FW Mod MB3 - Czech Firmware 2.4.0.20 | 1.8.0.22

Ahoj, predem se omlouvam za OT, ale myslim ze by jste nekdo mohl vedet. Chtel bych udelat upgrade z Mi Band 3 a zvazuji bud Band 4 nebo Amazfit Bip, ale nevim co by mohlo byt lepsi. Bip uz je starsi, ale zase vypada lepe. Do ceho by jste sli? Diky.

rendal

Well-known member
Contributor
Changelog (11.07.2019 17:07):
  • Base Firmware has been updated to 2.4.0.20/1.8.0.22
  • Added Firmware / Resources variants with fake version (V9.9.9.99 / V99).
  • Modification added:
    • Time for show notifications changet to 15s (Mili_wuhan / Mili_hankou).
  • New Calendar (7/2019 - 6/2020) by @MRMR (Mili_wuhan / Mili_hankou).
  • Redesign Calendar by @rendal (Mili_wuhan / Mili_hankou).
  • Change the battery icon according to the original factory pattern.
  • Fixed display string of "min" for timer screen (mistakenly displayed "10m").

Last edited:
Ahoj. Omlouvám se už dopředu za můj dotaz. Jsem absolutní začátečník a laik. Jaký je prosím rozdíl mezi těmito fw:
Už jsem pochopil, že můj MiB3 má fw wuhan a mám nainstalovaný ten první fw a k tomu odpovídající RES. Na co je ten druhý?
Všechno mi funguje (na to, jaký jsem jelito a ani neumím anglicky), jen bych chtěl všemu víc rozumnět. Díky za pochopení a odpověď.

rendal

Well-known member
Contributor
Ahoj. Omlouvám se už dopředu za můj dotaz. Jsem absolutní začátečník a laik. Jaký je prosím rozdíl mezi těmito fw:
Už jsem pochopil, že můj MiB3 má fw wuhan a mám nainstalovaný ten první fw a k tomu odpovídající RES. Na co je ten druhý?
Všechno mi funguje (na to, jaký jsem jelito a ani neumím anglicky), jen bych chtěl všemu víc rozumnět. Díky za pochopení a odpověď.
"fake-V9_9_9_99" - je blokování UpGrade Firmware. Firmware má tak vysokou verzi, se se nikdy samovolně nezaktulizuje, například při připojení náramku v Mi Fit.

To samé "fake-V99" pro Resources, také mají svoji verzi a ta je změněna na V99, pro blokování UpGrade.

rendal

Well-known member
Contributor
Díky za odpověď. Jestli tomu dobře rozumím, tak si mám firmware přehrát raději ten druhý, tedy ten "fake....." včetně Resources? Díky
Ano raději ten "fake" Firmware a odpovídající Resources. Pokud nechceš řešit, že se ti náramek sám časem přehraje na Angličtinu případně Čínštinu. A někde si poznamenej jakou máš aktuálně v náramku verzi, protože v Mi Fit a tak, se pak zobrazuje V9.9.9.99.

Děkuji za odpovědi a shovívavost, že "tomu" tady až tak nerozumím. Dovolím si tedy ještě jednu otázku. Je normální, že se mi často "odpojuje" mobil (Samsung S7) od app Gadgetbridge? V tlf mám tuto appku staženou z první strany tohoto fora a taktéž MiFit. Nejspíš to nemá na funkci až tak velký vliv, ale líbí se mi, když mi při volání zadrnčí náramek. Tlf s náramkem se odpojí, i když chodím jen po bytě, tedy stále tak nějak kolem telefonu. No a jako správný neznalec, nebo spíše začátečník, jsem si objednal na Aliexpresu MiBand 4 s NFC a to zejména kvůli lepší čitelnosti displeje. Jsem už staršího data a na "trojku" moc dobře bez brýlí nevidím.... Pokud jsem si všiml, tak do čtyřky zatím čeština není, tedy ne taková, která "vydrží" a tak doufám, že než přijde čtyřka poštou, tak bude něco nového. Doufám, že při přechodu z 3 na 4 nebudu muset přeinstalovávat Gadgedbridge ani Mi fit, jen odpáruji trojku a napáruji čtyřku.... Je tak? Díky.