FW Mod Czech Firmware 2.4.0.32 / 1.8.0.34 | Mi Band 3 & Mi Band 3 NFC

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Mi Fit 3.5.4 (odzkoušeno: Samsung Galaxy A8 (2018), A530F)
1) Pokud spustím Mi Fit, automaticky se spustí GPS (vidím ikonu GPS ve stavovém řádku).
2) Pokud z Mi Fit odcházím stiskem tlačítka TLF - HOME, tak zůstane GPS spuštěné a APK se pouze přesune do pozadí..., avšak můžete si zobrazit spuštěné aplikace a dát ukončit (nebo ukončit vše), poté se vypne Mi Fit a taktéž se vypne GPS.
3) Pokud z Mi Fit odcházím stiskem šipky (zpět, back), tak se ukončí běh GPS a aplikace se přesune do pozadí..., avšak můžete si zobrazit spuštěné aplikace a dát ukončit (nebo ukončit vše), poté se vypne Mi Fit.
4) Vyzkoušel jsem spustit Mi Fit 3.5.4., poté přes tlačítko tlf. HOME jsem APK uklidil do pozadí, poté jsem ji ukončil (vypnula se GPS a Mi Fit se zcela ukončila). Poté jsem si nechal poslat na mobil SMS, na MB3 mi přišla notifikace (včetně celého textu s diakritikou) zcela v pořádku.
5) Pokud potřebujete používat/pracovat s Mi Fit (bez použití GPS), tak si prostě GPS vypněte po spuštění Mi Fit :geek: (poté se Vám již nebude GPS samo spouštět/aktivovat a ukončovat Mi Fit můžete tlačítkem tlf HOME i šipkou ZPĚT/BACK).

Chování aplikace Mi Fit může být závislé na verzi Androidu, typu TLF a jeho nadstavby, využití oprávnění,... Vyzkoušejte horní tři body a využívejte tak, jak uznáte za vhodné.

Aplikaci z prvního příspěvku stahovat nebudu, jelikož nový FW 2.0.0.4 byl vydán právě s aplikací Mi Fit 3.5.4., pokud budete tento FW využívat s jinou verzí Mi Fit, může se Vám objevovat nějaký ten bug... (samozřejmě můžete používat jakoukoliv verzi Mi Fit, je to každého věc ;)).

Jinak objevil jsem maličkou chybu. Místo "oblačno až déšť se sněhem" je na konci "se sněhe"
Aplikace Mi Fit odesílá textový řetězec=počasí do MB3. V tomto případě počasí - "oblačno déšť se sněhem" je vlastně složenina ze tří řetězců. Pro každé písmeno bez interpunkce nám pro kódování stačí jedna pozice, pro písmeno s interpunkcí potřebujeme dvě pozice (=místo jednoho písmena s interpunkcí mohu napsat dvě písmena bez interpunkce). V našem řetězci máme šest písmen s interpunkcí! Na zapsání tohoto celého řetězce potřebuji 25+6 míst a pokud se mi nezobrazuje poslední písmeno, tak vězte, že maximální délka řetězce pro počasí je asi jen 30 pozic, tudíš musíte oželet koncové "m". Pokud by se měl vypsat pouze poslední řetězec (dle předpovědi bude na celý den nebo jen aktuálně hlášeno "déšt se sněhem"), uvidíte tento text celý, string je v aplikaci zadán korektně a je v pořádku - ověřil jsem ;). BTW - s tímto jsem se setkal i u Notify :).

 
Last edited:

cyrdapwn

New member
Joined
Nov 14, 2018
Messages
5
Likes
2
Points
3
Já jsem prozatím nahodil starší verzi 3.5.3., která u mě funguje bez problémů. Jak píše @MRMR nejspíš to závisí na verzi systému a telefonu :) (já mám OnePlus 6T s androidem 9). Díky za vyzkoušení a návod, jak tento bug obejít.
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
909
Likes
762
Points
103
Jako mě už to napadlo, že bych si to upravil sám, ale v raru ten soubor otevřít nejde, tak jsem se s tím dál nikterak nenamáhal... :D
Na prvni strance je How to made
Spoiler a tam je popis jak se RES upravuji.
 
Joined
Aug 15, 2018
Messages
23
Likes
22
Points
3
Zdravicko. Pouzivam Mili_wuhan_CZ_v44_DIGI_v6-PLmody_m2_SBS.res a Notify dnes na me vybehla prazvlastni predpoved:
Videl to uz nekdo taky? Pise se jasno, ale podle obrazku bych to tipoval mozna na smog?
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
909
Likes
762
Points
103
Zdravicko. Pouzivam Mili_wuhan_CZ_v44_DIGI_v6-PLmody_m2_SBS.res a Notify dnes na me vybehla prazvlastni predpoved: View attachment 2448
Videl to uz nekdo taky? Pise se jasno, ale podle obrazku bych to tipoval mozna na smog?
Nezdá se, že by se jednalo o chybu v RES, originální RES v44 má tuto ikonu také. Že by fakt smog :unsure: když je jasno.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
V prvním příspěvku si stáhněte novou verzi Mi Fit 3.5.5.1
  • tato verze je šetrnější k Vaší baterii v TLF
  • GPS se spouští pouze při cvičení (v dolní části máte tři položky: "SOUHRN" "CVIČENÍ" "PROFIL"), resp. při přechodu na stránku "CVIČENÍ"
  • pokud stránku "CVIČENÍ" opustíte, GPS není využíváno
  • pokud budete na stránce "CVIČENÍ" a aplikace "si hodíte" do pozadí, tak Vám GPS bude pracovat! (baterie TLF dostane za uši)
  • otestováno, nikde jsem zatím neshledal žádný problém
  • @MagicalUnicorn nám přímo do APK již připravil řetězce počasí malými písmeny (THX (y))
 
Joined
Aug 15, 2018
Messages
23
Likes
22
Points
3
A
Co to tam máš nastavené za město? Takové teploty v ČR asi už nejsou... :D
Moje soucasna lokalita je Dhaka (Banglades) a ta teplota je tu realna :)

Nezdá se, že by se jednalo o chybu v RES, originální RES v44 má tuto ikonu také. Že by fakt smog :unsure: když je jasno.
Trochu me mate ta kombinace jasno a ikona smogu, kdyz vim ze v Notify v prekladu je i string pro smog. Tak jsem chtel vedet, jestli ostatni se stejnymi zdroji a s Notify vidi k informaci Jasno i slunicko.
 

Saboter

New member
Joined
Nov 18, 2018
Messages
2
Likes
0
Points
1
Tak ja vam tady neco povim nerozum tem tady vasim blbostem !! Z toho vaseho blbyhp gagegu aplikace mi zacal problikavat mobil a nealo nic delat az se mi povedlo dat vypnuti takze s takovyma !!!!! Sem skoncil
 

Saboter

New member
Joined
Nov 18, 2018
Messages
2
Likes
0
Points
1
Bohuzel ,ale aby se mi mobil rozblikal jak diakoteka to tedy ne radsi si pockam na oficialni firmware ,jenze jestli se vubec dockam nekdy cestiny ,Cinanci jsou totiz ochotny jak osina v prdeli !! Takze tak tohle neberte jako provokaci ,ale jako nazor
 

jenes

Active member
Joined
Aug 15, 2018
Messages
57
Likes
75
Points
28
je mi líto, že se ti staly takové problémy, ale všude je zde psáno, že vše děláš na vlastní nebezpečí, tak už to bývá, občas se něco pokazí, je to daň, za něco navíc.
 

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 726 17.8%

Forum statistics

Threads
2,408
Messages
40,524
Members
211,821
Latest member
pipipupu
Top