FW Mod Czech Firmware 2.4.0.32 / 1.8.0.34 | Mi Band 3 & Mi Band 3 NFC

Kysl

New member
Joined
Nov 28, 2018
Messages
3
Likes
2
Points
3
Mobil zařízení najde. Nakonec jsem nainstaloval starší GB, provedl restart a již se náramek spároval. Takže jsem nainstaloval RES soubor a vše se jeví tak jak má.
Ještě jednou díky moc.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Nejnovější FW je v prvním příspěvku... V tom vlákně, na které odkazuješ, se řešil FW od verze 1.5.X.X a přes 1.6.X.X, dále 1.8.X.X ... My tady máme již FW 2.0.0.4 s velmi pěknými vychytávkami, které nám připravil @majsi. Vše máš v uvedeno v jednotlivých příspěvcích. Podívej se i na další věci (třetí příspěvek jsou RES, zajímavé jsou i PL/mody a další...). Pročti si vlákno.
 

Luko69

Active member
Joined
Aug 10, 2018
Messages
339
Likes
75
Points
33
Vsimol som si navod na iOS...ako to vsak je, ak nainstalujem firmware cez Android a pripojim potom k MiFit na iOS. Prepise sa firmver na povodny, ako je to pri originalnej aplikacii MiFit ?
 

cyrdapwn

New member
Joined
Nov 14, 2018
Messages
5
Likes
2
Points
3
Zdravím, pokud chci vrátit FW náramku kompletně do originální podoby, stačí jednoduše flashnout originální firmware, oficiální font a originální resources? Budou poté automaticky chodit aktualizace FW náramku, jako kdyby nebyl nikdy flashnutý?
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Aktualizace FW náramku ti zajišťuje aplikace v mobilu, tj. originální Mi Fit nebo třeba originální Notify ;).
Příklad 1:
V MB3 máš custom FW 1.8.0.0 a máš spárováno s originální Mi Fit, která se ti aktualizuje a bude obsahovat FW 2.0.0.4, tak se ti provede flash na FW 2.0.0.4 (který je součástí té origo apky).
Příklad 2:
V MB3 máš custom FW 2.0.0.4 a máš spárováno s originální Mi Fit, která obsahuje origo FW 2.0.0.4, tak se ti neprovede flash na origo FW 2.0.0.4 (zůstane ti custom, protože originální aplikace Mi Fit si bude myslet, že už je FW instalován).

Font nemusíš nahrávat, pokud jsi ho před tím neměnil..., zůstává stejný už velmi dlouhou dobu... (teď si nejsem jistý jak dlouho, ale cca od FW 1.3.X.X nebo 1.5.X.X se neměnil...).
 

bobhruza

New member
Joined
Nov 28, 2018
Messages
4
Likes
1
Points
3
Ahoj,
může mi někdo poradit, co dělám blbě. Snažím se nainstalovat modifikovanou Mi Fit aplikaci a po chvíli instalace mi to píše, že se nemůže nainstalovat.
A mám ještě jeden problém, na náramku po instalaci na 2.0.0.4 , pak v44 a pak font mám jen základní obrazovku a nemění se mi to na další stránky. Díky
 
Last edited:

cyrdapwn

New member
Joined
Nov 14, 2018
Messages
5
Likes
2
Points
3
Aktualizace FW náramku ti zajišťuje aplikace v mobilu, tj. originální Mi Fit nebo třeba originální Notify ;).
Příklad 1:
V MB3 máš custom FW 1.8.0.0 a máš spárováno s originální Mi Fit, která se ti aktualizuje a bude obsahovat FW 2.0.0.4, tak se ti provede flash na FW 2.0.0.4 (který je součástí té origo apky).
Příklad 2:
V MB3 máš custom FW 2.0.0.4 a máš spárováno s originální Mi Fit, která obsahuje origo FW 2.0.0.4, tak se ti neprovede flash na origo FW 2.0.0.4 (zůstane ti custom, protože originální aplikace Mi Fit si bude myslet, že už je FW instalován).

Font nemusíš nahrávat, pokud jsi ho před tím neměnil..., zůstává stejný už velmi dlouhou dobu... (teď si nejsem jistý jak dlouho, ale cca od FW 1.3.X.X nebo 1.5.X.X se neměnil...).

Moc děkuji za rychlou a vyčerpávající odpověď :)
 
Joined
Aug 24, 2018
Messages
32
Likes
21
Points
8
Tak jsem stáhnul novou verzi Notify a opravdu je aktualizovaný překlad počasí do CZ na Mi band 3. Jinak další menší opravy a překlady přímo v programu Notify.
 
Joined
Aug 17, 2018
Messages
5
Likes
4
Points
8
Já postupuji takto a funguje mi to.
Odinstaluji MiFit -> v nastaveni -> google -> připojené aplikace -> smažu Mi Fit -> restart telefonu -> Nainstaluji oficiální Mi Fit -> Přihlásím se do google -> odinstaluji oficiální Mi Fit -> nainstaluji upravenou -> přihlásím se na google učet.

Důležitý je restart telefonu. A pak mi vše funguje. Pokaždé jak je nová verze Mi Fit tak to musím tahle udělat.
supr, toto funguje pro zprovoznění přihlášení přes Google účet na modifkované MiFit! lípněte tento návod někam na hlavní stránku :)
 
Last edited:
Joined
Oct 28, 2018
Messages
40
Likes
21
Points
8
Vsimol som si navod na iOS...ako to vsak je, ak nainstalujem firmware cez Android a pripojim potom k MiFit na iOS. Prepise sa firmver na povodny, ako je to pri originalnej aplikacii MiFit ?
Je to jedno, při použití modifikované MiFit se FW nepřepíše ať to je tak či tak. Ve chvíli kdy použiješ origo MiFit tak se dřív nebo později automaticky přepíše.
 
Joined
Oct 28, 2018
Messages
40
Likes
21
Points
8
Ahoj,
může mi někdo poradit, co dělám blbě. Snažím se nainstalovat modifikovanou Mi Fit aplikaci a po chvíli instalace mi to píše, že se nemůže nainstalovat.
A mám ještě jeden problém, na náramku po instalaci na 2.0.0.4 , pak v44 a pak font mám jen základní obrazovku a nemění se mi to na další stránky. Díky
Ahoj, zkus původní odinstalovat, odebrat pozůstatky app v telefonu, dále restart tlf a pak by to snad mohlo jít. Pokud to nepůjde, zkus třeba nižší verzi modifikované, nutně není třeba nejnovější.
Zřejmě si ještě náramek nespároval s MiFit po přehrání. Tohle dělá když není s ničím spárován.
 

Luko69

Active member
Joined
Aug 10, 2018
Messages
339
Likes
75
Points
33
Je to jedno, při použití modifikované MiFit se FW nepřepíše ať to je tak či tak. Ve chvíli kdy použiješ origo MiFit tak se dřív nebo později automaticky přepíše.
Diky, ano, takto to funguje na Androide, mam kolegyni vsak upravit naramok na pouzitie na iOS, teda ako to udrzat customizovane aj na iOS ? Tam sa modifikovana MiFit nainstalovat neda...
 
Joined
Oct 28, 2018
Messages
40
Likes
21
Points
8
Diky, ano, takto to funguje na Androide, mam kolegyni vsak upravit naramok na pouzitie na iOS, teda ako to udrzat customizovane aj na iOS ? Tam sa modifikovana MiFit nainstalovat neda...
Chce to někoho kdo iOS používá. Já si jen matně vzpomínám, že na první stránce je flash na iOS, ale jak to dále používat to nevím, bohužel. Zkus projít původní vlákno a třeba najdeš odpověď Czech Firmware | Xiaomi Mi Band 3 | GeekDoing
 
Joined
Oct 28, 2018
Messages
40
Likes
21
Points
8
Zde máš předchozí verzi s lomítkem... Mili_wuhan_2.0.0.4_CZ_m2_DDlomMM.fw;).
Předchozí verze FW 2.0.0.4 bez kalendáře (DD.MM) je v prvním příspěvku dole - Historie... :).

Pokud má někdo problém s obálkou na úvodním screenu, tak si to vyřešte sami přes RES, kde stačí obrázek obálky přemalovat (udělejte si celou plochu obrázku v černé barvě). FW Vám na MB3 sice bude zobrazovat obrázek, ale vy ho nebudete registrovat..., na funkci FW se nic nezmění a kdykoliv to můžete vrátit zpět ;). Stejným způsobem lze zneviditelnit ikonu baterie nad krokoměrem... (ale pouze tu ikonku, procenta baterie Vám zůstanou).

Podobným způsobem můžete upravit i kalendář, nechte třeba jen první tři screeny (půl roku) a ostatní si můžete předělat např. na "psí známky" (tj. identifikační údaje o Vás a pod.).
Kdo tam chce zpět původní obrázky, tak do jednotlivých obrázků kalendáře (prvně na nich vymažte veškerá data - vznikne Vám černá plocha) vložte na střed obrázku původní obrázek (popelnice, CE, ...) a máte zpět původní menu a navíc Vám zbyde jeden screen ;):).


Nebo místo jednoho screenu kalendáře můžete odzkoušet "svítilnu", jestli to vůbec bude k něčemu a nechá se to v noci využít... Obrázek svítilny je zde (stačí ho vhodně pojmenovat - očíslovat): bat-light.png
View attachment 2521
Nezapomeňte se podělit o názor, jestli je ta svítilna užitečná, zda to alespoň trochu svítí a má to význam do MB3 nějakým způsobem integrovat...


Těch šest screenů pro kalendář můžete využít jakkoliv, třeba někoho napadně další užitečná věc..., nenechávejte si to pro sebe a pochlubte se zde, ať se mohou inspirovat i ostatní :geek:.
Tak jsem svítilnu testnul...jelikož chodím po tmě spát do schodů do ložnice a už nechci v baráku svítit. Musím říct, že jako orientační svítilna, díky které lze alespoň vidět okolní prostředí aby si člověk nerozbil o schod čuňu a aby si vybral po tmě tričko ze skříně, to bohatě stačí. Za mě je ve svítilně určitě potenciál. Jen nesmí být zapnutý v MF noční režim (ztlumení displaye), resp. aby se to této funkce netýkalo, což už je řekl bych vyšší dívčí a navíc by se musela ve FW najít doba trvání a prodloužit ji alespoň na 20s. Pro srandu jsem zkusil si posvítit zelenou ledkou na měření tepu :LOL::D, řekl bych, že svítivost je stejná jen delší a musí se sundat náramek...:rolleyes::D
 

bobhruza

New member
Joined
Nov 28, 2018
Messages
4
Likes
1
Points
3
Ahoj, zkus původní odinstalovat, odebrat pozůstatky app v telefonu, dále restart tlf a pak by to snad mohlo jít. Pokud to nepůjde, zkus třeba nižší verzi modifikované, nutně není třeba nejnovější.
Zřejmě si ještě náramek nespároval s MiFit po přehrání. Tohle dělá když není s ničím spárován.
Díky, zkusím to. Náramek jsem měl už spárovaný po přehrání s MiFit, ale měl jsem stále jen původní obrazovku. Prozatím jsem to vrátil na rozsypaný čaj a až bude čas udělám druhý pokus, podle Tvého návodu.
Ještě jednou dík.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Díky, zkusím to. Náramek jsem měl už spárovaný po přehrání s MiFit, ale měl jsem stále jen původní obrazovku. Prozatím jsem to vrátil na rozsypaný čaj a až bude čas udělám druhý pokus, podle Tvého návodu.
Ještě jednou dík.
Pokud zůstává MB3 na úvodní obrazovce, tak po spárování s Mi Fit (nebo do jakékoliv jiné aplikace, kde je možné nastavit pořadí obrazovek nebo jejich zobrazování - Notify, GadgetBridge...) postupuj takto:
Běž do aplikace Mi Fit a v nastavení, přeházej pořadí položek zobrazovaných na displeji... MiFit - vpravo dole PROFIL- poté klikni v horní části na Mi Band 3 - a dále pokračuj NASTAVENI ZOBRAZENI (zde pohni s položkama..., změň pořadí položek) a dej uložit :) (HOME SCREEN-EXERCISE-NOTIFIKACE-... - přeházet!) Nezapomeň dát - uložit ;)
 

Trusted Store

Members online

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 726 17.8%

Forum statistics

Threads
2,408
Messages
40,524
Members
211,820
Latest member
careylui
Top