FW Mod Turkish Firmware

Should I change it to 'Cu' ?
"cu" is better than "cuma" instead. I found a few errors. there are missing letters in the "connect to device" field when the update is installed. and the "low battery" warning appears as " pil ik ". translation should be a support of a Turkish friend. to get the worst of the mistakes.

Can you please change "Low battery" to "Düşük Pil" please. There's no translation for it.
There is an interesting situation in translation. "low battery" can be "düşük pil". the battery is being used in the same software. two different translations. my purpose is not to start a discussion but just to find the truth.

Xoloth

Member
Contributor
Low batteryi kritik olarak çevirmemin sebebi 1.2.0.8 sürümünde çeviriyi Düşük Pil olarak çevirmiştim ve Düşük Pil yazısı ekrana sığmıyordu. Cuma'yı da Cu olarak düzelteceğim bilgisayara geçtiğim vakit.

Xoloth

Member
Contributor
Cuma'yı Cu olarak değiştirdim ve ısrarla çevirilerimi bozan bir kaç kişinin çevirilerini de düzelttim ve bir daha olmaması için not düşüyorum. Öncelikle savasakgun adındaki kişi, Notifications kelimesinin Türkçe çevirisi Bildirimler evet herkes biliyor lakin senin telefonuna 5 bildirim gelmişse sen 5 bildirimler gelmiş mi diyorsun? İkinci çeviriyi Alarm is off kelimesini çevirirken yapmışlar. Oraya düşülmüş notu okursanız eğer orada kapatılan şey alarm değil telefonu bul diyip bulunca basılı tutarak kapattığınız ses. Lütfen çevirilerimi yok etmek yerine @kamajikaciya adlı kullanıcı gibi bana özel mesaj atıp sorunu belirtebilirsiniz.

Xoloth

Member
Contributor
@Kirill Can you block some people from translation project? Because they're changing it wrong and people blame me for this wrong translations.

6ok4y

New member
Cuma'yı Cu olarak değiştirdim ve ısrarla çevirilerimi bozan bir kaç kişinin çevirilerini de düzelttim ve bir daha olmaması için not düşüyorum. Öncelikle savasakgun adındaki kişi, Notifications kelimesinin Türkçe çevirisi Bildirimler evet herkes biliyor lakin senin telefonuna 5 bildirim gelmişse sen 5 bildirimler gelmiş mi diyorsun? İkinci çeviriyi Alarm is off kelimesini çevirirken yapmışlar. Oraya düşülmüş notu okursanız eğer orada kapatılan şey alarm değil telefonu bul diyip bulunca basılı tutarak kapattığınız ses. Lütfen çevirilerimi yok etmek yerine @kamajikaciya adlı kullanıcı gibi bana özel mesaj atıp sorunu belirtebilirsiniz.
Menüde "Bildirimler" yazarsa daha iyi olur. Daha fazla bildirim geldiğinde ise "X Bildirim"

Last edited:

TechnoUser

New member
@Xoloth hava durumunun altındaki kısmı türkçe değil oraya bir el atmak lazım. kirili etiketler misin?
I MUST USE ENGLISH ON FORUM! I MUST USE ENGLISH ON FORUM! I MUST USE ENGLISH ON FORUM!

6ok4y

New member
Maalesef ama iki çeviri de aynı ögeye bağlı yani ya sadece bildirim olacak ya da bildirimler.
Anladım o zaman yapacak bir şey yok. Teşekkürler.

I MUST USE ENGLISH ON FORUM! I MUST USE ENGLISH ON FORUM! I MUST USE ENGLISH ON FORUM!

Xoloth

Member
Contributor
@Xoloth hava durumunun altındaki kısmı türkçe değil oraya bir el atmak lazım. kirili etiketler misin?
Android cihazım olsaydı android cihazlar için hava durumu kısmını düzeltebilirdim lakin maalesef o kısım Mi Fit uygulaması üzerinden alınan bilgiler değiştirilemezler.

Xoloth

Member
Contributor
Hey @Kirill, Can i finalize some words? Because some people doesn't read your note on the word "Alarm is off" and still changing it to wrong.

Trusted Store

Members online

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

• Black

Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

Votes: 726 17.8%

Forum statistics

Threads
2,408
Members
211,820
Latest member