RES Hungarian resources v97 MB4

Resources Version
97

tajfus

New member
Joined
Jan 19, 2020
Messages
18
Likes
0
Points
1
Ne a magyart keresd hanem lengyelre állísd a nyelvet
Hülye mèg nem vagyok, nem elöszőr csinálom.
De elèg szar, hogy beállítás után nem lesz magyar, hanem lengyel.
Másik, meg, amióta ez a firmware van fent, az akku 2hetet se bír.
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
Hülye mèg nem vagyok, nem elöszőr csinálom.
De elèg szar, hogy beállítás után nem lesz magyar, hanem lengyel.
Másik, meg, amióta ez a firmware van fent, az akku 2hetet se bír.
három dolgot meg kell érteni:
  1. ez az egyetlen normális megoldás a fordításhoz
  2. ha lengyel marad, akkor valamelyik lépés kimarad vagy eltér a leírástól
  3. a fordítás nem firmware. nincs másabb hatással, mint az eredeti
tehát fordítás miatt nem fog jobban merülni. nem tartalmaz programkódot. csak annyira merülhet tehát, amennyire alapból is merülne. viszont frissítés/telepítés után a tapasztalatok alapján erősen javasolt a karkötő újraindítása. ez minden esetben ajánlott, ha végeztél a folyamattal.
 
Joined
Jul 3, 2019
Messages
6
Likes
2
Points
8
Csak érdekességként: 1.0.9.48 verzió volt fent, amit a ZEPP rakott fel azután, hogy a Mi Fit nem talált új firmwaret (áttértem a ZEPP-re, mert egy rakás fos a Mi Fit és le is dúrtam a telefonról), tehát ez egyértelműen valami spec/új. De a magyarított magasabb verziójú, gond nélkül fel is ment.
Csakhogy a band szólt, hogy a további használat előtt csatlakozzak be ismét a Mi Fit-be. Beléptem a ZEPP-be és azonnal visszacsapta a régi 1.0.9.48-as firmwaret, tehát még csak nem is a verziót nézi, hanem kiszúrja, hogy buherált a rom.
Azaz aki friss alkalmazást akar, annak nem játszik már ez a megoldás :(
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
Csak érdekességként: 1.0.9.48 verzió volt fent, amit a ZEPP rakott fel azután, hogy a Mi Fit nem talált új firmwaret (áttértem a ZEPP-re, mert egy rakás fos a Mi Fit és le is dúrtam a telefonról), tehát ez egyértelműen valami spec/új. De a magyarított magasabb verziójú, gond nélkül fel is ment.
Csakhogy a band szólt, hogy a további használat előtt csatlakozzak be ismét a Mi Fit-be. Beléptem a ZEPP-be és azonnal visszacsapta a régi 1.0.9.48-as firmwaret, tehát még csak nem is a verziót nézi, hanem kiszúrja, hogy buherált a rom.
Azaz aki friss alkalmazást akar, annak nem játszik már ez a megoldás :(
nem tudom pontosan mit értesz friss alkalmazás alatt, de annyit biztosan állíthatok, hogy a buherált Mi Fit alapesetben nem engedi felülírni a meglévő firmware-t, ha eltér. nálam az 1.9.0.66 fut, nem kötözködik vele a régi, sem az újabb Mi Fit. a 4.7.0-ás verzió relatíve ki van gányolva, az a tárhelyemen elérhető a Band 5 feltöltései közt, csak mostanában annyi minden leköt, hogy még nem értem utol magam, hogy mindent aktualizáljak vagy hogy érdemes legyen aktualizálni.

a Zepp egy hajszálnyival jobb, de pont azért, mert a márkákat próbálják szétválasztani a gyártók sanszos, hogy nem megy akármelyik verzióval. ráadásul igazából mindkét alkalmazás hulladék nagy általánosságban, sok előnyét nem látom egyiknek vagy másiknak jó ideje...

ja és még valami: olyan nincs, hogy buherált firmware. csak hivatalos van. a fordítás kizárólag a felhasználói felületet érinti, tehát az nem a "core".
 

andrasw

New member
Joined
Feb 22, 2021
Messages
1
Likes
0
Points
1
Számlap frissítés során és eredményes frissítés után a szöveg még mindig lengyel. Egyébként nagyon jó
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
Changelog
2021. 09. 07.
  • Resources updated from v96 to v97
bár valószínűleg ez egy megkésett történés meg talán nem akkora már az érdeklődés, de úgy néz ki van még egy stabil frissítés és vélhetően a fejlesztők részéről az utolsó erre az eszközre. nekem annyira nem szúrt szemet. gyanítom, hogy béta volt sokáig. most viszont elkészült a fordítás hozzá. nem biztos, hogy minden változat esetében jelzi a Mi Fit (főleg, ha régebbi), hogy elérhető a 1.0.9.68-as firmware. erős a gyanúm, hogy régiós frissítés és ugyan nem sok derül ki arról, hogy mit tartalmaz érdemes lehet ennek ellenére telepíteni. legtöbb esetben csak akkor jelzi, ha a karkötő nyelve kínaira van állítva. ebből sejtem, hogy régiós. újabb funkciót nem találtam.

bármely Mi Fit jó hozzá. viszont ugye ismeretes, hogy nem mindegyik magyar. a 4.4.0 változatlanul használható (ami még ugye "hivatalosan" magyar), ugyanakkor innét használható a 4.7.0, ami már buherálás árán lett lefordítva. aki ehhez nem ragaszkodik az az aktuális angol 5.3.2 verziót is használhatja a karkötővel. utóbbiban a Profile > Mi Smart Band 4 > Band settings > Language menüpontban található a nyelvi beállítás.
 

MagicalUnicorn

Moderator
Staff member
Moderator
Developer
Joined
Jul 4, 2018
Messages
4,657
Likes
4,087
Points
248
Changelog


bár valószínűleg ez egy megkésett történés meg talán nem akkora már az érdeklődés, de úgy néz ki van még egy stabil frissítés és vélhetően a fejlesztők részéről az utolsó erre az eszközre. nekem annyira nem szúrt szemet. gyanítom, hogy béta volt sokáig. most viszont elkészült a fordítás hozzá. nem biztos, hogy minden változat esetében jelzi a Mi Fit (főleg, ha régebbi), hogy elérhető a 1.0.9.68-as firmware. erős a gyanúm, hogy régiós frissítés és ugyan nem sok derül ki arról, hogy mit tartalmaz érdemes lehet ennek ellenére telepíteni. legtöbb esetben csak akkor jelzi, ha a karkötő nyelve kínaira van állítva. ebből sejtem, hogy régiós. újabb funkciót nem találtam.

bármely Mi Fit jó hozzá. viszont ugye ismeretes, hogy nem mindegyik magyar. a 4.4.0 változatlanul használható (ami még ugye "hivatalosan" magyar), ugyanakkor innét használható a 4.7.0, ami már buherálás árán lett lefordítva. aki ehhez nem ragaszkodik az az aktuális angol 5.3.2 verziót is használhatja a karkötővel. utóbbiban a Profile > Mi Smart Band 4 > Band settings > Language menüpontban található a nyelvi beállítás.
Firmware 1.0.9.68 is the latest Stable Firmware version for Mi Band 4 CN NFC only.
For Mi Band 4 CN/Global latest Stable Firmware version is 1.0.9.66.
 

MagicalUnicorn

Moderator
Staff member
Moderator
Developer
Joined
Jul 4, 2018
Messages
4,657
Likes
4,087
Points
248
i guess but it also works on all version.
I don't fully understand your post in Hungarian, it was only to clarify about what's exactly the Firmware 1.0.9.68 :).
By the way yes it work on all Mi Band 4 versions, but it was released as Stable version only for Mi Band 4 CN NFC. So, we can suppose the modification in this Firmware are relates only to NFC.
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
I don't fully understand your post in Hungarian, it was only to clarify about what's exactly the Firmware 1.0.9.68 :).
By the way yes it work on all Mi Band 4 versions, but it was released as Stable version only for Mi Band 4 CN NFC. So, we can suppose the modification in this Firmware are relates only to NFC.
basically i'm talking about that the firmware however is for the NFC variant it's good for all hardware variants.
 

tajfus

New member
Joined
Jan 19, 2020
Messages
18
Likes
0
Points
1
Az a gondom vele, hogy mikor felmegy a firmware, és csatlakoztatni kell a mi fithez, ott megáll az egész.
1 órát vártam, és nem csatlakoztak.
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
konkrétan a folyamatot le tudod írni, hogy mit csináltál eddig?
 

tajfus

New member
Joined
Jan 19, 2020
Messages
18
Likes
0
Points
1
konkrétan a folyamatot le tudod írni, hogy mit csináltál eddig?
Ahogy az eddigi firmwareket felraktam.
A legfrissebb gyári is fent volt, majd mentem a notifybe és frissíteni akartam ahogy eddig is.
Fel ment a firmware, de sajnos utánna a miband nem ismerte fel.
Ha meg igen, sajnos az MB4-en még mindig kérte a csatlakozást a mibandhez.
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
jelenleg mit ír ki a band? Notify felismeri-e? mert annak azért tudnia kellene csatlakozni.
 

tajfus

New member
Joined
Jan 19, 2020
Messages
18
Likes
0
Points
1
A Notify felismeri.
A bandre a régebbi firmwaret raktam vissza, amivel egyből csatlakozott a mifithez a band és szinkronizált.
 

ViBE

Well-known member
Joined
Jul 6, 2018
Messages
410
Likes
155
Points
53
ez eddig jó. de nincs semmi felirat a karkötő kijelzőjén? melyik verzió van rajta pontosan? ezt a Notify kiolvassa. valamint a Notify a legfrissebb?
 

tajfus

New member
Joined
Jan 19, 2020
Messages
18
Likes
0
Points
1
ez eddig jó. de nincs semmi felirat a karkötő kijelzőjén? melyik verzió van rajta pontosan? ezt a Notify kiolvassa. valamint a Notify a legfrissebb?
Notify a legfrissebb.
Karkötőn az a felírat van, hogy csatlakozzak a mi fithez.
Mi fithez csatlakozva van.
1.0.9.66 firmware verzió van fent, amit te csináltál.
Ez ment csak fel és ezzel csatlakozott a mi band 4 is a mi fithez
 

Trusted Store

Members online

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 726 17.8%

Forum statistics

Threads
2,408
Messages
40,524
Members
211,820
Latest member
careylui
Top