FW Mod Greek Firmware

Kariatis

New member
Joined
Jul 25, 2018
Messages
11
Likes
4
Points
3
#81
Λοιπόν, έκανα upair και pair ξανά και το βρήκε αμέσως και συνδέθηκε κανονικά στο Mi Fit. Το καλό είναι ότι όταν συνδέθηκε μου εμφάνισε κανονικά και την απόσταση και τις θερμίδες. Το κακό είναι ότι μου έβγαλε τον καιρό στα κινέζικα ενώ πριν το κάνω αυτό ήταν στα αγγλικά κανονικά. (Ηταν στα αγγλικά γιατί πέρασα το αγγλικό filmware)
 

lallasgr

Active member
Joined
Jul 1, 2018
Messages
128
Likes
44
Points
33
#82
Γύρνα το κινητό στα Αγγλικά και δες αν στα δείξει στα Αγγλικά!! Αν θες να έχεις το Ελληνικό στα Ελληνικά και να βλέπεις σωστά τον καιρό πρέπει να βάλεις το Mi Fit του Maddoctor!!

Change phone to English and check the weather again! Install maddoctor Mi Fit if you like to see weather in Greek!!
 

Kariatis

New member
Joined
Jul 25, 2018
Messages
11
Likes
4
Points
3
#83
Γύρνα το κινητό στα Αγγλικά και δες αν στα δείξει στα Αγγλικά!! Αν θες να έχεις το Ελληνικό στα Ελληνικά και να βλέπεις σωστά τον καιρό πρέπει να βάλεις το Mi Fit του Maddoctor!!

Change phone to English and check the weather again! Install maddoctor Mi Fit if you like to see weather in Greek!!
Ευχαριστώ πολύ! Θα το αφήσω προσωρινά έτσι γιατί έγινε ένας χαμούλης και αργότερα το βλέπω και αυτό.
 

Maddoctor

Well-known member
Joined
Jun 28, 2018
Messages
266
Likes
129
Points
58
#84
Ευχαριστώ πολύ! Θα το αφήσω προσωρινά έτσι γιατί έγινε ένας χαμούλης και αργότερα το βλέπω και αυτό.
Have in mind that with my special version you will have extra features. Nevertheless, let it rest for now and you try an other day ;)
 

Maddoctor

Well-known member
Joined
Jun 28, 2018
Messages
266
Likes
129
Points
58
#85
Use a bit of english bellow your greek post, so others can now what are you talking (or we mods to have idea)

GR: Δοκίμασα να βάλω και το αγγλικό
GB: Bla bla instalation firmware bla
We are two moderators here (me ex, Lallasgr is still active) from the Greek Xiaomi-miui forum, so don't worry, we have it in mind ;) Nevertheless and some English, as a "Greek" problem might appear and at someone else and the solution here told to help him, is not a bad idea.
 

Maddoctor

Well-known member
Joined
Jun 28, 2018
Messages
266
Likes
129
Points
58
#86
Ρε παιδια τι φαση?
Παταω το download now!
Και με ανοιγει αυτο https://itechnews.gr/?smd_process_download=1&download_id=9815
Και μετα κλεινει κατευθειαν και μου λεει κατι google λογαριασους :confused:
Αυτό που στο έβγαλε? Ακόμα και εγώ, που είμαι ο ιδιοκτήτης του itechnews, μου λέει πρέπει να κάνω log-in. Αυτό είναι το Mi Fit 3.2.2.1 GR. Κάνε log-out από εδώ, κλείσε τον browser, τρέξτον, log-in και ξαναδοκίμασε. Κάτι έχει μείνει στην cache
 

Maddoctor

Well-known member
Joined
Jun 28, 2018
Messages
266
Likes
129
Points
58
#89
Ξεχνατο με τον τριτο browser κατεβηκε.
Τωρα τι κανω?
Η κοιτάς στο itechnews όπου έχω σε βίντεο την όλη διαδικασία ή στο φόρουμ της Xiaomi όπου υπάρχει και εκεί αντίστοιχος οδηγός με φωτό.
 

Maddoctor

Well-known member
Joined
Jun 28, 2018
Messages
266
Likes
129
Points
58
#90
1)απλα εγκατασταση δεν κανεις το app και μετα τα συνδεεις?
2)πρεπει να κανω πρωτα uninstall το official app ετσι?
Αυτό που κατέβασες δεν είναι app, αλλά το firmware που πρέπει να το περάσεις με το gadgetbridge
Δες το βίντεο εδώ να καταλάβεις: Xiaomi Mi Band 3 – Βγήκε το ελληνικό firmware! Δείτε πως θα το εγκαταστήσετε εύκολα και γρήγορα! (Οδηγίες με βίντεο)
 

lallasgr

Active member
Joined
Jul 1, 2018
Messages
128
Likes
44
Points
33
#93
Maddoctor θέλει να βλέπει τον καιρό στα Ελληνικά από ότι κατάλαβα!! @apektos1000 πέρνα το Mi Fit του maddoctor 3.4.2 και θα είσαι οκ!!
 

lallasgr

Active member
Joined
Jul 1, 2018
Messages
128
Likes
44
Points
33
#96
Ναι, κάνεις διαγραφή το official και μετά περνάς το νέο!! Νομίζω χάνονται ναι!
 

lallasgr

Active member
Joined
Jul 1, 2018
Messages
128
Likes
44
Points
33
#97
Ναι δώστου λίγο χρόνο και λογικά θα στα δείξει σωστά!!
 

Potismam

New member
Joined
Jul 24, 2018
Messages
3
Likes
1
Points
3
#98
μόλις βάζω από το gadgetbridge τα ελληνικά το band δεν ανοίγει και μόλις ανοίγω το MI fit κάνει αυτόματα ενημέρωση λογισμικού και ξαναβάζει τα κινέζικα... Τι να κάνω;
 
Joined
Jul 11, 2018
Messages
3
Likes
0
Points
6
#99
Ποια έκδοση mi fit?
Κατέβασε από https://itechnews.gr/2018/07/mi-fit-gr/ την 3.4.2 gr και πέρασε την.
Αν σου βγάζει ένα εικονίδιο για σύνδεση με κινητό (εικόνα κινητό band και κινέζικα απο κάτω)
Κατέβασε και τα resources 34 απο Resources v34 | Xiaomi Mi Band 3 | GeekDoing και πέρασε κι αυτά από το gadget bridge
 

lallasgr

Active member
Joined
Jul 1, 2018
Messages
128
Likes
44
Points
33
μόλις βάζω από το gadgetbridge τα ελληνικά το band δεν ανοίγει και μόλις ανοίγω το MI fit κάνει αυτόματα ενημέρωση λογισμικού και ξαναβάζει τα κινέζικα... Τι να κάνω;
Τσέκαρε αυτόν εδώ τον οδηγό για να κάνεις Downgrade!! Πρέπει να περάσεις και παλιότερ Mi Fit για να μη σε αναβαθμίζει συνέχεια στο νέο!!

Οδηγός

You have to install older Mi Fit to avoid upgrade always to the latest firmware
 

Trusted Store

Members online

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,413
Messages
40,543
Members
211,860
Latest member
Gren
Top