FW Mod MB3 - Czech Firmware 2.4.0.20 | 1.8.0.22

6810

New member
@rendal Ahoj, díky za odpověď.
Zkoušel jsem z prvního listu vše, mifit 4.0.2 s Wuhan i Hanka 2_4_0_12 vždy fw i res ze stejného "odstavce"
i mifit 4.0.0 s Wuhan a Hankou 2_3_0_28 stejný postup, vždy fw i res spolu.
Vyzkoušel jsem i smazat Gadgetbrige 0.33 co jsem měl a nahrát z google obchodu, vždy mi to skončí stejně.
Pokud se povede nainstalovat, tak se mi po chvilce nahraje čínština.

Ve většině případů pokud postupuji podle návodu Czech Firmware 2.4.0.12 | Xiaomi Mi Band 3 | GeekDoing tak v kroce 2 pokud odpáruji mifit, tak mi spadne modrozub a náramek nenahraje v Gad...fw ani res. On ho sice najde a instalace doběhne do 100%, ale potom spadne BT. To stejné chování je i když neodpáruji mifit.
Snad jsem to popsal srozumitelně :)

rendal

Well-known member
Contributor
@rendal Ahoj, díky za odpověď.
Zkoušel jsem z prvního listu vše, mifit 4.0.2 s Wuhan i Hanka 2_4_0_12 vždy fw i res ze stejného "odstavce"
i mifit 4.0.0 s Wuhan a Hankou 2_3_0_28 stejný postup, vždy fw i res spolu.
Vyzkoušel jsem i smazat Gadgetbrige 0.33 co jsem měl a nahrát z google obchodu, vždy mi to skončí stejně.
Pokud se povede nainstalovat, tak se mi po chvilce nahraje čínština.

Ve většině případů pokud postupuji podle návodu Czech Firmware 2.4.0.12 | Xiaomi Mi Band 3 | GeekDoing tak v kroce 2 pokud odpáruji mifit, tak mi spadne modrozub a náramek nenahraje v Gad...fw ani res. On ho sice najde a instalace doběhne do 100%, ale potom spadne BT. To stejné chování je i když neodpáruji mifit.
Snad jsem to popsal srozumitelně :)
Tak jako první by bylo fajn vědět, jako máš verzi MB3, tedy Wuhan a Hankou, či dokonce Chongqing (když zminuješ Wuhan i Hankou evidentně to není jasné), tím by se mělo začít. Takže identifikuj tvůj MB3 dle návodu zde How to check Hardware Variants (Mili_wuhan / Mili_hankou / Mili_chongqing) of the Mi Band 3 | Xiaomi Mi Band 3 | GeekDoing

MigNov

New member
Czech Firmware 2.4.0.12 for Mi Band 3
mb3-czech-jpg.517

REDIRECT: FIRMWARE for MB3 with NFC !!! (FW 1.8.0.14 CZ)
==============================
WITHOUT NFC!
!Choosing the right firmware version for your MB3!

HW Revisions: V0.18.3.2 V0.18.3.4 V0.18.3.6 V0.18.4.1 V0.18.4.3
FW Files: Mili_wuhan.fw, Mili_wuhan.res
=================
HW Revisions: V0.23.19.49
FW Files: Mili_hankou.fw, Mili_hankou.res
How to check Hardware Variants (Mili_wuhan / Mili_hankou / Mili_chongqing) of the Mi Band 3 | Xiaomi Mi Band 3 | GeekDoing
(THX for @xpaulos2 + @dnomikos + @rendal)
1) FW_Mili_wuhan_2_4_0_12 by @majsi & @xpaulos2
FW_Mili_wuhan_2_4_0_12_CZ.fw
RES_49_CZ_Calendar.res (1/2019 - 12/2019)
RES_49_CZ_Calendar_new.res (7/2019 - 6/2020)
with battery indicator + notifications (main screen) + calendar
(last ver. - 29.5.2019 22:50)
Date format fixed
Number of notifications: 16
Weather - full names of days
Fix the translation
Czech Language
set as a default in menu
FW - translation into the Czech language
Use with Mi Fit 4.0.2
2) FW_Mili_hankou_2_4_0_12 by @majsi & @xpaulos2
FW_Mili_hankou_2_4_0_12_CZ.fw
RES_49_CZ_Calendar.res (1/2019 - 12/2019)
RES_49_CZ_Calendar_new.res (7/2019 - 6/2020)
(last ver. - 30.5.2019 7:30)
Date format fixed
Fix the translation
Czech Language
set as a default in menu
Use with Mi Fit 4.0.2
1) FW_Mili_wuhan_2_3_0_28 by @majsi & @xpaulos2

FW_Mili_wuhan_2_3_0_28_CZ.fw
RES_47_CZ Calendar.res
(last ver. - 13.5.2019 22:00)
Date format fixed
Fix the translation
Czech Language
set as a default in menu
Use with Mi Fit 4.0.0 or Mi Fit Mi Fit 3.6.0
2) FW_Mili_hankou_2_3_0_28 by @majsi & @xpaulos2
FW_Mili_hankou_2_3_0_28_CZ.fw
RES_47_CZ Calendar.res
(last ver. - 22.5.2019 22:00)
Date format fixed
Fix the translation
Czech Language
set as a default in menu
Use with Mi Fit 4.0.0 or Mi Fit Mi Fit 3.6.0
Modified Mi Fit
Mi Fit 4.0.2
Mi Fit 4.0.0
Mi Fit 3.6.0

Mi Fit 3.5.9
Mi Fit 3.5.8
Mi Fit 3.5.7
CZ weather - small leters, edited by @MagicalUnicorn

Official font (factory)

Wuhan_font.zip
Mi Band 3 PL/mody - CZECH
Mi Band 3 PL/mody CZ redesigned by @rendal
(FW with big numbers on the screen, only with special RES)
History...
Firmware 2.3.0.6 by @majsi & @xpaulos2

FW_MB3_2_3_0_6_CZ_Mod_v1.fw
with battery indicator
(last ver. - 27.2.2019 21:20)

FW_MB3_2_3_0_6_CZ_Mod_v2.fw
with battery indicator + notifications (main screen)
(last ver. - 28.2.2019 10:10)

FW_MB3_2_3_0_6_CZ_Mod_v3.fw
(last ver. - 6.3.2019 21:00)

Date format fixed
Fix the translation
Czech Language
set as a default in menu
FW_MB3_2_3_0_6_CZ_Mod_v1.fw + FW_MB3_2_3_0_6_CZ_Mod_v2.fw use with:
Mili_wuhan_v46_CZ.res (CZ days)
Mili_wuhan_v46_CZ_SBS.res (CZ days + pedometer - section)
FW_MB3_2_3_0_6_CZ_Mod_v3.fw use with:
Wuhan_CZ_v46_m3.res (CZ days + calendar)
Wuhan_CZ_v46_SBS_m3.res (CZ days + pedometer - section + calendar)

Mi Fit 3.6.0 - All languages (Mega) by @MagicalUnicorn
Firmware 2.3.0.6 | EN, CZ, SK, PL, HU Bold Font
other modifications FW by @rendal
How to made

Hardware Mi Band 3 (global vs. China)
Difference (Teardown, Disassembly) Mi band 3 global vs. China | Xiaomi Mi Band 3 | GeekDoing

? ⤳ Forum Rules | FAQ ⬿ ?
Because life is better with Unicorns!
Is firmware source code available somewhere?

Thanks a lot!
Mig

6810

New member
Tak jako první by bylo fajn vědět, jako máš verzi MB3, tedy Wuhan a Hankou, či dokonce Chongqing (když zminuješ Wuhan i Hankou evidentně to není jasné), tím by se mělo začít. Takže identifikuj tvůj MB3 dle návodu zde How to check Hardware Variants (Mili_wuhan / Mili_hankou / Mili_chongqing) of the Mi Band 3 | Xiaomi Mi Band 3 | GeekDoing
Aha, on je v tom rozdil. Dik za nakopnuti. Mam 18.3.2 takze wuhan
Dik vyzkousim, ale uz jsem to jednou delal. Zkusim mifit 3.6.0

niasis návod je o dvě stránky zpět. Umíš číst a použít hledání? - Jun 4, 2019#1,383
Notifi-horní menu- pravá ikona nastavení-Nástroje-3,položka Jazyk Mi Bandu

Devr

New member
Ahoj, dnes jsem hledal náramek asi 15 min :), samozřejmě jsem použil v MiFit "Najít náramek", ale nic jen ticho.
Až jsem ho konečně našel zjistil jsem , že pokud kliknu na "Najít náramek", tak MB3 jen 3x zavibruje....neměl by hlasitě pípat?
V položce zvonění při nalezení zařízení nepomůže nastavit ani Vychozí zvonění ani Zvonení, náramek stále jen vrrrrní:( co mám špatně?

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Ahoj, dnes jsem hledal náramek asi 15 min :), samozřejmě jsem použil v MiFit "Najít náramek", ale nic jen ticho.
Až jsem ho konečně našel zjistil jsem , že pokud kliknu na "Najít náramek", tak MB3 jen 3x zavibruje....neměl by hlasitě pípat?
V položce zvonění při nalezení zařízení nepomůže nastavit ani Vychozí zvonění ani Zvonení, náramek stále jen vrrrrní:( co mám špatně?
naramok nema reprak tym padom nemoze vydavať žiadny zvuk, pipa telefon ked si ho daš vyhladať na naramku

Janek1985

New member
Problémy - č.1 Nešel nahrát FW (Res,Front ok) přes Gadgetbridge - Pomohla aplikace Notifi, tím se FW nahrál do Band 3.
- č.2 Nešla čeština - pomohlo změnit v aplikaci Notifi "jazyk Mi band" na Polštinu.
- č.3 Appka MiFit - jediná co mi šla spojit s Band3 byla modifikovaná verze 4.0.3 SK, nicméně mi po pár
chvilkách, nebo po nějakém upozornění sama změnila částěčně, nebo úplně četinu v Band3. Musel jsem
znovu naistalovat do mobilu appku Notifi, abych vždy změnil jazyk v band 3 na češtinu.
- č.4 Appka Notifi je pro mě velice chaotická, nepřehledná, ale jediná stálá co se týče upozornění a češtiny.
Aktuální problém je, že i přes smíření s appkou Notifi se mi často i v blízkosti mobilu a band3 odpojují a
to i přes to, že jsem dal chod na pozadí aplikace.
Je v appce Notifi někde možnost opětovného připojení v nějakém časovém horizontu?
Stačila by mi appka, jako je prvě MiFit. Je jednoduchá :)
Mobil. xiaomu Redmi 7
Band 3
FW: 2.4.0.12 HW: V0.23.19.49
FW: FW_Mili_hankou_2_4_0_12 nahraný přes Notifi Appku

Bude někdo módovat Czech FW i pro Mi Band 4?
Zvažuji koupi, ale jen pokud bude stejně na tom :-/
Škoda že to nesvedu sám :-(

Ahojte přátelé, díky vám se mi podařilo nainstalovat cz firmware do MB3 a k tomu modifikovanou apku, stálo mě to celý den čtení a zkoušení.. :) Hodinky byly dárek pro přítelkyni, která je z nich pořád nadšená a to už od vánoc. Mám lamerský lazy dotaz, koupil jsem teď přítelkyni ještě i váhu a spároval s modifikovanou MiFit apkou verze.. tuším 3.5.x (nemůžu teď zjistit) a i já jsem si spároval svoji aktuální nemodifikovanou MiFit apku s váhou Mi Body Comp. a porovnávali jsme si naměřené hodnoty. No a zjistili jsme, že v mém MiFitu je daleko více naměřených hodnot a tak bych rád aktualizoval tu její modifikovanou apku 3.5.x na last stable verzi tuším že 4.0.2
Teď ta otázka: Stačí starou verzi odinstalovat a nainstalovat novou a je to?! Nebo to tak easy nebude a budu muset aktualizovat i Mi Band? Nechci celé to martýrium absolvovat znova, alespoň né v dohledné době, (moc práce-málo času) a Ona bez těch hodinek nedá ránu a tak spíš oželí více dat, než žádné data.. snad rozumíte a poradíte, každopádně díky. :)

rendal

Well-known member
Contributor
Jde o to, aby firmware obsaženy v Mi Fit kterou budeš instalovat neměl vyšší verzi firmware, než je verze firmware aktuálně v náramku. Pokud bude v náramku starší, Mi Fit ti ji v naramku přehraje, například na originální anglickou verzi firmware a podobně.

niasis

New member
Pod počasím, kde je -dnes-zítra-popořítří- Tak u počasí dnes mám zobrazenou teplotu, např. jasno ale pak tam je číslojako procenta. Co jsou to ty procenta pod počasím? Dnes tam mám třeba 81% co to je prosím.

Jde o to, aby firmware obsaženy v Mi Fit kterou budeš instalovat neměl vyšší verzi firmware, než je verze firmware aktuálně v náramku. Pokud bude v náramku starší, Mi Fit ti ji v naramku přehraje, například na originální anglickou verzi firmware a podobně.
Děkuji za odpověď. No angličtina by nevadila, ale pokud je ten modovaný Mi Fit multilingual, je i firmware v něm multilingual, nebo je defaultně v angličtině, či hůř v čínštině? Omlouvám se za noobský dotaz, ale jak jsem psal, je pro mě důležité vědět, jestli to půjde updatnout jednoduše, nebo si mám na to raději rezervovat den volna.. :)

rendal

Well-known member
Contributor
Děkuji za odpověď. No angličtina by nevadila, ale pokud je ten modovaný Mi Fit multilingual, je i firmware v něm multilingual, nebo je defaultně v angličtině, či hůř v čínštině? Omlouvám se za noobský dotaz, ale jak jsem psal, je pro mě důležité vědět, jestli to půjde updatnout jednoduše, nebo si mám na to raději rezervovat den volna.. :)
Multilanguage je, ale pokud daný jazyk ve Firmware není, tak se nastaví výchozí.