RES Czech Resources v87 MB5

Resources Version
87

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
#1
Czech language for
Mi Band 5
is official supported



(At your own risk... We aren't responsible for bricked devices)

You must have FW 1.0.2.08

CZ RES v87
MB5CZ_v87.res.bin
(last ver. - 16.9.2020 23:00)

Translations
How install on Android
  1. Install this custom Mi Fit 4.6.0
  2. For install resources you must have FW version 1.0.2.08
  3. Install Notify & Fitness 8.9.8 or newer
  4. Download MB5CZ_v87.res.bin and install in Notify & Fitness
  5. Optional, for emoticons install custom font
  6. You can uninstall Notify & Fitness
  7. In MiFit set language for Mi Band to Polish or CN simplified
 

Attachments

Last edited:

Hapsee

New member
Joined
Jul 21, 2018
Messages
13
Likes
1
Points
3
#5
Ahoj mám dotaz nahrál jsem češtinu a úkazů je to jen půlku tj.nazvy funkci mám anglicky ale po rozkliknutí to už češtinu má co se musí ještě změnit? Díky
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
#6
Ahoj mám dotaz nahrál jsem češtinu a úkazů je to jen půlku tj.nazvy funkci mám anglicky ale po rozkliknutí to už češtinu má co se musí ještě změnit? Díky
v Mifit musíš nastaviť jazyk na Španielčinu, lebo v ENG si Číňan povedal že spraví tak aby sa niečo zobralo zo zdrojov a niečo bolo napevno dane.
 
Joined
Aug 6, 2020
Messages
2
Likes
0
Points
1
#7
Ahoj. Dva dotazy.

1) Když se snažím přes Notify & Fitness aktualizovat firmware na 1.0.1.32, update se sice povede, nicméně po spuštění Mi Fit se provede downgrade zpět na šestnáctku. Dělám něco špatně?

2) Podaří se mi češtinu tímto způsobem dostat i do čínské verze náramku?
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
#8
Ahoj,
1., v mod Mifit sa da vypnut auto update, ale je zajimave ze ti to rve starsi FW, asi mas nejaku inu verziu MB5, pre ktoru este nepustili 1.0.1.32
2. FW a RES by mali byt rovnake pre CN/Global
 
Joined
Aug 6, 2020
Messages
2
Likes
0
Points
1
#9
Ahoj,
1., v mod Mifit sa da vypnut auto update, ale je zajimave ze ti to rve starsi FW, asi mas nejaku inu verziu MB5, pre ktoru este nepustili 1.0.1.32
2. FW a RES by mali byt rovnake pre CN/Global
Jedná se o jeden z úplně prvních náramků, které se objevily na Alixpressu. Možná je to nějaká první vlna s jinými vlastnostmi.
 

Emnesca

New member
Joined
Aug 27, 2018
Messages
2
Likes
0
Points
1
#11
Ahoj,
provedl jsem vše jak je uvedeno pro nastavení češtiny. Buhužel po nastavení španělštiny mám vše v agličtině (s možnostá změnit na tradiční čínštinu). Předchozí čeština pro FW 1.0.1.32 bylo OK. Odinstaloval jsem MiFit naistaloval znovu, to samé provedeno i s Notify & Fitness, znovu nahrál MB5CZ bohužel bez kladného výsledku. Nějaký nápad čím by to tedy mohlo být?
Díky
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
#13
Ahoj,
provedl jsem vše jak je uvedeno pro nastavení češtiny. Buhužel po nastavení španělštiny mám vše v agličtině (s možnostá změnit na tradiční čínštinu). Předchozí čeština pro FW 1.0.1.32 bylo OK. Odinstaloval jsem MiFit naistaloval znovu, to samé provedeno i s Notify & Fitness, znovu nahrál MB5CZ bohužel bez kladného výsledku. Nějaký nápad čím by to tedy mohlo být?
Díky
Už sa to tu niekde riešilo a ono to vypadá že Xiaomi od verzie 1.0.1.84 umožňuje len Čínštinu a Angličtinu na Čínskom náramku. Ostatne jazyky fungujú na global verzii.
 

Kikinator

New member
Joined
Aug 16, 2020
Messages
1
Likes
0
Points
1
#18
Ahoj,
provedl jsem vše jak je uvedeno pro nastavení češtiny. Buhužel po nastavení španělštiny mám vše v agličtině (s možnostá změnit na tradiční čínštinu). Předchozí čeština pro FW 1.0.1.32 bylo OK. Odinstaloval jsem MiFit naistaloval znovu, to samé provedeno i s Notify & Fitness, znovu nahrál MB5CZ bohužel bez kladného výsledku. Nějaký nápad čím by to tedy mohlo být?
Díky
Zkus to změnit na polštinu.
 

TomasCZ

New member
Joined
Feb 21, 2019
Messages
12
Likes
3
Points
3
#19
Zdravím, poprosil bych o radu. Koupil jsem si Mi Band 5 NFC (tedy čínskou verzi) vše fungovalo výborně a v náramku jsem měl od začátku češtinu a to i na originálním Mi FITu a SW v náramku. Ovšem dnes jsem zrušil párování náramku s telefonem a po opětovném spárování mi nejde v náramku uložit jazyk "podle jazyka telefonu" - viz screenshot.

Verzi Mi FITu mám 4.8.1 a SW v náramku V1.0.2.46 - vše originální. Zkusil jsem odinstalovat, uvést do továrního nastavení, ale nic nepomohlo. Angličtinu a ty dvě Čínštiny přepínat lze. Zkusil jsem i místní upravenou verzi Mi Fit, ale ani tam se mi češtinu nastavit neprovedlo.

Netušíte někdo, v čem může být problém?

Díky.
 

Attachments

Joined
Aug 28, 2018
Messages
1
Likes
0
Points
6
#20
Zdravím, poprosil bych o radu. Koupil jsem si Mi Band 5 NFC (tedy čínskou verzi) vše fungovalo výborně a v náramku jsem měl od začátku češtinu a to i na originálním Mi FITu a SW v náramku. Ovšem dnes jsem zrušil párování náramku s telefonem a po opětovném spárování mi nejde v náramku uložit jazyk "podle jazyka telefonu" - viz screenshot.

Verzi Mi FITu mám 4.8.1 a SW v náramku V1.0.2.46 - vše originální. Zkusil jsem odinstalovat, uvést do továrního nastavení, ale nic nepomohlo. Angličtinu a ty dvě Čínštiny přepínat lze. Zkusil jsem i místní upravenou verzi Mi Fit, ale ani tam se mi češtinu nastavit neprovedlo.

Netušíte někdo, v čem může být problém?

Díky.
Dobrý den, odkud jste náramek zakoupil? Nedohrál tam češtinu již prodejce?

Asi bych zkusil postupovat takto:
Aktualizovat originální Mi fit a zkontrolovat aktualizace náramku poté se podívat do nastavení v Mi fit jestli je tam jazyk náramku čeština.
Pokud i tohle nepomůže odinstaloval bych originální Mi fit z mobilu zkusil bych nainstalovat aplikaci mi fit která nepřehrává firmware a také aplikaci která umí přehrát firmware.
Na netu bych začal hledat nejdříve češtinu pro verzi NFC a když se nebude dát sehnat tak bych i zvážil nahrát verzi bez NFC. je možné, že se náramek se softwarem nebude rozumět a nebude potom fungovat vůbec.
 
Last edited:

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 726 17.8%

Forum statistics

Threads
2,408
Messages
40,524
Members
211,820
Latest member
careylui
Top