FW Mod Greek Firmware

Potismam

New member
Joined
Jul 24, 2018
Messages
3
Likes
1
Points
3
Ποια έκδοση mi fit?
Κατέβασε από https://itechnews.gr/2018/07/mi-fit-gr/ την 3.4.2 gr και πέρασε την.
Αν σου βγάζει ένα εικονίδιο για σύνδεση με κινητό (εικόνα κινητό band και κινέζικα απο κάτω)
Κατέβασε και τα resources 34 απο Resources v34 | Xiaomi Mi Band 3 | GeekDoing και πέρασε κι αυτά από το gadget bridge
αυτό μου βγάζει που λες
Ενώ στην αρχή μπήκαν κανονικα τα ελληνικά αυτό έγινε όταν έκανε αυτόματα ενημέρωση το play store την έκδοση 3.4.4
κατεβάζω πάντως το ελληνικό MI fit και την 3.4.2 και την stable 3.1.2 νομίζω και δεν γίνεται log in με τίποτα
(εννοείται έχω καθαρίσει cache και έχω διαγράψει την αυθεντική εφαρμογή)
 

Potismam

New member
Joined
Jul 24, 2018
Messages
3
Likes
1
Points
3
Τσεκαρε τον οδηγό που πόσταρα!!
OK ευχαριστώ μπήκαν ξανά τα ελληνικά! Τώρα λογικά το mifit δεν θα αναβαθμιστεί ξανά από μόνο του έτσι;
Και κάτι ακόμα...
Τώρα που έβαλα γενική έκδοση 3.4.3 όπως γράφεις με τα ερωτηματικα στον καιρό τι κάνουμε;
 

Maddoctor

Well-known member
Joined
Jun 28, 2018
Messages
266
Likes
129
Points
58
OK ευχαριστώ μπήκαν ξανά τα ελληνικά! Τώρα λογικά το mifit δεν θα αναβαθμιστεί ξανά από μόνο του έτσι;
Και κάτι ακόμα...
Τώρα που έβαλα γενική έκδοση 3.4.3 όπως γράφεις με τα ερωτηματικα στον καιρό τι κάνουμε;
Βάζεις την ειδική ελληνική έκδοση του Mi Fit από το itechnews.gr. Απλώς θέλει την ώρα του να ενημερωθεί το Mi Band 3.
 

Kariatis

New member
Joined
Jul 25, 2018
Messages
11
Likes
4
Points
3
Καλησπέρα! Πριν λίγο μου ήρθε αναβάθμιση για το Mifit στο playstore και μόλις την έκανα και την άνοιξα μου έκανε από μόνο ενημέρωση το mi band και μου έβαλε και πάλι τα κινέζικα. Προσπάθησα να περάσω το ελληνικό Filmfare ξανά αλλά όταν άνοιξα το mifit μου έβαλε τα κινέζικα και πάλι. Τι να κάνω;
 

lallasgr

Active member
Joined
Jul 1, 2018
Messages
128
Likes
44
Points
33
Η μόνη λύση για να έχεις Ελληνικά στην παρούσα φάση είναι να κάνεις Downgade και να μην αναβαθμίσεις το Mi Fit στην τελευταία έκδοση! Αφού κάνεις το downgrade το καλύτερο είναι να περάσεις το Mi Fit 3.4.2 Greek του Maddoctor για να μην έχεις προβλήματα.

Για το Downgrade δες εδώ
 

Kariatis

New member
Joined
Jul 25, 2018
Messages
11
Likes
4
Points
3
Η μόνη λύση για να έχεις Ελληνικά στην παρούσα φάση είναι να κάνεις Downgade και να μην αναβαθμίσεις το Mi Fit στην τελευταία έκδοση! Αφού κάνεις το downgrade το καλύτερο είναι να περάσεις το Mi Fit 3.4.2 Greek του Maddoctor για να μην έχεις προβλήματα.

Για το Downgrade δες εδώ
Μπορώ να περάσω κατευθείαν το ελληνικό mi fit χωρίς να κάνω το downgrade?
 

lallasgr

Active member
Joined
Jul 1, 2018
Messages
128
Likes
44
Points
33
Ναι αλλά Ελληνικά δε θα έχεις...Το firmware είναι αυτό που προσφέρει τα Ελληνικά όχι το Mi Fit
 

Kariatis

New member
Joined
Jul 25, 2018
Messages
11
Likes
4
Points
3
Ναι αλλά Ελληνικά δε θα έχεις...Το firmware είναι αυτό που προσφέρει τα Ελληνικά όχι το Mi Fit
Καλά εννοείται ότι θα βάλω το ελληνικό firmware απλά λέω μπορώ να διαγράψω κατευθείαν το mi fit που έχω και να βάλω το ελληνικό ή πρέπει να κάνω downgrade και μετά να το σβήσω για να περάσω το ελληνικό
 

lallasgr

Active member
Joined
Jul 1, 2018
Messages
128
Likes
44
Points
33
Ίσως να μην έχεις πρόβλημα!! Εγώ το downgrade το έκανα όπως το περιγράφω στον οδηγό και στο τέλος έβαλα το Ελληνικό!! Αν θες δοκιμάζεις και βλέπεις! :)
 

GEOZN8

Member
Contributor
Joined
Jul 15, 2018
Messages
47
Likes
24
Points
18
Βλέπω ότι είδη το έχει βγάλει σε τσέχικο Firmware 1.3.0.4 οποτε και το νεο ελληνικό ειναι θέμα χρόνου !! Μια χαρα. Ξερουμε το νεο εαν εχει καμια καινουργια λειτουργια ??
 

lallasgr

Active member
Joined
Jul 1, 2018
Messages
128
Likes
44
Points
33
Δεν εχει κατι τρομερ απο οτι διάβασα κάπου!! Ναι σε λίγο καιρό θα βγει και το νέο firmware!! Μένει να φτιαχτεί και ένα Ελληνικό Mi Fit για να έχουμε το πιο ενημερωμένο και είμαστε πόμπα!! :p :)
 
Joined
Jul 30, 2018
Messages
1
Likes
0
Points
1
Δν μου κανει δεκτο το fw. Στο τελος με πεταει να ξανακατεβασω το κινεζικο fw.καμια ιδεα κανεις
 

lallasgr

Active member
Joined
Jul 1, 2018
Messages
128
Likes
44
Points
33
Ξυλωσε το τελευταίο mi fit και. Περνά το προηγούμενο. Μετά βάλε πάλι το ελληνικό firmware.
 

Maddoctor

Well-known member
Joined
Jun 28, 2018
Messages
266
Likes
129
Points
58
Δεν εχει κατι τρομερ απο οτι διάβασα κάπου!! Ναι σε λίγο καιρό θα βγει και το νέο firmware!! Μένει να φτιαχτεί και ένα Ελληνικό Mi Fit για να έχουμε το πιο ενημερωμένο και είμαστε πόμπα!! :p:)
Μόλις φτιαχτεί το firmware θα φτιαχτεί και το Mi Fit. Υπόψιν μόνο ότι φεύγω διακοπές, οπότε μην το περιμένετε πριν τον 15αύγουστο.... ;)
 
Joined
Jul 30, 2018
Messages
20
Likes
6
Points
3
Παιδιά καλησπέρα, ευχαριστώ καταρχάς για τις πληροφορίες και το firmware. Ξέρει κανείς να μου πει γιατί στις ειδοποιήσεις δεν βλέπω καθόλου το περιεχόμενο; Ούτε σε κινεζικά, ούτε greeklish, τίποτα. Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση από εφαρμογή;
 

lallasgr

Active member
Joined
Jul 1, 2018
Messages
128
Likes
44
Points
33
Ναι πας Mi Fit-> Προφιλ ->Mi Band 3->Ειδοποιήσεις εφαρμογής και εκεί επιλέγεις τι θες να βλέπεις από ειδοποιήσεις!
 

Maddoctor

Well-known member
Joined
Jun 28, 2018
Messages
266
Likes
129
Points
58
Please from now on, ONLY in english guys!

Παιδιά ΜΟΝΟ αγγλικά πια γιατί μου γκρίνιαξαν και δεν θα μας βοηθήσουν ;)
 

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,420
Messages
40,559
Members
211,870
Latest member
CVFS
Top