FW Mod Turkish Firmware

Öncelikle yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ediyorum.
Sorunumu tamamen çözdüm.
Çektiğim sıkıntıları başkası çekmesin diye çözümü buradan yazıyorum.
*
Sorunum Türkçe 1.3.0.8 firmware güncellemesinden sonra MB3'ün telefonla bağlantısı kesildi ve M.B.3 ün ekranında sadece saat kaldı. Diğer fonksiyonların olduğu sayfalar görünmüyordu. Resources V37 yi de yükleyememiştim.
*
Baya bir stres yaşadıktan sonra sorunu anlayıp çözüme ulaşabildim.
MB3 te bluetooth görünür olarak ayarlanmış ise iphone mi fit veya android mi fit uygulaması ile MB3'e bağlanmakta sorun çıkıyor. Ayrıca 1.3.0.8 firmware de bağlantı zaten sorunlu idi. MB3 orjinal yazılımda en son versiyon olarak 1.3.0.4 yüklemesinin de şüphemi doğruladığını düşünüyorum.
Öncelikle Gadgetbridge uygulamasına girdim MB3 ün ayarlarından BT görünebilirlik özelliğini kapattım.
Daha sonra Mi Fit uygulamasına girip MB3 ile bağlantının sağlandığını gördüm.
Mi Fit uygulamasından MB3 ün ayarlarına girerek MB3 ün menu sırasını değiştirdim ve Mi Fit'in bunu güncellemesini sağladım.
Böylelikle MB3 teki bütün menüler geldi ve yukarıda yazdıklarımı ve fazlasını yaşadıktan sonra sorunum çözüldü.
Şimdi tek sorun arayanın ismi ekranda 1 saniye durup okuyamadan gidiyor. Belki başka sorun da vardır ama ilk andaki tespitim bu.
Dediğim gibi bu yaşadığım stresi başkası yaşamasın düşüncesiyle yazıyorum.
Faydam olursa ne mutlu.
Teşekkürler.

There is a solutuion for only clock screen on Mi Band 3 and No connection with Mi Fit over bluetooth.
Disable Mi Fit 3's Bluetooth foundable settings in the GadgetBridge. This will fix Mi Fit connection.
After connecting with Mi Fit to Mi Band 3. Go settings of Mi Band 3 and Change menu order.
This will fix only clock screen problem and other menus will be available on the Mi Band 3.

brhnsfrn

New member
mi band 3 can not give 20 days battery life promised. is this a software problem?

Mi band 3'ten 20 günlük batarya performansı alamamaktayım. yazılımla alakası olabilir mi ?

MagicalUnicorn

Moderator
Staff member
Moderator
Developer
mi band 3 can not give 20 days battery life promised. is this a software problem?

Mi band 3'ten 20 günlük batarya performansı alamamaktayım. yazılımla alakası olabilir mi ?
How many days you have ? With what settings ?

approximately 1 week, consumes 12% charge per day.

foundable ON
Auto pulse meauser - 30 min.
Alert settings for notification FULLY ON

Band 3 firmware v1.3.0.4
You cannot get 20 days in these situations. It's like a cars approx. oil consumption amounts. "On the best footing" means no bt connection, no auto pulser, no notification etc...

12 days is pretty good for your settings. I get the same.

Xoloth

Member
Contributor
Kirill can you make a link for older versions because 1.3.0.8 doesnt show my notifications but 1.3.0.4 does.

Fatiikk

New member
mi band 3 nabız ölçmüyor adım saymıyor kalori ve mesafe hep 0 da donanımsal mı yazılımsal mı anlayamadım cihazın garanti firması kim bilmiyorum..

Fatiikk

New member
It does not measure the pulse. not counting steps. Calories and distance are always 0 degrees. hardware? is it software? I do not understand. I do not know who is the guarantee firm of the device.

EmreDur

New member
Biri 3.4.4 Linki atabilir mi? Bulamadım güncellenmiş. (iOS da sürüm 3.4.4)

Can Someone give 3.4.4 turkish fw link?

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

• Black

Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

Votes: 726 17.8%

Forum statistics

Threads
2,408
Members
211,820
Latest member