FW Mod Czech Firmware 2.4.0.32 / 1.8.0.34 | Mi Band 3 & Mi Band 3 NFC

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
@MRMR by mohol tiež vložiť CZ verziu FW do modifikovanej MiFit a ta by si inštalovala nový CZ FW sama, asi by to bolo pre niektorých jednoduchšie
Určitě s tebou souhlasím, že by to pro někoho mohlo být lepší... a není žádný problém ten FW+RES tam přibalit. Ale nechci to dělat z těchto důvodů:
1) Aplikaci Mi Fit upravuje @MagicalUnicorn a nevím, kam všude v aplikaci "sahá" (a nechci to kontrolovat nebo hlídat), tak nechci riskovat, že by se úpravy mohly dotknout přehrávání FW v MB3 (vím, že to zatím funguje a snad i bude...).
2) V úvodním příspěvku nabízíme několik verzí FW 2.0.0.4, takže bych musel jednu vybrat... a nemusím se trefit s vybraným FW do požadavku uživatele. Pokud se bude dělat změna FW se stejným číselným označením, tak se stejně bude muset dělat přes GadgetBridge nebo Notify nebo...
3) Bod dvě platí i pro RES, musel bych nějakou variantu vybrat... a to nemluvím o RES, které spravuje ve třetím příspěvku @jenes ... Když si nechají nahraný FW, tak na změnu RES bude muset uživatel stejně použít GadgetBridge nebo... nebo...
4) Když bude mít někdo nižší verzi FW a nebude jí chtět měnit, ale rád by používal novější Mi Fit, tak se mu bude automaticky dělat upgrade FW na vyšší verzi. Samozřejmě je optimální používat takovou verzi MiFit, která odpovídá verzi FW v MB3, ale jsou zde uživatelé, kteří toto nedodržují (naštěstí nehlásí žádné bugy, dělají to proto, že mají v některých verzích MiFit problém se zobrazením jména volajícího, s oznámením... a v jiných verzích jim to běží).

Samozřejmě - je mi jasné, že jsi myslel na uživatelský komfort... ;), ale zatím to nechám tak... :)
 

Attachments

Luko69

Active member
Joined
Aug 10, 2018
Messages
339
Likes
75
Points
33
Presne ako pises, ide o uzivatelsky komfort. Napriklad, doma pouzivame viac naramkov, ja jednoducho stiahnem xpaulusov upraveny MiFit na Google Disk, kazdy si to stiahne cez telefon, lahko nainstaluje a naramok sa sam updatuje. Pre mna je to velmi pohodlne riesenie, ktore doma zvladne skoro kazdy. :)
 
Joined
Aug 26, 2018
Messages
31
Likes
4
Points
8
Ahoj. Mam takovy dotaz. Jde u MB3 CN verze zmenit vychozi jazyk z cinstiny na anglictinu? Kdyz bych pouzival MF z GP a doslo by k aktualizaci, aby byl naramek v AJ a ne CN. Dekuji
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Ahoj. Mam takovy dotaz. Jde u MB3 CN verze zmenit vychozi jazyk z cinstiny na anglictinu? Kdyz bych pouzival MF z GP a doslo by k aktualizaci, aby byl naramek v AJ a ne CN. Dekuji
1) Ahoj :)
2) Ano, jazyk na MB3 lze změnit na AJ a používat současně s MF Google play...
3) S origo aplikací je to trochu složitější, záleží na tom, v jakém jazyce budeš mít nastavený celý TLF... Pokud bude v AJ, bude i origo APK v AJ, budeš mít i MB3 v AJ :cool:
 
Joined
Aug 26, 2018
Messages
31
Likes
4
Points
8
1) Ahoj :)
2) Ano, jazyk na MB3 lze změnit na AJ a používat současně s MF Google play...
3) S origo aplikací je to trochu složitější, záleží na tom, v jakém jazyce budeš mít nastavený celý TLF... Pokud bude v AJ, bude i origo APK v AJ, budeš mít i MB3 v AJ :cool:
A pokud bych mel TLF v CZ tak to fungovat nebude? Nejde treba nejak MB3 predelat FW aby se tvaril jako Global...
 

majsi

Well-known member
Contributor
Joined
Oct 13, 2018
Messages
144
Likes
262
Points
73
fw prerobiť ide. ale pri aktualizácii apky zo storu sa ti prepise aj fw a si znova u cinana - znova je potrebne instalovat prerobeny fw. je to dane hw nie fw.
 
Joined
Aug 26, 2018
Messages
31
Likes
4
Points
8
fw prerobiť ide. ale pri aktualizácii apky zo storu sa ti prepise aj fw a si znova u cinana - znova je potrebne instalovat prerobeny fw. je to dane hw nie fw.
Aha. Myslel jsem ze je to jen fw a ne hw. Dekuji za odpovedi
 

matesfm

New member
Joined
Nov 23, 2018
Messages
2
Likes
0
Points
1
Přes tu upravenou apku Mi Fit se nedá přihlásit přes Google účet. Takže jsem opět v riti ;-) Může někdo poradit jak to opravit. Zkoušel jsem snad už vše. Všechny verze ale vždy to skončí buď automatickou aktualizaci na En verzi nebo hláškou na MB3 ať připojím aplikaci pro aktualizaci. Proto zkouším tenhle FW Le jK píšu nelze se do mifit přihlásit.
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
Přes tu upravenou apku Mi Fit se nedá přihlásit přes Google účet. Takže jsem opět v riti ;-) Může někdo poradit jak to opravit. Zkoušel jsem snad už vše. Všechny verze ale vždy to skončí buď automatickou aktualizaci na En verzi nebo hláškou na MB3 ať připojím aplikaci pro aktualizaci. Proto zkouším tenhle FW Le jK píšu nelze se do mifit přihlásit.
Tu máš odpoved
 

Yamaha

New member
Joined
Nov 19, 2018
Messages
27
Likes
10
Points
3
Ahoj, kdyžtak mě hned nemlatte :)
Myslím že jsem tu někde četl podobný příspěvek ohledně toho že nejspíš MiFit neumí měřit sledovat spánek,když člověk jde spát ráno po noční 4-6 ráno. To by bylo asi hodně složitý udělat,aby to dokázalo i tohle?
Jen návrh kdyby na to někdo zde z borců měl chuť se podívat kde je zakopaný pes :))
 
Joined
Aug 17, 2018
Messages
5
Likes
4
Points
8
Existuje krome tech customizovanych verzi (kalendar,obalka,...) take aktualni verze, ktera je jen a proste pocestene bez vsech tech dodatecnych features? Jestli ano,bylo by fajn ji udrzovat na 1.prispevku s dalsimi... Diky
 

PETAN1

New member
Joined
Sep 26, 2018
Messages
9
Likes
0
Points
1
V používané Mi Fit 3.5.4 odpáruj MB3 (nech puštěnou viditelnost bandu!), odinstaluj používanou verzi a poté instaluj upravenou apku z prvního příspěvku tohoto vlákna... Aplikace Mi Fit bude chtít přístup k poloze, ke kontaktům, hovorům, souborům a možná ještě něco..., všechno ji musíš povolit a také je potřeba této aplikaci povolit čtení oznámení (nebo přístup k oznámením...) - já u svého TLF toto musím udělat vždy ručně v nastavení mobilu.
Tak už vše funguje tak jak má. Super, díky.
Jen se zeptám: Je/bude stejná podpora pro Hey+, Amazfit Cor, Amazfit Bip nebo třeba Honor Band 4?? Jeden z uvedených bude nástupce.
 

majsi

Well-known member
Contributor
Joined
Oct 13, 2018
Messages
144
Likes
262
Points
73
Tak už vše funguje tak jak má. Super, díky.
Jen se zeptám: Je/bude stejná podpora pro Hey+, Amazfit Cor, Amazfit Bip nebo třeba Honor Band 4?? Jeden z uvedených bude nástupce.
hey+ len ak bude aj global verzia. amazfit cor a bip ma silnu rusku podporu - ja osobne nebudem kupovat lebo mam pace
 

jenes

Active member
Joined
Aug 15, 2018
Messages
57
Likes
75
Points
28
Ahoj, kdyžtak mě hned nemlatte :)
Myslím že jsem tu někde četl podobný příspěvek ohledně toho že nejspíš MiFit neumí měřit sledovat spánek,když člověk jde spát ráno po noční 4-6 ráno. To by bylo asi hodně složitý udělat,aby to dokázalo i tohle?
Jen návrh kdyby na to někdo zde z borců měl chuť se podívat kde je zakopaný pes :))
jeden z důvodů, proč používám notify, ten umí měřit spánek celý den......
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Existuje krome tech customizovanych verzi (kalendar,obalka,...) take aktualni verze, ktera je jen a proste pocestene bez vsech tech dodatecnych features? Jestli ano,bylo by fajn ji udrzovat na 1.prispevku s dalsimi... Diky
1) Počeštěná verze je také vlastně CUSTOM..., protože musíš sahat do originálního FW ;).
2) To co hledáš, tak může být právě zde #43 a všechno je v tom FW 2.0.0.4.zip. Přečti si celý ten příspěvek! Dny u počasí budou ve zkratce a nebude správně diakritika, jelikož to nelze dosáhnout prostým překladem. BTW - třetí příspevek (od @jenes ) má odkaz na archiv a je tam také nějaká ta verze FW 2.0.0.4 ..., možná to bude pouze ten (s)prostý překlad ;):D.
3) Umístění prostého překladu FW (i když bude s chybou viz. druhý bod) zvažím a možná to tam zkusím někde upnout, ale v prvním příspěvku by se měl objevovat především FW s TOP úpravami (= funkce navíc tj. úpravy od @majsi, bezchybný překlad, poslední aktuální opravené verze... odpovídající RES pro správnou funkčnost), prostě ten nejvychytanější a nejvymazlenější..., což tam skutečně je! Případně rychlé odkazy na návody... Dle mého úsudku tam máme umístěno to, co je potřeba a hned v dalších příspěvcích jsou umístěny a spravovány custom RES a další návody...

Nechci úvodní příspěvek přehltit, mám obavu, že se stane nepřehledným, nelze tam upnout všechny verze FW... (tj. datumové varianty DD.MM, DD/MM, MM.DD, MM/DD, pouze procenta bat., pouze procenta bat. s ico, pouze upozornění s obálkou, variantu s počítadlem upozornění, ... a všechny možné kombinace tohoto...) a nejlépe ke všemu obrázky... Toto NELZE! NELZE! NELZE! (A neodstoupím! Neodstoupím! Neodstoupím! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D)

Vůbec mne nenapadlo, že by někdo dával přednost pouze přeloženému FW... (ale je to každého věc), já osobně chci za málo peněz hodně muziky a tančit až do rána ;):cool::D.
 

PetrHipik

New member
Joined
Nov 15, 2018
Messages
6
Likes
3
Points
3
Zdar borci, zjistil jsem jednu malou chybku. Jedná se o to, že pokud mám na náramku více jak 5 oznámení, od toho pátého máme místo "5 oznámení" napsán text polsky. Vše ostatní jinak šlape dobře. Mám poslední firmware FW 2.0.0.4 Zkuste se na to mrknout :) Díky
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Zdar borci, zjistil jsem jednu malou chybku. Jedná se o to, že pokud mám na náramku více jak 5 oznámení, od toho pátého máme místo "5 oznámení" napsán text polsky. Vše ostatní jinak šlape dobře. Mám poslední firmware FW 2.0.0.4 Zkuste se na to mrknout :) Díky
Prosím tě, můžeš přesně napsat, odkud jsi stahoval FW? Bylo to z prvního příspěvku? Prošel jsem tam FW 2.0.0.4 a vše je OK!
 
Last edited:

Trusted Store

Members online

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 726 17.8%

Forum statistics

Threads
2,408
Messages
40,524
Members
211,820
Latest member
careylui
Top