs/issues
  • Some accents may appears incorrectly and/or not appears
  • Updating/charging messages are appears incorrectly/in different language due some hard coded limitations
  • Emojis/stickers not handled by the firmware so you will see question marks but that's normal

Installation
  1. Check your hardware version. Actually supported: Global/Chinese (NFC variant not supported yet)
  2. Download and install the modified Mi Fit 4.7.0 and don't forget to disable automatic update for the application in Google Play
  3. Download Notify & Fitness for Mi Band from Google Play
  4. Check the installed firmware version in Mi Fit at Profil > Mi Smart Band 5 > Firmware verzió because not all resources compatible with all firmwares
  5. Automatic update: in Mi Fit at Profil > Mi Smart Band 5 > Frissítések keresése and install updates if needed or requested for the translation (you can skip point 6. right now)
  6. Manual update: use Notify & Fitness for Mi Band in this case. Check the picture below. Download the update what you need and copy it to your device. Available updates: 1.0.2.24 stable
  7. Download the necessary translated resources file: v94 stable
  8. Install the file too with Notify & Fitness for Mi Band then remove the application if you don't need it
  9. Set or force the language in Mi Fit at Profil > Mi Smart Band 5 > Egyedi beállítások > Nyelvi beállítás felülírása to Español and push reconnection if Mi Fit prompts it




Alternative downloads and recent versions

Changelog
2020. 11. 06.
  • Mi Fit updated from 4.6.0 to 4.7.0
  • Resources updated from v87 to v94

2020. 09. 16.
  • Mi Fit updated from 4.5.0 to 4.6.0
  • Resources updated from v81 to v87

2020. 08. 30.
  • Test version released



Ask, comment!
(short hungarian summary at first comment)
 

Attachments

Last edited:

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#2
Összefoglaló

Miért?
Nekem is van egy ilyen karkötőm IS, jó ideig lesz IS, így amíg van értelme karbantartom ezt az adott fordítást.


Kinek/kiknek?
Jelenleg csak a nemzetközi és kínai változathoz érhető el a fordítás. NFC kiadáshoz a közeljövőben várható.


Mi lesz később?
Szokásos. Amikor lehet/van értelme/van rá idő érkezik frissítés, ahogy az előd esetében is történt/történik.
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#3
jelenleg a 4.5.0-ás Mi Fit-ből sajnos valamiért ki van ollózva a magyar nyelvi fájl. ez a fordítástól független, magát a fordítást nem befolyásolja ez a hibajelenség. remélhetőleg következő verzióban javítják. nem kizárt, hogy a 4.4.0-ás is jól muzsikál a karkötővel.

bárki lát a karkötőn nem passzoló, nem túl esztétikus szövegtördelést hosszabb szövegeknél dokumentálja. kép vagy videó, gif, akármi. főleg, ha máshogy nehéz körülírni. a fordítás még úgy is csiszolva lesz, de mindig mindent egyszerre kipróbálni nem sikerül, ezért eltart egy ideig az ilyen jellegű hibák felfedezése. tehát jelenleg tesztfázis van.
 
Last edited:

dulig

New member
Joined
Sep 22, 2020
Messages
4
Likes
0
Points
1
#10
Nem tudom, hogy mások jelezték-e, az időjárás menüben angolul jelennek meg a szöveges előrejelzések, pl.: cloudy, shower, thunderstorm stb...
Ennek ellenére nagyon tetszik. Szép munka!
 
Joined
Sep 22, 2020
Messages
5
Likes
0
Points
1
#11
Szia ViBE!

Sikerült rátenni a magyar nyelvet. Sajnos a Mi Fit angol lett (4.5-4.6), ez lesz javítva Xiaomi által szerinted?
4.4 Mi Fit-el kezdtük, de ott is vegyesen voltak angol szövegek (More menü, Store menü, stb.). (Band 4-nél a 4.0-s Mi Fit még teljesen magyar). Viszont 4.4 downgrade-elte eléggé a karkötő fw-ét a resource-al együtt (v63). Szóval akkor úgy döntöttünk, hogy 4.6 angol Mi Fit és v87 resource a hozzá tartozó 1.0.2.08 fw-el. Ráment. Viszont van egy olyan problémánk a vásárlástól kezdve még angol fw-el is, és ez maradt változatlan, ha kapunk a karkötőre e-mailt, viber üzenetet, sms-t, akkor annak a magyar tartalmának a kiírásánál a magyar ékezetes betűk lejjebb vannak a többinél. Így kb. ilyen hullámvasút a szöveg. Ez a magyar nyelv felrakása előtt is megvolt. Viszont nem tudjuk, hogy lehet-e ezzel valamit kezdeni? Tudsz ebben esetleg segíteni? Köszönöm!
 
Joined
Sep 22, 2020
Messages
5
Likes
0
Points
1
#12
Nem tudom, hogy mások jelezték-e, az időjárás menüben angolul jelennek meg a szöveges előrejelzések, pl.: cloudy, shower, thunderstorm stb...
Ennek ellenére nagyon tetszik. Szép munka!
Ez nem segít a Mi Fit beállításaiban?: Force weather language option (disabled by default).
Ezt belövöd ugyanúgy Espanol-ra, és meglátod.
 

dulig

New member
Joined
Sep 22, 2020
Messages
4
Likes
0
Points
1
#13
Ez nem segít a Mi Fit beállításaiban?: Force weather language option (disabled by default).
Ezt belövöd ugyanúgy Espanol-ra, és meglátod.
Szia!
Visszaraktam az Időjárás nyelvének kényszerítését defalt-ra, de semmi változás.
Még egy fordítási hiányosság: amikor teljesen fel van töltve és ezt ki is írja a kijelzőn, akkor az spanyolul jelenik meg.
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#14
Sikerült, DE... a korábbi adataim elvesztek :(
a karkötő csak x ideáig tárol adatokat. nyilván szinkronizálni kell alkalmazással. frissítés előtt végképp, ha egy ideje nem volt csatlakoztatva.

a probléma ismert. a Mi Fit hibája jelenleg, hogy angolul jelenik meg.

ahogy a leírásban is szerepel egyes üzenetenek eltér nyelven jelennek meg. ez nem hiba, ez valamiért így van kitalálva.
 
Last edited:

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#15
Szia ViBE!

Sikerült rátenni a magyar nyelvet. Sajnos a Mi Fit angol lett (4.5-4.6), ez lesz javítva Xiaomi által szerinted?
4.4 Mi Fit-el kezdtük, de ott is vegyesen voltak angol szövegek (More menü, Store menü, stb.). (Band 4-nél a 4.0-s Mi Fit még teljesen magyar). Viszont 4.4 downgrade-elte eléggé a karkötő fw-ét a resource-al együtt (v63). Szóval akkor úgy döntöttünk, hogy 4.6 angol Mi Fit és v87 resource a hozzá tartozó 1.0.2.08 fw-el. Ráment. Viszont van egy olyan problémánk a vásárlástól kezdve még angol fw-el is, és ez maradt változatlan, ha kapunk a karkötőre e-mailt, viber üzenetet, sms-t, akkor annak a magyar tartalmának a kiírásánál a magyar ékezetes betűk lejjebb vannak a többinél. Így kb. ilyen hullámvasút a szöveg. Ez a magyar nyelv felrakása előtt is megvolt. Viszont nem tudjuk, hogy lehet-e ezzel valamit kezdeni? Tudsz ebben esetleg segíteni? Köszönöm!
amennyiben az itt található Mi Fit változatot telepíted, úgy nem cseréli le automatikusan a firmware-t. ha a hivatalos kiadást használod, az mindig az alkalmazással kompatibilis firmware-t fogja feltenni a karkötőre, ha eltérést lát.

az ékezetes betűkkel kapcsolatos jelenséggel nem lehet mit kezdeni. a Huami/Xiaomi valamiért nagyon lassan fejleszt és így kétfajta betűtípus többnyire vegyesen jelenik meg. ezzel egyszerűen nem lehet mit kezdeni. ez abszolút azon múlik, hogy mikor érik utol magukat.
 

dulig

New member
Joined
Sep 22, 2020
Messages
4
Likes
0
Points
1
#16
a karkötő csak x ideáig tárol adatokat. nyilván szinkronizálni kell alkalmazással. frissítés előtt végképp, ha egy ideje nem volt csatlakoztatva.

a probléma ismert. a Mi Fit hibája jelenleg, hogy angolul jelenik meg.

ahogy a leírásban is szerepel egyes üzenetenek eltér nyelven jelennek meg. ez nem hiba, ez valamiért így van kitalálva.
Az adatok az új alkalmazásba nem töltődtek be, pedig MI account-om van és onnan kellene visszaszinkronizálnia, de olyan, mintha teljesen új felhasználó lennék :( Pedig ugyanazzal az egy account-tal léptem be a moddolt alkalmazásba, mint az eredetibe is...
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#17
Az adatok az új alkalmazásba nem töltődtek be, pedig MI account-om van és onnan kellene visszaszinkronizálnia, de olyan, mintha teljesen új felhasználó lennék :( Pedig ugyanazzal az egy account-tal léptem be a moddolt alkalmazásba, mint az eredetibe is...
akkor sajnos csak azt tudom elképzelni, hogy korábban sem volt adat. úgy értem talán 4.4.0-ás Mi Fit óta volt egy olyan hibajelenség, hogy az adatokat nem tudta szinkronizálni az alkalmazás. de lehet ezt megelőző verzió volt, pontosan most nem tudom. tehát ha korábban sem volt adat, akkor ezzel kapcsolatos. ha volt adat, akkor meg nincs más elképzelésem, ha valóban ugyanazon fiókról van szó. kell, hogy legyen előzmény, mert az felhőben tárolódik. a Band (korábbi hivatalos információ szerint) két hét adatait tárolja.
 
Joined
Sep 22, 2020
Messages
5
Likes
0
Points
1
#18
amennyiben az itt található Mi Fit változatot telepíted, úgy nem cseréli le automatikusan a firmware-t. ha a hivatalos kiadást használod, az mindig az alkalmazással kompatibilis firmware-t fogja feltenni a karkötőre, ha eltérést lát.

az ékezetes betűkkel kapcsolatos jelenséggel nem lehet mit kezdeni. a Huami/Xiaomi valamiért nagyon lassan fejleszt és így kétfajta betűtípus többnyire vegyesen jelenik meg. ezzel egyszerűen nem lehet mit kezdeni. ez abszolút azon múlik, hogy mikor érik utol magukat.
Mindig a modded Mi Fit-et rakom fel. 4.0.14 modded még teljesen magyar, ezt felraktam Band 4-re, majd a v83 resource-ot Notify & Fitness-el, ezután megnyekkent a Band 4 "connect to Mi Fit and update again"-el, amint elhúztam a Mi Fit-ben a frissítés csúszkát, lerántotta a v83-hoz tartozó 1.0.7.60-as régebbi fw-t. Band 5-nél is ráraktuk a 4.4-es modded Mi Fit-et (mert az még kvázi magyar), majd Notify & Fitness-el a v81-es resource-ot. A fw-t nem birizgáltuk, mert 1.0.1.84 volt. Ennek ellenére ugyanúgy connect to Mi Fit szöveget írta ki. Belépve a 4.4 modded Mi Fitbe, lerántotta a v63-as resource-ot a karkötőre, majd rögtön rátette a hozzá tartozó régebbi fw-t. Ezután feltettük a v87-et és az 1.0.2.08 fw-t, a 4.6 Mi Fittel. De ez sem ment elsőre, csak sokadszorra. Szóval nem igazán ismerem ki magam, hogy mikor mit tesz fel automatán a Mi Fit, Miért írja ki a connect to Mi Fit szöveget, amikor megfelelő fw, resource és Mi Fit verziószám van együtt. Pedig már túl vagyok két Band 4 és egy Band 5 magyarításon. Na mindegy, ezt csak úgy leírtam. Szerinted javítják majd a Mi Fit magyar nyelvet? Mert most teljesen angol, pedig már a 4.0.14 teljesen magyar volt és lényegi változások nem nagyon történtek.
 
Last edited:

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
#19
ahogy említettem a logika a következő: adott Mi Fit verzió adott firmware-t hajlandó telepíteni. amennyiben a karkötőn telepített verzió eltér, úgy azt felülírja. mindegy, hogy frissebb vagy régebbi. eltér -> felülír. ez egy szabály. ha kiírja, hogy csatlakoztatni kell, akkor félbemaradt a folyamat. települt a firmware, de mondjuk nem települt a resources. egyéb esetben amúgy nem írja ki. nyilván a logikát a veled történt esetben így látatlanul nem tudom kibogozni, de mivel rendre foglalkozom ezzel, így gyanúm szerint valami tényleg kimaradhatott.

nincs hivatalos információ, de a Google Drive-ra fel van töltve egy javított változat. nehéz a fejlesztőkkel kommunikálni. de egy kollégával rajta vagyunk az ügyön. egyelőre vagy a 4.4.0-val érdemes szórakozni vagy felteheted a javított változatot átmeneti megoldásként. őszintén szólva sok értelme nincs egyelőre újabb verziót használni.
 
Joined
Jul 30, 2018
Messages
11
Likes
1
Points
8
#20
Olyan problemaba futottam hogy miui12 van a telon torolve van a gyari mi fit es nem hajlando a modositottat felrakni erre van megoldas hogy telepuljon?
 

Trusted Store

Members online

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 726 17.8%

Forum statistics

Threads
2,408
Messages
40,524
Members
211,820
Latest member
careylui
Top