FW Mod Czech Firmware 2.4.0.32 / 1.8.0.34 | Mi Band 3 & Mi Band 3 NFC

Aramon

New member
Joined
Dec 21, 2018
Messages
2
Likes
0
Points
1
Hojte, budu mít asi stupid dotaz:
kámoš měl za úkol mi v číně koupit MiBand 3 NFC verzi, ať googluji jak chci, nenašel jsem, jak bych od sebe rozpoznal verzi s NFC nebo bez NFC. Každopádně mu prodejce potvrdil, že je to verze s NFC.
A proč jsem chtěl s NFC? Protože můj telefon NFC nemá, tak jsem doufal, že by se to tímhle nahradilo. Uvažuju správně? Nebo by bylo nutné mít i telefon s NFC?
(neřeším to, jestli jsou NFC platby u nás aktivní, chci to NFC používat na jiné věci)
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
Hojte, budu mít asi stupid dotaz:
kámoš měl za úkol mi v číně koupit MiBand 3 NFC verzi, ať googluji jak chci, nenašel jsem, jak bych od sebe rozpoznal verzi s NFC nebo bez NFC. Každopádně mu prodejce potvrdil, že je to verze s NFC.
A proč jsem chtěl s NFC? Protože můj telefon NFC nemá, tak jsem doufal, že by se to tímhle nahradilo. Uvažuju správně? Nebo by bylo nutné mít i telefon s NFC?
(neřeším to, jestli jsou NFC platby u nás aktivní, chci to NFC používat na jiné věci)
Co ja viem tak nfc by mali mať v menu minimálne o jednu položku viac a to Cards inak neviem ci je nejaký rozdiel
 
Joined
Nov 14, 2018
Messages
2
Likes
0
Points
6
Ahoj je mozny nejde vypnout auto aktualizovani pokazdy kdyz nahraju cz a prihlasim se zpet do mi fit hned se my aktualizuje a mam zas eng. Diky
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
Ahoj je mozny nejde vypnout auto aktualizovani pokazdy kdyz nahraju cz a prihlasim se zpet do mi fit hned se my aktualizuje a mam zas eng. Diky
Bud nainštaluj novší FW Odtialto alebo Použi starší mifit napr. 3.5.5.1 pre fw 2.0.0.4
 
Joined
Oct 9, 2018
Messages
29
Likes
21
Points
13
Ahoj je mozny nejde vypnout auto aktualizovani pokazdy kdyz nahraju cz a prihlasim se zpet do mi fit hned se my aktualizuje a mam zas eng. Diky
Pokud chceš používat ofiko MiFit, musíš vypnout auto update v Google play pro MiFit
 

narg

New member
Joined
Sep 5, 2018
Messages
6
Likes
2
Points
3
Hojte, budu mít asi stupid dotaz:
kámoš měl za úkol mi v číně koupit MiBand 3 NFC verzi, ať googluji jak chci, nenašel jsem, jak bych od sebe rozpoznal verzi s NFC nebo bez NFC. Každopádně mu prodejce potvrdil, že je to verze s NFC.
A proč jsem chtěl s NFC? Protože můj telefon NFC nemá, tak jsem doufal, že by se to tímhle nahradilo. Uvažuju správně? Nebo by bylo nutné mít i telefon s NFC?
(neřeším to, jestli jsou NFC platby u nás aktivní, chci to NFC používat na jiné věci)
no hele asi te sklamu, protože Miband 3 ma nfc POUZE pro čínu, ktere jinde než v číně nefunguje a i v číně to je pouze na placeni v autobusech a metru, ma to vlastni system, ktery v ČR momentálne NEFUNGUJE, jinak náramek má v menu navíc položky CARTS a BUS, kde si nastavíš jízdenku pro nfc. Možná, že až (pokud) příjde global verze, tak bude i kompatibilni nfc, ale co já vim, tak zatím není. Někde jsem zahlíd, že funguje nfc odemykání dveří, když máš ty primitivní čipy, ale placení ne
 

Pican76

New member
Joined
Dec 24, 2018
Messages
1
Likes
0
Points
1
Zdravím, díky za češtinu, ale byl to porod to tam nacpat. Jen mám problém. Zhruba dvakrát denně se náramek nechce spárovat z mifit a přitom bluetooth mám zaplý celý den. Pomůže až restart telefonu. Mám Xiaomi redmi 4. Díky za rady.
 
Joined
Sep 7, 2018
Messages
28
Likes
8
Points
8
vypnuti aktualizaci v GPlay nesouvisi nijak s aktualizaci FW naramku z MiFit - stahni upravenou appku odtud /spravnou verzi k FW ktery mas aktualne v naramku/a mas po starostech...
 

Lvik

New member
Joined
Nov 14, 2018
Messages
2
Likes
0
Points
1
Ahoj všem, setkal se tady s tím, že upravená aplikace mi fit nejde přihlásit na androidu 9?
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
Ja mam android 9 a v pohode xiaomi ucet prihlásený, ale Google a Facebook účet nefunguje na modifikovanej nikde to je dobre zname
 
Joined
Oct 9, 2018
Messages
29
Likes
21
Points
13
Ahoj je mozny nejde vypnout auto aktualizovani pokazdy kdyz nahraju cz a prihlasim se zpet do mi fit hned se my aktualizuje a mam zas eng. Diky
Pokud chceš používat ofiko MiFit, musíš vypnout auto update v Google play pro MiFit
vypnuti aktualizaci v GPlay nesouvisi nijak s aktualizaci FW naramku z MiFit - stahni upravenou appku odtud /spravnou verzi k FW ktery mas aktualne v naramku/a mas po starostech...
Není pravda...pokud máš ofiko Mifit vypneš aktualizace v GP a flashnes aktuální FW (teď 2.2.0 14 CZ), tak ti to zpátky do CN/ENG nehodí nikdy...používám to takhle od začátku bez problémů - aktuální Mifit a poslední CZ FW. Obě aktualizuju až když je stable novy CZ FW :)
 

Aramon

New member
Joined
Dec 21, 2018
Messages
2
Likes
0
Points
1
Někde jsem zahlíd, že funguje nfc odemykání dveří, když máš ty primitivní čipy, ale placení ne
No a to je právě to, nač to chci používat. Sednu do auta,pípnu nfc, spustí se mi android auto, příjdu domů, pípnu nfc, nastaví se mi tiché vyzvánění, pípnu v práci, nastaví se mi max hlasitost a tak... bylo by to pohodlnější dělat s hodinkami, než vytahovat mobil a přikládat. Naví mám mobil bez nfc.
Případně jsou nějaké hodinky s nfc, které fungujou?
 
Joined
Sep 7, 2018
Messages
28
Likes
8
Points
8
Pokud chceš používat ofiko MiFit, musíš vypnout auto update v Google play pro MiFit

Není pravda...pokud máš ofiko Mifit vypneš aktualizace v GP a flashnes aktuální FW (teď 2.2.0 14 CZ), tak ti to zpátky do CN/ENG nehodí nikdy...používám to takhle od začátku bez problémů - aktuální Mifit a poslední CZ FW. Obě aktualizuju až když je stable novy CZ FW :)
No myslim ze se mylis a zaroven potvrzujes co rikam :) kdyz das aktualni appku z GP a fw se sourcama odtud,tak vlastne neni co aktualizovat/prepinat jazyk v MB/ dokud se neaktualizuje appka s ni FW.Appky co se instalujou bokem GP se proste a jednodusse sami neaktualizuji...ze by GP obsahoval 2 ruzny verze /mel bys na vyber s prepnutim a neprepinanim jazykove verze/je nesmysl.
 
Joined
Oct 9, 2018
Messages
29
Likes
21
Points
13
No myslim ze se mylis a zaroven potvrzujes co rikam :) kdyz das aktualni appku z GP a fw se sourcama odtud,tak vlastne neni co aktualizovat/prepinat jazyk v MB/ dokud se neaktualizuje appka s ni FW.Appky co se instalujou bokem GP se proste a jednodusse sami neaktualizuji...ze by GP obsahoval 2 ruzny verze /mel bys na vyber s prepnutim a neprepinanim jazykove verze/je nesmysl.
Ano i ne....totiž původní otázka zněla jestli je možné někde vypnout to, že když nainstaluješ custom FW odtut, tak aby ti pak ofiko Mifit nepřeinstalovava FW zpět do stock (ENG/CN podle verze náramku)..
...moje odpověď byla jasná - pokud nahraješ aktuální FW odtud, můžeš v klidu používat s ofiko Mifit pokud vypneš aktualizace v GP :)

Samozřejmě nahrát tu upravenou appku je řešení ale pozastavit aktualizace v GP do doby kdy bude opět stabilní verze od mistrů tady mi přijde jako jednodušší řešení pro budoucí updaty ( Mifit aktualizuješ manuálně jenom když je venku nový CZ FW jedním klikem a nemusíš nahánět vše na fóru - appku, fw, res...proste appku nemusíš řešit)

Tzn. myslím že jsem odpověděl na to jak zabránit automatickému přehrání FW tím že s ofiko appkou použiješ aktuální CZ FW a stopneš jen aktualizace ;) ...nechci se hádat a zahlcovat tím vlákno, říkám jenom že já to takto používám a nikdy se mi svévolně nic nepřehrálo zpět na původní FW
 

Trusted Store

Members online

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,413
Messages
40,543
Members
211,860
Latest member
Gren
Top