FW Mod Czech Firmware 2.4.0.32 / 1.8.0.34 | Mi Band 3 & Mi Band 3 NFC

kats

New member
Joined
Sep 5, 2018
Messages
25
Likes
12
Points
3
Ahoj všichni, můžu se zeptat o jaké mapě zde neustále mluvíte? Že je nebo není funkční :) Já jsem ještě žádnou mapu ve spojení s náramkem nevyužil a marně přemýšlím co má být funkční už několik dní :) Děkuji
 
Joined
Oct 28, 2018
Messages
40
Likes
21
Points
8
Pánové, předem vám chci moc poděkovat, jak aktivně překládáte, opravujete a reagujete na zdejší připomínky. Opravdu velký díky!

Dovolil bych si teď taky jednu. Nahrál jsem dosud nejaktuálnější verzi:
Mili_wuhan_v2-0-0-4_CZ_DDdotMM_m2-majsi_v6-PLmody_v01.fw
Mili_wuhan_CZ_v44_DIGI_v6-PLmody_m2_SBS_v01.res
a všiml jsem si, že je teď mezera v písmenech u názvu dne, viz foto. Nejsem si teda jistej, ale mám za to, že u předchozí verze ještě nebyla. Takže, bylo by možný to opravit? Nevím proč, ale připomíná mi to jakoby azbuku. :D

View attachment 2225
Přidávám se, provedl jsem flash z prvního příspěvku FW+RES+FT a čára přes název dne se mi též objevuje. Paradoxně vše nahrané na první pokus. Pro jistotu jsem RES+FT stáhl znovu a opět flash, to už bylo podstatně na více pokusů (cca 20) MF odpárováno a odinstalováno páč jsem potom instaloval i nejnovější MF.
V prvním příspěvku, respektive v balíku zip chybí viz výše DIGI....v01.res bylo by dobré balík doplnit.
 
Joined
Oct 28, 2018
Messages
40
Likes
21
Points
8
Ahoj všichni, můžu se zeptat o jaké mapě zde neustále mluvíte? Že je nebo není funkční :) Já jsem ještě žádnou mapu ve spojení s náramkem nevyužil a marně přemýšlím co má být funkční už několik dní :) Děkuji
Řekl bych, že mluví o mapách v MiFit, někde asi když zapneš cvičení...já teda zatím nepoužil tak nevím.
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Pánové, předem vám chci moc poděkovat, jak aktivně překládáte, opravujete a reagujete na zdejší připomínky. Opravdu velký díky!

Dovolil bych si teď taky jednu. Nahrál jsem dosud nejaktuálnější verzi:
Mili_wuhan_v2-0-0-4_CZ_DDdotMM_m2-majsi_v6-PLmody_v01.fw
Mili_wuhan_CZ_v44_DIGI_v6-PLmody_m2_SBS_v01.res
a všiml jsem si, že je teď mezera v písmenech u názvu dne, viz foto. Nejsem si teda jistej, ale mám za to, že u předchozí verze ještě nebyla. Takže, bylo by možný to opravit? Nevím proč, ale připomíná mi to jakoby azbuku. :D

View attachment 2225
Přidávám se, provedl jsem flash z prvního příspěvku FW+RES+FT a čára přes název dne se mi též objevuje. Paradoxně vše nahrané na první pokus. Pro jistotu jsem RES+FT stáhl znovu a opět flash, to už bylo podstatně na více pokusů (cca 20) MF odpárováno a odinstalováno páč jsem potom instaloval i nejnovější MF.
V prvním příspěvku, respektive v balíku zip chybí viz výše DIGI....v01.res bylo by dobré balík doplnit.
Zdravím, "čára přes název dne" je v Mi Band 3 PL/mody - CZECH FW digi vyobrazení dne v týdnu, převzaté z originálního PL/mody, které bylo v posledních dnech doplněno, spolu s DIGI fonty i pro vyobrazení datumu, baterie a počtu kroků. V balíku zip, již je DIGI....v01.res.

Komu vyhovuje DIGI vyobrazení dne v týdnu a výsledná "čára přes název dne"? A kdo je proto, aby den v týdnu byl normálně textově a DIGI fonty byly jen čísla, tedy hodiny, datum, baterie a počty kroků?
 
Last edited:
Joined
Oct 28, 2018
Messages
40
Likes
21
Points
8
Ahoj, díky za vysvětlení, mě rozhodně vyhovuje DIGI vyobrazení klidně včetně čáry přes. Kdyby den byl normálně a vše ost v DIGI tak by to dle mě bylo nevzhledné. Šlo o to, že jsem to považoval za chybu stejně jako ReMusiCZ a nikoliv za účel.
 
Joined
Oct 9, 2018
Messages
29
Likes
21
Points
13
Pánové něco jsem si teď uvědomil k těm problémům se synchronizací počasí co pořád jsou...

Když si dáte synchronizovat MB (potahnete po displeji dolů) tak je tam vždy čas synchronizace...všimněte si na obrázku - samotný MF (používám ofiko) si nešahá do nastavení telefonu pro čas, nikoliv poskytovatel počasí (tedy to je moje teorie)...tzn. vždy je tam o hodinu méně v porovnání s aktuálním časem...což už může způsobovat i dezinformaci ohledně počasí..anebo ne?



Nevím teď kdo přesně z vás kluci upravuje to .apk MF @MRMR @majsi @rendal , ale teoreticky když už - není šance že byste tam někde našli tuto část kódu? (Co bere info o nastavení času)
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Pánové něco jsem si teď uvědomil k těm problémům se synchronizací počasí co pořád jsou...

Když si dáte synchronizovat MB (potahnete po displeji dolů) tak je tam vždy čas synchronizace...všimněte si na obrázku - samotný MF (používám ofiko) si nešahá do nastavení telefonu pro čas, nikoliv poskytovatel počasí (tedy to je moje teorie)...tzn. vždy je tam o hodinu méně v porovnání s aktuálním časem...což už může způsobovat i dezinformaci ohledně počasí..anebo ne?

View attachment 2239

Nevím teď kdo přesně z vás kluci upravuje to .apk MF @MRMR @majsi @rendal , ale teoreticky když už - není šance že byste tam někde našli tuto část kódu? (Co bere info o nastavení času)
Ahoj, kdo přesně co upravuje / upravil, @MRMR @majsi @rendal, najdete v první příspěvku.
 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Prosím tě, to Spotify ovládáš přes další aplikaci nebo ta funkčnost je třeba už nějak implementovana do toho firmwaru? :)
Využívám aplikaci Macrodroid (zde je nastaveno..., když je spuštěn Tichý, tak spouští Spotify a hraje, další Tichý posunuje skladbu vpřed a když je Tichý 2x, tak se zastavuje..., ale lze poskládat i jinak - tvořivosti se meze nekladou :)) a Automateit (ten dělá to, že při přepnutí TLF do módu Tichý čeká asi 6 vteřin a vrátí ho do normálního režimu, aby při přepínání písniček nedošlo k tomu, že někdo bude volat a nebude to zvonit).
 
Last edited:
Joined
Sep 7, 2018
Messages
28
Likes
8
Points
8
Joined
Aug 26, 2018
Messages
31
Likes
4
Points
8
diky za tip,poprve budu mit zbozi z GBestu doma driv nez po x tydnech :) jinak vcera jsem to zaplatil a dneska v systemu sledovani zasilky pisou,ze dnes doruci...no vidim to spis na zitra :D
Díky, také jsem včera objednal a dnes je už v systému ppl.
 
Joined
Aug 17, 2018
Messages
5
Likes
4
Points
8
Ahoj. Po updatu MiFit se aktualizovala i v bandu (mám CN version a měl jsem tam 1.5.0.2 eng, telefon taky v eng - vše šlapalo). Teď po updatu opět v notifikacích nefunguje diakritika. Zkusil jsem tady z fóra 2.0.0.4 original eng + resources v44 a stále stejný problém. Nechci, aby na mě band mluvil česky, chci jen tu diakritiku a při minulém updatu stačilo přenahrát fw+resources tady z fóra. Díky!
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Ano, pokud použiješ ENG verzi, skutečně ti nebude fungovat diakritika... Ve verzi 1.5.0.2 byla řešena diakritika úplně odlišným způsobem..., než provádíme nyní (byl nastaven jeden kód pro jazyk a vždy se přepisovaly anglické stringy do národního jazyka, vznikala tak velká podpora písma). Teď máš v podstatě tyto možnosti...
MB3 i TLF v ENG (bez diakritiky),
MB3 i TLF v CZ (s diakritikou),
MB3 v CZ a TLF v ENG (s diakritikou),
provést downgrade na původní FW 1.5.0.2 (včetně RES...)

Osobně bych řešil, kdybych toužil po ENG, nastavení TLF+MB3 v ENG a externí APK (např. Tools) ořez diakritiky (texty ti zůstanou dobře čitelné a diakritika k té ENG přeci jen moc nepatří ;)).
 

Oupi

New member
Joined
Nov 12, 2018
Messages
3
Likes
0
Points
1
Zdravím
Ukazují se vám při příchozích hovorech/zprávách jména "volajících". Je to chyba pouze u mě nebo je to běžné u CZ, popřípadě dá se tento problém nějak vyřešit ?
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Musíš aplikaci povolit přístup ke kontaktům a SMS..., prostě tam povol všechna oprávnění... (používám Mi Fit).
 
Joined
Sep 13, 2018
Messages
59
Likes
44
Points
23
Zdravím
Ukazují se vám při příchozích hovorech/zprávách jména "volajících". Je to chyba pouze u mě nebo je to běžné u CZ, popřípadě dá se tento problém nějak vyřešit ?
Ahoj funguje ja pouzivam aplikaci Notify kde si vse potrebne nastavím.. urcite to bude i v Mifit.. ? a nebo jeste jak pise MRMR..
 

Oupi

New member
Joined
Nov 12, 2018
Messages
3
Likes
0
Points
1
Děkují za rychlé odpovědi. Zkontroloval jsem nastavení a povolené mám vše, při příchozím hovoru se mi ukazuje pouze znak, že někdo volá. Používám neupravenej Mi fit. Včera jsem nainstaloval CZ 2.0.0.4 z úvodní stránky.
 
Last edited:

peetman

New member
Joined
Sep 6, 2018
Messages
29
Likes
3
Points
3
Děkují za rychlé odpovědi. Zkontroloval jsem nastavení a povolené mám vše, při příchozím hovoru se mi ukazuje pouze znak, že někdo volá. Používám neupravenej Mi fit. Včera jsem nainstaloval CZ 2.0.0.4 z úvodní stránky.
Taky to mám stejně
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Odpáruj MB3 a přeinstaluj Mi Fit. Mělo by to chodit s originální MF i s upravenou z prvního příspěvku...

povolit přístup k poloze,
povolit přístup ke kontaktům,
povolit přístup k SMS,
povolit přístup k hovorům,
povolit přístup k souborům
(toto vše si APK žádá při instalaci nebo při připojení MB3)

Dále musíš povolit přístup k oznámením - manuálně?! (jak který TLF).
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Jestli se nepletu, u originál Mifit by měl být telefon v ENG, aby fungovalo jméno volajícího.
Nejsem si jistý, používám modifikovanou Mi Fit z prvního příspěvku, ale na RU fóru to řešili úpravou MF, tak je to možné, že to nějakou souvislost s APK má.
 

Trusted Store

Members online

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,409
Messages
40,537
Members
211,854
Latest member
Harp
Top