FW Mod Czech Firmware 2.4.0.32 / 1.8.0.34 | Mi Band 3 & Mi Band 3 NFC

jenes

Active member
Joined
Aug 15, 2018
Messages
57
Likes
75
Points
28
Zdar borci, zjistil jsem jednu malou chybku. Jedná se o to, že pokud mám na náramku více jak 5 oznámení, od toho pátého máme místo "5 oznámení" napsán text polsky. Vše ostatní jinak šlape dobře. Mám poslední firmware FW 2.0.0.4 Zkuste se na to mrknout :) Díky
stáhni a nainstaluj znova, je to pár dní co to MRMR opravil, myslím že těsně před tím, nebo po tom co přidali kalendář
P.S.: pro jistotu sem to vyzkoušel ;)
 

PetrHipik

New member
Joined
Nov 15, 2018
Messages
6
Likes
3
Points
3
Je to stáhnuté z příspěvku na první stránce, verze je ze 7.11.2018. Je to verze bez kalendáře.

Edit: Stáhl jsem verzi s kalendářem a oznámení už píše správně česky, ale zase naopak mi nefunguje kalendář, což mě sice nějak netrápí, ale zase když už tam je tak mohl fungovat... Ještě se tím nějak prohrabu
 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Ke kalendáři jsou speciální RES - všechno je v prvním příspěvku..., pokud místo kalendáře vidíš popelnici, CE, ..., tak máš špatné RES!
 

Jarosa

New member
Joined
Nov 4, 2018
Messages
2
Likes
1
Points
3
Joined
Aug 17, 2018
Messages
5
Likes
4
Points
8
1) Počeštěná verze je také vlastně CUSTOM..., protože musíš sahat do originálního FW ;).
2) To co hledáš, tak může být právě zde #43 a všechno je v tom FW 2.0.0.4.zip. Přečti si celý ten příspěvek! Dny u počasí budou ve zkratce a nebude správně diakritika, jelikož to nelze dosáhnout prostým překladem. BTW - třetí příspevek (od @jenes ) má odkaz na archiv a je tam také nějaká ta verze FW 2.0.0.4 ..., možná to bude pouze ten (s)prostý překlad ;):D.
3) Umístění prostého překladu FW (i když bude s chybou viz. druhý bod) zvažím a možná to tam zkusím někde upnout, ale v prvním příspěvku by se měl objevovat především FW s TOP úpravami (= funkce navíc tj. úpravy od @majsi, bezchybný překlad, poslední aktuální opravené verze... odpovídající RES pro správnou funkčnost), prostě ten nejvychytanější a nejvymazlenější..., což tam skutečně je! Případně rychlé odkazy na návody... Dle mého úsudku tam máme umístěno to, co je potřeba a hned v dalších příspěvcích jsou umístěny a spravovány custom RES a další návody...

Nechci úvodní příspěvek přehltit, mám obavu, že se stane nepřehledným, nelze tam upnout všechny verze FW... (tj. datumové varianty DD.MM, DD/MM, MM.DD, MM/DD, pouze procenta bat., pouze procenta bat. s ico, pouze upozornění s obálkou, variantu s počítadlem upozornění, ... a všechny možné kombinace tohoto...) a nejlépe ke všemu obrázky... Toto NELZE! NELZE! NELZE! (A neodstoupím! Neodstoupím! Neodstoupím! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D)

Vůbec mne nenapadlo, že by někdo dával přednost pouze přeloženému FW... (ale je to každého věc), já osobně chci za málo peněz hodně muziky a tančit až do rána ;):cool::D.
Díky MRMR, zkusím. Ty vaše úpravy navíc jsou super, jen třeba hlavní stránka na hodinkách je díky těm úpravám hodně špatně čitelná a řekl bych přeplácaná (obálka, stále zobrazený stav baterie, který je navíc při vybitém zařízení duplikován další ikonkou v horní části. Je to chytrý náramek a ne hodinky na výlet na Mars - tak se na mě tvářila přítelkyně, když jsem ji tam tu vaši "vymazlenou" verzi nahodil :). Bohužel navíc s nějakými chybami plynoucími z těch dalších custom úprav... Myslím, že i další by ocenili vždy na výběr: jen přeložená verze vs. verze se všemi vámi přidanými features. Ať je pak na každém, co potřebuje a co se mu líbí ;-)
 
Joined
Jul 14, 2018
Messages
16
Likes
4
Points
8
Mě se líbí, že mám konečně na Home obrazovce všechno, co mi chybělo na Band2 Kdyby, to co je dnes, bylo už dávno od výroby, tak by asi málokdo chtěl, aby tam byl jen čas a krokoměr. Jde o to, že Xiaomi vypustilo do světa naprostý nedodělek. To, že to je špatně čitelné - boha, dyť to stoji pět stovek!!! Kupte si Amazfit a máte hned orloj jak na Staromáku. :)
 
Joined
Oct 28, 2018
Messages
40
Likes
21
Points
8
Musí být upraveny RES..., musí se tam vložit obrázky kalendáře..., v hlavním příspěvku je to už vyřešno a aktuální RES jsou tam ke stažení, ostatní Vám upraví @jenes ve třetím příspěvku... ;). Pokud umíte s RES pracovat, tak není problém vzít např. RES DIGI a do nich vložit obrázky kalendáře..., jedná se o tyto soubory KALENDAR CZ.ZIP, kterými přepíšete ty původní v RES DIGI (jedná se o sedm souborů - šest souborů je vlastní kalendář a sedmý soubor je ikona kalendáře v menu náramku).
Ahoj, zas pár dní tu nejsu a opět super práce kluci! Kalendář skvělej. Chybí mi, ale v PL modech DIGI res a tak jsem se rozhodl tam obrázky vložit. Z nějakého důvodu má DIGI res číselnou řadu těch obrázků o dvě čísla posunuté a tak jsem obrázky prostě přepsal tak jak je to v res 0471-0476 s tím, že na poslední 0476 jsem dal svítilnu. Jediný který souhlasil byl 0347 ten v menu. Nevím proč zkoušel jsem to 2x a pokaždé to mám nějaké úplně rozskočené. Dva z těch šesti se nepřepsaly. Ostatní jsou posunuté jakoby částečně mimo display a tam kde je "najít zařízení tak se překrývá lupa s jedním z kalendářů...proč??
Začínám tušit správně, že k tomu DIGI res musím použít FW z prvního příspěvku Mili_wuhan_2.0.0.4_CZ_m3_DM.fw aby to fungovalo korektně?
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Ahoj, je to přesně jak píšeš, z prvního příspěvku (#1) stáhni verzi viz. odkaz ve tvém příspěvku a poté si vyber ve třetím příspěvku (#3) RES DIGI v44.

Pokud chceš používat PL/mody, tak vše (FW, RES) tahej z příspěvku (#115) od @rendal, ale nejsem si úplně jistý, zda jsme do PL/mody dávali kalendář... :unsure: (určitě ti poradí @rendal, protože PL/mody spravuje a používá je...) ;):).
 
Joined
Sep 13, 2018
Messages
59
Likes
44
Points
23
Ahoj, je to přesně jak píšeš, z prvního příspěvku (#1) stáhni verzi viz. odkaz ve tvém příspěvku a poté si vyber ve třetím příspěvku (#3) RES DIGI v44.

Pokud chceš používat PL/mody, tak vše (FW, RES) tahej z příspěvku (#115) od @rendal, ale nejsem si úplně jistý, zda jsme do PL/mody dávali kalendář... :unsure: (určitě ti poradí @rendal, protože PL/mody spravuje a používá je...) ;):).
Používám PL/mod a kalendář tam není a v počasí jsou zkratky Po,Ut,St,Čt,Pa,So,Ne......;)
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Používám PL/mod a kalendář tam není a v počasí jsou zkratky Po,Ut,St,Čt,Pa,So,Ne......;)
Díky za rychlou reakci, takže je to tak, jak jsem to původně napsal... Lze kombinovat věci z prvního a třetího příspěvku, vždy FW a odpovídající RES (číselné označení verze RES!). PL/mody se musejí tahat pouze z příspěvku #115.
 

peetman

New member
Joined
Sep 6, 2018
Messages
29
Likes
3
Points
3
Má taky někdo problém s příchozími oznámeními na MB3.
Poslední dobou to nějak přestává chodit.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Má taky někdo problém s příchozími oznámeními na MB3.
Poslední dobou to nějak přestává chodit.
Někdo to tu na fóru zmiňoval a pomohlo jim to, že se vraceli zpět k nižší verzi Mi Fit.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Dělá to tak poslední dva dny, před tím bez problému.
Restartovat mobil, zap/vyp bluetooth..., zkus vypozorovat, jestli problém nenastává, když si připojíš nějaké další zařízení přes bluetooth. Já jsem si u svého TLF všiml, že když použiju aplikaci AUTORESPONDER (aktivuji/deaktivuji), tak mi poté nejde nastavit mobil do tichého módu pomocí náramku, musím vypnout a zapnout BT, poté vše jede jak má...
 

Luko69

Active member
Joined
Aug 10, 2018
Messages
339
Likes
75
Points
33
Mne paradoxne pomaha chyba v MiFit - odomknutie obrazovky - ked kliknem na to, nastane force closed. Po opatovnom spusteni notifikacie zase funguju. MiFit sa da sice zatvorit aj lepsim sposobom, ale napodiv takto mi to funguje. :)
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Díky MRMR, zkusím. Ty vaše úpravy navíc jsou super, jen třeba hlavní stránka na hodinkách je díky těm úpravám hodně špatně čitelná a řekl bych přeplácaná (obálka, stále zobrazený stav baterie, který je navíc při vybitém zařízení duplikován další ikonkou v horní části. Je to chytrý náramek a ne hodinky na výlet na Mars - tak se na mě tvářila přítelkyně, když jsem ji tam tu vaši "vymazlenou" verzi nahodil :). Bohužel navíc s nějakými chybami plynoucími z těch dalších custom úprav... Myslím, že i další by ocenili vždy na výběr: jen přeložená verze vs. verze se všemi vámi přidanými features. Ať je pak na každém, co potřebuje a co se mu líbí ;-)
Ještě jsem se díval na ten soubor v tom archivu a našel jsem chybu ve FW..., pět oznámení by bylo v PL, tak jsem to opravil (ale netestoval...!!!), zde by to mělo být správně ... Wuhan_2.0.0.4_M4(4).fw. Res z toho zipu by měly být OK. Až to otestuješ, tak mi dej vědět a zařadím to někam do prvního příspěvku, aby si mohli volit vhodnou variantu i ti, kteří zrovna nelítají na Mars :D:D:D Pokud objevíš chyby v jakémkoliv našem FW nebo RES nebo ..., tak potřebujeme vědět, kde přesně jsi na chybu narazil, abychom to mohli co možná nejdříve opravit. Když nám píšeš, že se objevují chyby... - je to pro nás moc obecné:unsure:;).
 

Attachments

Joined
Oct 28, 2018
Messages
40
Likes
21
Points
8
Ahoj,
o pár postů dříve vysvětlováno. Řetězec má omezený počet znaků. V Aj se to samozřejmě vejde a v cz pokud přidáš diakritiku což jsou znaky navíc tak už to hold náramek zkrátí.
 

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,409
Messages
40,536
Members
211,857
Latest member
Mobin1
Top