RES Czech Resources Official supported MB4

Resources Version
88
Joined
Sep 6, 2019
Messages
53
Likes
27
Points
18
Tak komplet počeštěné znaky.. McArrow asi muze vytvorit resource

https://geekdoing.com/attachments/bmp-zip.7800/?hash=5730f0b50e07c16a4098713aab20be1e

A, Á, B, C, Č, D, Ď, E, É, Ě, F, G, H, Ch, I, Í, J, K, L, M, N, Ň, O, Ó, P, Q, R, Ř, S, Š, T, Ť, U, Ú, Ů, V, W, X, Y, Ý, Z, Ž
a, á, b, c, č, d, ď, e, é, ě, f, g, h, ch, i, í, j, k, l, m, n, ň, o, ó, p, q, r, ř, s, š, t, ť, u, ú, ů, v, w, x, y, ý, z, ž
Z podkladu od Dupa jsem sice bez problemu vytvoril font, kde jsou kompletni CZ znaky nejen v sade 16x20, ale take v 24x24.

Bohuzel naramek tento vetsi font pouziva jen pri nastaveni jazyka EN, CN a JP... a navic pouze pro notifikace a pocasi, ale uz nikoliv pro menu... :(

Vysledek je takovy, ze pri nastaveni anglictiny sice pekne funguji notifikace s diakritikou a velkym fontem, ale prestoze RES pro anglictinu "pocestime", tak v menu budou znaky s diakritikou chybet.

S xpaulos2 jsme overili, ze zatimco ostatni jazyky pouzivaji pro menu fonty ze sady 16x20, tak EN ma vlastni omezenou sadu znaku mimo soubor fontu... a CN a JP pro menu pravdepodobne nepouzivaji fonty, ale bitmapy jednotlivych polozek.

Moznym resenim by asi bylo upravit CN resources a nahradit bitmapy vsech cinskych napisu za ceske, ale toto by nebylo vubec trivialni a tezko by se to udrzovalo...


 

Dupa

Member
Joined
Jul 14, 2018
Messages
30
Likes
8
Points
8
Supr, dokazeme pridat do toho malyho pisma zavinac ? ten me strasne stve
Maly pismo asi preziju, Aktualne mam res 66 + 1.0.7.04 s cestinou a jsem spokojenej, jen ten zavinac. kdybych tam prepsal font se zavinacem, byl bych nejstastnejsi :) aspon dokud se nevyresi velky pismo
 
Last edited:
Joined
Sep 6, 2019
Messages
53
Likes
27
Points
18
Supr, dokazeme pridat do toho malyho pisma zavinac ? ten me strasne stve
Maly pismo asi preziju, Aktualne mam res 66 + 1.0.7.04 s cestinou a jsem spokojenej, jen ten zavinac. kdybych tam prepsal font se zavinacem, byl bych nejstastnejsi :) aspon dokud se nevyresi velky pismo
V malym fontu ten zavinac obsazen je... ze se spravne neukazuje nebude problem fontu.

Zatim asi jedine pouzit upraveny font a menu nechat v anglictine. Pak bude zobrazovani zavinace v notifikacich korektni.

Na vyzkouseni ti sem nahraju upraveny font. Jeste trochu poladim mezery u znaku, kde diakritika vyrazneji presahuje pismeno... aktualne se sirka znaku urcuje automaticky pri baleni fontu (podle pixelu nejvice vpravo).
 

Dupa

Member
Joined
Jul 14, 2018
Messages
30
Likes
8
Points
8
jasny, me je asi jedno, jestli to menu bude v cz nebo anglictine, jde mi primarne o notifikace a cz znaky + @
 
Joined
Sep 6, 2019
Messages
53
Likes
27
Points
18
Zde je slibeny font s podporou cestiny i v sade vetsich znaku (24x24):
MB4_font_myamazfit_3a_CZ.zip



Znaky jsou pridane do fontu z fora: MyAmazFit.ru, ktery ma oproti originalnimu navic smajliky. Mensi pismo (16x20) je bez zmeny.

Pokud nekdo preferuje vetsi font v notifikacich, kde se bude spravne zobrazovat cestina i "zavinac", tak muze vyzkouset... bohuzel musi (zatim) ozelet cestinu v menu, protoze tento font se pouzije pouze pri nastaveni naramku do anglictiny.

Pri nastaveni naramku do cestiny zustane vse jako predtim (jen by se mely ukazovat i smajliky i v notifikacich).
 

Attachments

Joined
Jul 14, 2018
Messages
30
Likes
8
Points
8
Otestováno,
skrze AmazTools na iOS nainstalováno FW 1.0.7.04 s cestinou, Res v. 66 a font od McArrow.
Nastavena angličtina. Nyní jsou hodinky v AJ, ale fungují všechny české znaky a @.
Kdyby se tedy anglické texty přepsaly českejma, tak by to bylo tedy komplet ?
 

Furdik

New member
Joined
Nov 11, 2019
Messages
1
Likes
0
Points
1
Zdravím,

povedlo se mi do Mi band 4 nahrát nový font, který obsahuje smajlíky.
Pokud tomu dobře rozumím, tak aby ty smajlíci byly funkční, tak musím mít modifikovanou nebo nějakou applikaci, která dokáže pracovat s nahraným fontem. Přes Notify & Fitness to asi vše funguje v pořádku.

Když nainstaluji oficiální Mi Fit, tak smajlíci se nezobrazují.

V modifikované verzi Amazfit jde povolit smajlíky, takže tam to také funguje.

Když jsem zkoušel tento font přes Notify & Fitness , tak háčky nad písmeny v notifikacích byly odstraně, ale v Amazfit se mi zase zobrazují místo háčku otazníky nebo mezery.

Je nějaká možnost abych i nadále využíval Amazfit nebo Mi Fit aplikaci a měl plně počeštěné notifikace nebo to je funkční jen v Notify & Fitness?

PS: mám Android
 
Joined
Jul 14, 2018
Messages
30
Likes
8
Points
8
Tan anglická verze s fontama umí tedy jaké smajlíky_? jsem nějaké zkoušel a neumělo. Díky
 
Joined
Sep 6, 2019
Messages
53
Likes
27
Points
18
Tan anglická verze s fontama umí tedy jaké smajlíky_? jsem nějaké zkoušel a neumělo. Díky
Smajliku a dalsich znaku je tam celkem dost... aby se ti korektne zobrazovaly v notifikacich potrebujes modifikovany Mi Fit nebo pouzivat Notify&Fitness.

 
Joined
Sep 6, 2019
Messages
53
Likes
27
Points
18
nechapu otazku ? vsak mi tam vse funguje
respektive jestli narážíš proc nemam apple watch, nechci nabíjet každej den ještě hodinky. todle mi vyhovuje uplne
V pohode... :cool: Ja to chapu, jen jsem si nemohl pomoci (a trochu se musel zastat Androidu).
 
Joined
Jul 14, 2018
Messages
30
Likes
8
Points
8
Apple nemá všechno nejlepší - počítače MAC jsou pro me nepouzitelne, ale ta jedenácka je super :) hlavně carplay ... Android auto tomu nedostahuje ani z dálky ..

My band je super, protože ho vůbec nesundavam, nemusím se o něj bát a když bych ho náhodou rosekal, tak proste za 800 koupim novej :) ... ale jak říkám, mám to hlavně kvůli notifikacím ... kroky je jen bonus .. aplikaci vubec nepoustim
 
Joined
May 12, 2019
Messages
9
Likes
1
Points
8
Zdar mám na náramku nahozenou češtinu beta FW 1.0.7.04 MB4CZ.res.bin .Občas se mi stane že se přepne menu do polštiny.Musím pak zapnout Notify & Fitness a v něm kliknout na češtinu pak se menu znovu přepne do češtiny.Nemá s tím někdo zkušenost?
 

thorazgard

Active member
Joined
Aug 8, 2018
Messages
124
Likes
90
Points
38
Moc díky za nové res! Mám poslední modifikovaný mifit 4.0.13 a poslední fw a resources z prvního příspěvku a česky to nemám :( a to jsem zaple vynucení češtiny v novém nastavení. Má někdo stejný problém?
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
Moc díky za nové res! Mám poslední modifikovaný mifit 4.0.13 a poslední fw a resources z prvního příspěvku a česky to nemám :( a to jsem zaple vynucení češtiny v novém nastavení. Má někdo stejný problém?
zapni vynuceni polstiny
 
Joined
Jul 12, 2019
Messages
31
Likes
0
Points
6
To už je zde zase nějaká beta verze bez češtiny_ FW 1.0.7.44 ? Proč to sem tedy dáváte, když musíme zvolit polštinu, aby to bylo česky...??? Já už tomu prostě nerozumím. To jsem docela věřil "té" první straně, že ta je v pohodě....
 

thorazgard

Active member
Joined
Aug 8, 2018
Messages
124
Likes
90
Points
38
4.0.13 je stable verze, tak žádná beta. Když tam není cz jazyk od výrobce tak se přepsala polština na češtinu ... v nastavení mi fit, které je tam teď navíc dáš polštinu a máš to česky... čemu nerozumíš? :D
 

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 726 17.8%

Forum statistics

Threads
2,408
Messages
40,524
Members
211,820
Latest member
careylui
Top