FW Mod Czech Firmware 2.4.0.32 / 1.8.0.34 | Mi Band 3 & Mi Band 3 NFC

Joined
Dec 24, 2018
Messages
1
Likes
0
Points
1
Jak nahrát CZ firmware pomocí Gadgedbridge v 10-ti krocích:
Po aktualizaci aplikace Mi Fit na na novější verzi než máte se nahraje i nejnovější firmware který je součástí aplikace a pokud máte čínskou verzi náramku tak se nahraje automaticky čínský firmware a potřebné resources.

Pro správnou funkci češtiny je třeba mít upravenou Mifit CZ aplikaci, český firmware a správné resources v CZ verzi.

1) Zapněte viditelnost náramku v Mifit aplikaci, na hlavní aplikace vpravo dole profil ->Moje zařízení Mi Band 3 a zatrhout Viditelný.

View attachment 2005

2) Na stejné obrazovce dole -> Odpárujte náramek, předejdete bricknutí/zničení náramku při nahrávání FW. MRMR by mohl vyprávět.

View attachment 2006

3) Spárujte náramek v aplikaci Gadgedbridge kliknutím na +

View attachment 2007

4) Gadgetbridge by měl náramek najít pokud jste provedli správně předchozí kroky

View attachment 2008

5) Stačí dát šipku zpět

View attachment 2014

6) A máte Mi band 3 připojen! :)

View attachment 2009

7) Teď stačí otevřít vybrat soubor, který chcete aktualizovat v kterémkoliv prohlížeči souborů. Postupujte v tomto pořadí:
  • Firmware
  • Resources
  • Font - největší soubor, nahrávání trvá cca 5 minut
Mějte náramek co jejblíž telefonu.

Já používám Dropbox, synchronizuji složku s telefonem skrz wifi, nebo data, stačí když to nakopíruji do svého Dropboxu v PC, sesynchronizuje se to a tak nemusím kopírovat soubory do telefonu skrz kabel. Doporučuji.

View attachment 2010

8) Dáme instalovat....

View attachment 2011

9) Odpárovat

View attachment 2012

10) A na konec ukončit. A stačí spárovat znovu v Mifit

View attachment 2013
Teď místo otevřít v (ten FW ve správci souborů) se musí dát odeslat. Posledně mě to pěkně zmátlo.
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Je nutné při každé aktualizaci firmwaru a RES souborů nahrávat i font? Na první stránce je teď uveden font, který nejde navíc přes gadgetbridge nahrát do náramku.
Pokud jsi v minulosti nepřehrával upravenou verzí, není font potřeba, je to určeno pro obnovení výchozího stavu fontu.
Font jde nahrát přes GadgetBridge, je nutné ale archív ZIP předem rozbalit.
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Tak tady je můj modifikovaný Mi Fit 4.0.6 a prosím o umístění na první stránku. Pokud má někdo starší firmware, tak se mu automaticky po spárování náramku aktualizuje na nový CZ firmware.
Velice děkuji (y) Umístěno na první stránce.
 

JaMpce

New member
Joined
Jul 12, 2019
Messages
2
Likes
0
Points
1
Ahoj,
Poradil by mi nekdo co delam spatne?
Koupil jsem pred mesicem pritelkyni MB3. Nainstaloval cestinu a v pohode ji to bezi. Vcera jsem si koupil i ja a za boha ji tam nemuzu dostat. Pres GB ani pres MI tools. V obou pripadech to po 99% procentech instalace FW napise "Couldnt update". Instalace RES probehne vzdycky normalne.. Pomoci MI tools jsem aspon nainstaloval zpet nejnovejsi FW a v pohode. Ale cestina proste nejde..
Nevi nekdo co s tim?
Diky za pomoc
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
Ahoj,
Poradil by mi nekdo co delam spatne?
Koupil jsem pred mesicem pritelkyni MB3. Nainstaloval cestinu a v pohode ji to bezi. Vcera jsem si koupil i ja a za boha ji tam nemuzu dostat. Pres GB ani pres MI tools. V obou pripadech to po 99% procentech instalace FW napise "Couldnt update". Instalace RES probehne vzdycky normalne.. Pomoci MI tools jsem aspon nainstaloval zpet nejnovejsi FW a v pohode. Ale cestina proste nejde..
Nevi nekdo co s tim?
Diky za pomoc
Máš novšiu revíziu musíš inštalovať FW Mili_hankou
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Ahoj,
Poradil by mi nekdo co delam spatne?
Koupil jsem pred mesicem pritelkyni MB3. Nainstaloval cestinu a v pohode ji to bezi. Vcera jsem si koupil i ja a za boha ji tam nemuzu dostat. Pres GB ani pres MI tools. V obou pripadech to po 99% procentech instalace FW napise "Couldnt update". Instalace RES probehne vzdycky normalne.. Pomoci MI tools jsem aspon nainstaloval zpet nejnovejsi FW a v pohode. Ale cestina proste nejde..
Nevi nekdo co s tim?
Diky za pomoc
Máš novšiu revíziu musíš inštalovať FW Mili_hankou
Máš novější verzi Hardware (mili_hankou), více odkaz "Check HW Variants MB3" na první stránce v sekci "How to do it / FAQ".
 
Joined
Dec 24, 2018
Messages
5
Likes
1
Points
8
Pánové, potřeboval bych poradit.
Ztratil jsem smartphone, ke kterému jsem měl spárovaný MiBand 3. Pokusil jsem se udělat přes menu v MiBandu restart do výchozího nastavení a spárovat ho se starším telefonem (Huawei P8 lite). Restart proběhl do stavu, kdy mi MiBand píše v češtině "Nejprve spárujte zařízení" a gestem si mohu zobrazit kalendář. Když se pokouším o spárování, MiBand vůbec nezavibruje a nevyzve ke stisknutí tlačítka. Přes Gadgetbridge se mi Miband zobrazí, ale nedaří se mi spárovat (žádná odezva v Mibandu). Přes oficiální MiFit se nedaří vůbec nalézt.
Nesetkal jste se někdo s podobným problémem? Budu rád za každou radu jak ho oživit.
FW mám custom odstud
FW_Mili_wuhan_2_4_0_12_CZ
RES_49_CZ_Calendar_new.res
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Pánové, potřeboval bych poradit.
Ztratil jsem smartphone, ke kterému jsem měl spárovaný MiBand 3. Pokusil jsem se udělat přes menu v MiBandu restart do výchozího nastavení a spárovat ho se starším telefonem (Huawei P8 lite). Restart proběhl do stavu, kdy mi MiBand píše v češtině "Nejprve spárujte zařízení" a gestem si mohu zobrazit kalendář. Když se pokouším o spárování, MiBand vůbec nezavibruje a nevyzve ke stisknutí tlačítka. Přes Gadgetbridge se mi Miband zobrazí, ale nedaří se mi spárovat (žádná odezva v Mibandu). Přes oficiální MiFit se nedaří vůbec nalézt.
Nesetkal jste se někdo s podobným problémem? Budu rád za každou radu jak ho oživit.
FW mám custom odstud
FW_Mili_wuhan_2_4_0_12_CZ
RES_49_CZ_Calendar_new.res
Po továrním resetu přímo na náramku, ať bránilo připojení náramku cokoliv, mělo by to vyřešit. Zkontrolujte:
* že máte zapnutou GPS
* že máte zapnutá Data či Wi-Fi (vyžaduje Mi Fit pro párování)
* vymazat MB3 z GadgetBridge.
* odeberte MB3 z Mi Fit, zrušit párování.
* vymazat všechna MB3 jako dříve spárovaná zařízení v nastavení Bluetooth telefonu.

Opakujte párování v GadgetBridge či Mi Fit.
 
Joined
Dec 24, 2018
Messages
5
Likes
1
Points
8
Po továrním resetu přímo na náramku, ať bránilo připojení náramku cokoliv, mělo by to vyřešit. Zkontrolujte:
* že máte zapnutou GPS
* že máte zapnutá Data či Wi-Fi (vyžaduje Mi Fit pro párování)
* vymazat MB3 z GadgetBridge.
* odeberte MB3 z Mi Fit, zrušit párování.
* vymazat všechna MB3 jako dříve spárovaná zařízení v nastavení Bluetooth telefonu.

Opakujte párování v GadgetBridge či Mi Fit.
Děkuji za radu. Neuvědomil jsem si, že mám náramek stále uložený v online profilu Mifitu. Zkusím ho po práci odebrat a zrušit párování.
 
Joined
Dec 24, 2018
Messages
5
Likes
1
Points
8
Děkuji za radu. Neuvědomil jsem si, že mám náramek stále uložený v online profilu Mifitu. Zkusím ho po práci odebrat a zrušit párování.
Děkuji moc za radu. Povedlo se mi náramek spárovat s telefonem přítelkyně (Xiaomi), takže náramek je v pořádku. Zjistil jsem, že je problém spárovat s Huawei P8 lite. Pokusím se dohledat nějaký návod.
 

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,409
Messages
40,534
Members
211,844
Latest member
kratoz29
Top