FW Mod Czech Firmware

LumpiQ

New member
Joined
Jul 23, 2018
Messages
1
Likes
0
Points
1
Hi, after update i have on second screen only steps and batery. Before it, miband show calories and distance.
Zdravím, před aktualizací na nový FW mi náramek zobrazoval vzdálenost a kalorie, nyní je tam pouze baterie a kroky.
 

jen1000

New member
Joined
Aug 21, 2018
Messages
1
Likes
0
Points
1
Hello, after update i can´t scroll in menu. I tried to reinstall the firmware but it did not work
 

XhumatoR

New member
Joined
Sep 5, 2018
Messages
3
Likes
0
Points
1
Jak je to s těmi dlouhými zprávami? Taky se mi ztrácí znaky tam kde se text dělí a na starší verzi FW se mi přecházet nechce...
 

narg

New member
Joined
Sep 5, 2018
Messages
6
Likes
2
Points
3
Hi, after update i have on second screen only steps and batery. Before it, miband show calories and distance.
Zdravím, před aktualizací na nový FW mi náramek zobrazoval vzdálenost a kalorie, nyní je tam pouze baterie a kroky.
pripoj se skrz Mi Fit a v nastaveni poradi obrazovek udelej nejakou zmenu a uloz to, Fit Bit si to natahne a vse se zase objevi
 
Last edited:
Joined
Sep 5, 2018
Messages
3
Likes
1
Points
8
I've found an issue with the re-flashing the firmware. There are 3 types to be flashed:
1) Firmware itself
2) Resources
3) Fonts

If I forgot about updating the fonts by accident I found out that the device is stuck in the "Cannot connect to app" message showing absolutely nothing except this message. The final solution was to download the APK with latest version of Mi Fit in the language of your choosing and using Notify App for Mi Band to update all 3 types of the data. This required several tries as on the second flashing (resources) my Mi Band 3 disconnected in about 43%. Fortunately those devices are not that easy to brick as they have active BlueTooth stack even when not working correctly. I spend last 3-4 hours figuring this out so I'm putting it here and it might be useful to somebody :)

Also, how was the firmware translation made? Is there any git repository of the original firmware to be modified? If so, I'd like to see the repo and potentially do the custom modifications to my Mi Band 3 device firmware. Another question - does anybody know what MCU is being used in the Mi Band 3 device? I was unable to find this information anywhere.

Thanks,
Mig
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Jak je to s těmi dlouhými zprávami? Taky se mi ztrácí znaky tam kde se text dělí a na starší verzi FW se mi přecházet nechce...
1) Vyřešil jsem to tak, že jsem udělal downgrade na verzi 1.3.0.8 a MF 3.4.6.8 (tato verze znaky nezkracuje)
2) U verze 1.5.0.2 a MF stab 3.4.6 jsem zkoušel
- různé zdroje (nepomohlo, ztrácí se znaky)
- ENG 1.5.0.2 a MF stab 3.4.6 (nepomohlo, ztrácí se znaky)
- různé apk pro SMS (nepomohlo, ztrácí se znaky)
- aplikace Tools, Notifi & Fit, Mi Bandage (nepomohlo, ztrácí se znaky)
- zkoušel jsem upravenou MF i originální MF (nepomohlo, ztrácí se znaky)
3) S největší pravděpodobností se jedná o problém MB3 - přesně - jeho firmware
- možná to dělá font písma pro notifikace
- nastavení velikosti písmen při zobrazení
- způsob zobrazení (statická mezera mezi písmeny x dynamická mezera mezi písmeny) - condensed (font, space)

1) I have solved this by making a downgrade to version 1.3.0.8 and MF 3.4.6.8 (this version does not reduce the characters)
2) I have tried with version 1.5.0.2 and MF stab 3.4.6
- different sources (did not help, lost characters)
- ENG 1.5.0.2 and MF stab 3.4.6 (did not help, losing characters)
- various apk for SMS (did not help, lost characters)
- Tools, Notifi & Fit, Mi Bandage (did not help, lost characters)
- I tried the modified MF and the original MF (did not help, the characters are lost)
3) Most likely, this is an MB3 problem - exactly - its firmware
- It may be a font for notification
- Set letter size when viewed
- display mode (static space between letters x dynamic space between letters) - condensed (font, space)
 

XhumatoR

New member
Joined
Sep 5, 2018
Messages
3
Likes
0
Points
1
1) Vyřešil jsem to tak, že jsem udělal downgrade na verzi 1.3.0.8 a MF 3.4.6.8 (tato verze znaky nezkracuje)
2) U verze 1.5.0.2 a MF stab 3.4.6 jsem zkoušel
- různé zdroje (nepomohlo, ztrácí se znaky)
- ENG 1.5.0.2 a MF stab 3.4.6 (nepomohlo, ztrácí se znaky)
- různé apk pro SMS (nepomohlo, ztrácí se znaky)
- aplikace Tools, Notifi & Fit, Mi Bandage (nepomohlo, ztrácí se znaky)
- zkoušel jsem upravenou MF i originální MF (nepomohlo, ztrácí se znaky)
3) S největší pravděpodobností se jedná o problém MB3 - přesně - jeho firmware
- možná to dělá font písma pro notifikace
- nastavení velikosti písmen při zobrazení
- způsob zobrazení (statická mezera mezi písmeny x dynamická mezera mezi písmeny) - condensed (font, space)
Už jsem to tím downgrade vyřešil taky, ale ten starší soft má taky mouchy. Jednak se zprávy občas nezobrazují celé (u delších prostě chybí konec, alespoň není text useklý v polovině slova...), taky zprávy z whatsapp nebo instagramu zobrazují nick nebo jméno kontaktu dvojitě (2x za sebou), druhak třeba rozsvícení displaye gestem má delší prodlevu atd.
 

thorazgard

Active member
Joined
Aug 8, 2018
Messages
124
Likes
90
Points
38
Nějakou dobu ještě bude trvat než to vše opraví a přidají funkce. Teď je to ještě nové ... taková beta.

It take some time to fix bugs and add new features. Not is is new ... something like beta.
 

tompec

New member
Joined
Sep 10, 2018
Messages
2
Likes
0
Points
1
Hello, I can't go to the menu of the band after update. Band is workin, time is running but I can not go in to the menu. I tried to reinstall it but it doesnt work. What to do ? Is it possible to make any reset ? Thanks
 
Last edited:

MagicalUnicorn

Moderator
Staff member
Moderator
Developer
Joined
Jul 4, 2018
Messages
4,663
Likes
4,088
Points
248
Hello, I can't go to the menu of the band after update. Band is workin, time is running but I can not go in to the menu. I tried to reinstall it but it doesnt work. What to do ? Is it possible to make any reset ? Thanks
Procedure in FAQ.

Better to flash it's use Notify And Fitness.
 

tomini

Active member
Joined
Jul 11, 2018
Messages
150
Likes
34
Points
38
Kdy bude možno mít počasí a volajícího v ČJ bez potřeby .apk souboru MiFit? :-/ :-(
 

Geminisa

New member
Joined
Sep 11, 2018
Messages
3
Likes
0
Points
1
Hmm, tak zablokovat aktualizaci už bych umel. Ale mám jiný problém. Po všech těch pokusech mám sice MI band v češtině, ale nereaguje na posuv prstem. Jen se tak úvodní obrazovka lehce zahoupe, ale neposune. Nevíte někdo co s tím? Ani aktualizace na EN verzi nepomáhá.
 
Joined
Jul 21, 2018
Messages
58
Likes
15
Points
8
Hmm, tak zablokovat aktualizaci už bych umel. Ale mám jiný problém. Po všech těch pokusech mám sice MI band v češtině, ale nereaguje na posuv prstem. Jen se tak úvodní obrazovka lehce zahoupe, ale neposune. Nevíte někdo co s tím? Ani aktualizace na EN verzi nepomáhá.
Tato diskusia ma uz 17 stran a riesenie najdes len o par prispevkov vyssie...
 

husite

New member
Joined
Aug 20, 2018
Messages
4
Likes
2
Points
3
@Kirill dneska už mám aktualizaci na verzi V1.6.0.16
Máš v plánu dělat překlad? Kdy by mohl být přibližně hotový? :) popřípadě mohu být nějak nápomocný?

When new firmware V1.6.0.16 available? Thank you.
 
Last edited:

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,413
Messages
40,543
Members
211,862
Latest member
ChipAndDeal
Top