FW Mod Czech Firmware

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Čekání na nový FW (1.6.0.16) je dlouhé…, ale můžete nový FW zatím vyzkoušet! Zde je návod:
  • Vždy, když provádíte odpárování, nastavte viditelnost MB3 na On
  • Odpárovat MB3 z MF
  • Přepnout TLF do ENG
  • Vymazat MI FIT a stáhnout originální aplikaci MF z GP (v.3.4.9), tuto originál MF instalovat
  • Připojit MB3 v originální MF (proběhne aktualizace FW a RESOURCES na verzi FW v1.6.0.16 a RES v40)
  • Odpárovat z originální MF (nezapomeňte zapnout viditelnost MB3!), odinstalovat originální MI FIT
  • Stáhnout FW 1.6.0.16 ENG (zde na foru – custom firmware - English Firmware 1.6.0.16 - Fine Font) a instalovat (pomocí Gadgetbridge – nejnovější verze nebo Notify)
  • Ukončit párování v Gadgetbridge nebo Notify (dle toho, co jste použili na flash)
  • Nainstalovat upravenou MI FIT 3.4.9 (MF_3_4_9_MODIFY.apk nebo novější MF_3_5_0_enw.apk) - modifikovaná aplikace z tohoto fóra, kterou jsem nepatrně upravil ;)
  • Připojit (spárovat) MB3 v MF
  • Přepnout TLF do CZ
Pokud jste postupovali přesně dle návodu, máte nyní TLF v CZ (MI FIT také v CZ), informace na náramku jsou v ENG (včetně počasí) - viz. video. Pokud máte aktivováno v MF Oznámení o průběhu spánku, bude Vám info zobrazeno v CZ – včetně diakritiky.
Diakritika v notifikacích – v APK třetích stran (většinou Tools nebo Notify) lze nastavit odstranění diakritiky. Aktivujte si odstranění diakritiky, jinak budete mít místo písmen „žřčš…“ ošklivé obdélníčky s otazníkem… Po aktivaci odstraňování diakritiky se Vám budou na MB3 v SMS zobrazovat písmenka bez háčků a čárek (v TLF budete mít SMS zachovány s diakritikou – dle nastavení TLF). I po odstranění diakritiky zůstávají zprávy na MB3 srozumitelné a čitelné!
Pokud místo modifikované MF (viz. odkaz na uloz.to v tomto příspěvku) použijete modifikovanou MF 3.4.9 z tohoto fóra, budete mít počasí na MB v CZ (samozřejmě tam budou místo „č…“ obdélníky s otazníkem, viz. například „oblačno“). V upravené MF (odkaz na uloz.to v tomto příspěvku) je pouze počasí předěláno do ENG a jsou tam všude v počasí malá písmena (není „Clear to Cloudy“ ale „clear to cloudy“, je to schválně … a btw. nelíbí se mi to ani v nižších CZ FW – „Jasno až Oblačno“, lepší je „jasno až oblačno“).


Při cvičení náramek zobrazuje TF (tepovou frekvenci) poměrně přesně - v menu "panáček s činkou"..., osobně jsem testoval ve fitku na rotopedu, orbitreku a při běhu...
V této verzi FW 1.6.0.16 nedochází při zobrazení delších SMS ke ztrátě znaků jako u verze FW 1.5.0.2 CZE! Nový FW zobrazuje jméno valajícího nebo jméno odesílajícího SMS bez problémů... Verze FW1.6.0.16 z mého pohledu funguje velice dobře a zůstávám u ní, ikdyž je zatím v ENG. Těším se na CZ verzi ;):).
Pokud používáte ovládání hudby v telefonu přes tlačítko MB3, tak Vám to bude fungovat i s tímto novým FW, nemusíte nic dalšího nastavovat v TLF (Touch Button actions Band 3 | Xiaomi Mi Band 3 | GeekDoing).
Za BRICK nezodpovídám, neručím…, vše na vlastní triko :)
 
Last edited:
Joined
Sep 13, 2018
Messages
59
Likes
44
Points
23
Ahoj,používám verzi Czech Firmware 1.5.0.2 ale v nastavení chybí vzdálenost a počet kalorií(mám jen kroky a baterku) spárováno s programem MI Band Notify 6.10.5 už jsem dával originální verzi (tam to také chybí) a zase zpět českou a pořád je to stejné.Setkal se někdo s podobným problémem ?
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Ahoj,používám verzi Czech Firmware 1.5.0.2 ale v nastavení chybí vzdálenost a počet kalorií(mám jen kroky a baterku) spárováno s programem MI Band Notify 6.10.5 už jsem dával originální verzi (tam to také chybí) a zase zpět českou a pořád je to stejné.Setkal se někdo s podobným problémem ?
Zkoušel jsem Czech Firmware 1.5.0.2 a chodilo mi to normálně. Zkus MB3 odpárovat z Notify (nech nastaveou viditelnost MB3), připojit v Mi Fit a v aplikaci Mi Fit přeházet pořadí zobrazovaných stránek na náramku (... srdeční tep, notifikace, kroky ...). Musíš stáhnout Mi Fit, která je určena pro tvůj custom FW a CZ jazyk..., originální Mi Fit ti přebouchne FW na verzi 1.6.0.16! Třeba to pomůže.
 

jubei80

New member
Joined
Sep 9, 2018
Messages
2
Likes
0
Points
1
Zdravim, prosim o radu. Jak zablokuji automatickou aktualizaci na MB3 na iOS? Na novy fw cestina jeste neni a rad bych tam manzelce nahral predchozi verzi. Diky moc za odpoved.

Hi, i need advice. How i block automatically update on MB3 if i have iOS. New fw have not czech language. I want record previous version. Thx a lot for your answers
 

MagicalUnicorn

Moderator
Staff member
Moderator
Developer
Joined
Jul 4, 2018
Messages
4,657
Likes
4,087
Points
248
Zdravim, prosim o radu. Jak zablokuji automatickou aktualizaci na MB3 na iOS? Na novy fw cestina jeste neni a rad bych tam manzelce nahral predchozi verzi. Diky moc za odpoved.

Hi, i need advice. How i block automatically update on MB3 if i have iOS. New fw have not czech language. I want record previous version. Thx a lot for your answers
If you don't want your firmware be updated automatically, don't update to newer Mi Fit version.

Now, the only solution it's return at older Mi Fit version.
 

Bost

New member
Joined
Jul 14, 2018
Messages
17
Likes
2
Points
3
Čekání na nový FW (1.6.0.16) je dlouhé…, ale můžete nový FW zatím vyzkoušet! Zde je návod:
  • Vždy, když provádíte odpárování, nastavte viditelnost MB3 na On
  • Odpárovat MB3 z MF
  • Přepnout TLF do ENG
  • Vymazat MI FIT a stáhnout originální aplikaci MF z GP (v.3.4.9), tuto originál MF instalovat
  • Připojit MB3 v originální MF (proběhne aktualizace FW a RESOURCES na verzi FW v1.6.0.16 a RES v40)
  • Odpárovat z originální MF (nezapomeňte zapnout viditelnost MB3!), odinstalovat originální MI FIT
  • Stáhnout FW 1.6.0.16 ENG (zde na foru – custom firmware - English Firmware 1.6.0.16 - Fine Font) a instalovat (pomocí Gadgetbridge – nejnovější verze nebo Notify)
  • Ukončit párování v Gadgetbridge nebo Notify (dle toho, co jste použili na flash)
  • Nainstalovat upravenou MI FIT 3.4.9 (MF_3_4_9_MODIFY.apk) - modifikovaná aplikace z tohoto fóra, kterou jsem nepatrně upravil ;)
  • Připojit (spárovat) MB3 v MF
  • Přepnout TLF do CZ
Pokud jste postupovali přesně dle návodu, máte nyní TLF v CZ (MI FIT také v CZ), informace na náramku jsou v ENG (včetně počasí) - viz. video. Pokud máte aktivováno v MF Oznámení o průběhu spánku, bude Vám info zobrazeno v CZ – včetně diakritiky.
Diakritika v notifikacích – v APK třetích stran (většinou Tools nebo Notify) lze nastavit odstranění diakritiky. Aktivujte si odstranění diakritiky, jinak budete mít místo písmen „žřčš…“ ošklivé obdélníčky s otazníkem… Po aktivaci odstraňování diakritiky se Vám budou na MB3 v SMS zobrazovat písmenka bez háčků a čárek (v TLF budete mít SMS zachovány s diakritikou – dle nastavení TLF). I po odstranění diakritiky zůstávají zprávy na MB3 srozumitelné a čitelné!
Pokud místo modifikované MF (viz. odkaz na uloz.to v tomto příspěvku) použijete modifikovanou MF 3.4.9 z tohoto fóra, budete mít počasí na MB v CZ (samozřejmě tam budou místo „č…“ obdélníky s otazníkem, viz. například „oblačno“). V upravené MF (odkaz na uloz.to v tomto příspěvku) je pouze počasí předěláno do ENG a jsou tam všude v počasí malá písmena (není „Clear to Cloudy“ ale „clear to cloudy“, je to schválně … a btw. nelíbí se mi to ani v nižších CZ FW – „Jasno až Oblačno“, lepší je „jasno až oblačno“).


Při cvičení náramek zobrazuje TF (tepovou frekvenci) poměrně přesně - v menu "panáček s činkou"..., osobně jsem testoval ve fitku na rotopedu, orbitreku a při běhu...
V této verzi FW 1.6.0.16 nedochází při zobrazení delších SMS ke ztrátě znaků jako u verze FW 1.5.0.2 CZE! Nový FW zobrazuje jméno valajícího nebo jméno odesílajícího SMS bez problémů... Verze FW1.6.0.16 z mého pohledu funguje velice dobře a zůstávám u ní, ikdyž je zatím v ENG. Těším se na CZ verzi ;):).
Pokud používáte ovládání hudby v telefonu přes tlačítko MB3, tak Vám to bude fungovat i s tímto novým FW, nemusíte nic dalšího nastavovat v TLF (Touch Button actions Band 3 | Xiaomi Mi Band 3 | GeekDoing).
Za BRICK nezodpovídám, neručím…, vše na vlastní triko :)
Je v plánu aji nějaká trochu lehčí verze? :-D
 

kats

New member
Joined
Sep 5, 2018
Messages
25
Likes
12
Points
3
Nevím jestli lehčí verze, ale pokud stačí pouze v anglický jazyk, měla by stačit placená aplikace Mi Band Tools, která by to měla převést automaticky do anglického jazyka.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Je v plánu aji nějaká trochu lehčí verze? :-D
Pokud myslíš lehčí způsob instalace, tak to samozřejmě možné je.
1) Odpárovat MB3 z MF
2) Stáhnout FW 1.6.0.16 ENG a odpovídající zdroje! (zde na foru – custom firmware - English Firmware 1.6.0.16 - Fine Font) a oboje instalovat (pomocí Gadgetbridge – nejnovější verze nebo Notify)
3) Ukončit párování v Gadgetbridge nebo Notify (dle toho, co jste použili na flash)
4) Nainstalovat upravenou MI FIT 3.4.9 (MF_3_4_9_MODIFY.apk nebo novější MF_3_5_0_engw.apk) - modifikovaná aplikace z tohoto fóra, kterou jsem nepatrně upravil ;)
5) Připojit (spárovat) MB3 v MF
6) Přepnout TLF do CZ

Takto ušetříš krok s originální MF z GP. A dále platí vše, co jsem psal v tom příspěvku :)
 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Nevím jestli lehčí verze, ale pokud stačí pouze v anglický jazyk, měla by stačit placená aplikace Mi Band Tools, která by to měla převést automaticky do anglického jazyka.
Placenou MF neznám (nepoužívám), takže se k tomu nemohu vyjádřit.
MF neplacená a stažená z GP za použití neupraveného FW (tj. originální FW):
1) Datum je ve tvaru MM.DD
2) Mobil musíš mít v ENG, jinak máš na náramku rozsypaný čaj (tedy CN - Čína...). Mobil v ENG = spousta dalších APK v ENG (což je často nežádoucí...)
3) Počasí - jsou tam velká písmena Sunny to Cloudy etc.

Upravený FW a upravená MF:
1) Datum je ve tvaru DD/MM (s tím lomítkem je to při rychlém pohledu na MB3 výraznější - čitelnější...)
2) Mobil může být v CZ
3) Počasí - malá písmena sunny to cloudy (vypadá to na nármku lépe)

Ale tohle jsem už psal v tom příspěvku na této stránce... ;)
 

kats

New member
Joined
Sep 5, 2018
Messages
25
Likes
12
Points
3
Mělo by se jednat o aplikaci českých vývojářů jestli se nepletu. Alespoň dřív to tak bylo.

Tools & Mi Band

Dnes jsem zkoušel na náramku a funguje dobře, jen u počasí je rozsypaný čaj :-( Možná mám ale něco špatně nastavené, budu řešit až zítra.

Každopádně velké díky za tvoje rady MRMR, než náramek došel z číny, tak jsem zde toho hodně pročetl a chystal se na to podle Vašeho návodu. Nakonec jsem ale zkusil tu placenou, protože je to vždy s aktuálním fw a nemusí se člověk bát, kdy to aktualizují a čekat na novou českou úpravu. V anglickém jazyce je to OK.
 

kats

New member
Joined
Sep 5, 2018
Messages
25
Likes
12
Points
3
Právě když se používá tahle placená aplikace, tak to přeloží automaticky do angličtiny. Nemusí se šachovat s FW a upravenou aplikací MF. Aspoň mě to tak funguje - kromě toho počasí a přehozeného datumu (MM/DD). Přemýšlím co by se stalo, když nechám čínský fw a nahraji jen upravený MF, jestli se opraví počasí a přehodí se datum a současně to také přeloží do eng? :) Zkoušet to zatím nebudu.

Ještě by mě zajímala ta diakritika v upozorněních, nikde jsem to nenašel.
 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Odstranění diakritiky v TOOLS:
Z levé části vytáhni MENU a uplně dole je NASTAVENÍ (rozkliknout)-zvolit TEXTOVÁ VIBRACE-dále zatrhnout možnost "Odstranění háčků a čárek" ;):)

Počasí do MB3 odesílá MF..., takže dle toho, v jakém jazyce to počasí chceš mít..., ale je lepší použít modifikovanou APK tady z fóra (vybrat MF modify dle toho, v jakém jazyce chceš mít počasí na MB3).
Pokud použiješ Notify (klidně neplacenou), tak můžeš počasí vybírat ze čtyř zdrojů :)
 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Pokud jste někdo použil můj návod z této stránky a máte TLF v CZ, Mi Fit v CZ, MB3 v ENG (FW 1.6.016 a RES v40) a chcete používat Mi Fit (3.5.0):
1) nastavit viditelnost MB3 na zapnuto (On)
2) odpárovat náramek z Mi Fit
3) odinstalovat Mi Fit z TLF
4) stáhnout MF_3_5_0_engw.apk - modifikovaná aplikace z tohoto fóra, kterou jsem opět nepatrně upravil
5) nainstalovat a připojit MB3 obvyklým způsobem... (povolit přístup k poloze, ke kontaktům...)

Vše zůstává stejné = TLF + Mi Fit v CZ a MB3 včetně počasí je v ENG, pouze jedete na novější MF.
Enjoy it ;):)
 

peetman

New member
Joined
Sep 6, 2018
Messages
29
Likes
3
Points
3
Pokud jste někdo použil můj návod z této stránky a máte TLF v CZ, Mi Fit v CZ, MB3 v ENG (FW 1.6.016 a RES v40) a chcete používat Mi Fit (3.5.0):
1) nastavit viditelnost MB3 na zapnuto (On)
2) odpárovat náramek z Mi Fit
3) odinstalovat Mi Fit z TLF
4) stáhnout MF_3_5_0_engw.apk - modifikovaná aplikace z tohoto fóra, kterou jsem opět nepatrně upravil
5) nainstalovat a připojit MB3 obvyklým způsobem... (povolit přístup k poloze, ke kontaktům...)

Vše zůstává stejné = TLF + Mi Fit v CZ a MB3 včetně počasí je v ENG, pouze jedete na novější MF.
Enjoy it ;):)
Ahoj, a jaký je rozdíl mezi originál 3.5.0 který je na GP a tebou upraveným 3.5.0?
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Ahoj, a jaký je rozdíl mezi originál 3.5.0 který je na GP a tebou upraveným 3.5.0?
MF z GP
1) Aktualizuje ti automaticky FW v MB3
2) Pokud más TLF v CZ, pošle ti na MB3 počasí v CN (rozsypaný čaj) nebo tam budeš mít obdélníčky s otazníky místo diakritiky (záleží na tom, jaký máš FW v MB3)
3) Počasí - objevuje se tam "Cloudy to Sunny" ... nebo "Oblačno až Jasno"

MF, kterou jsem Vám upravil a upnul (je to MF už upravená z tohoto fóra - jen vrací na náramek počasí v ENG)
1) Neaktualizuje automaticky FW v MB3
2) Pokud más TLF v CZ, pošle ti na MB3 počasí v ENG
3) Počasí - objevuje se tam "cloudy to sunny" ...

Je to hlavně pro ty, kteří chtějí vyzkoušet (nebo používat) v MB3 FW 1.6.0.16 ... - viz. moje příspěvky na této stránce. Ale vřele doporučuji pročíst celé vlákno pro lepší orientaci..., je to zde celkem všechno dobře popsáno ;). BTW - je rozdíl mezi origo FW 1.6.0.16 a custom FW 1.6.016 (tento mi více vyhovuje... - datum má tvar DD/MM, ale v originálu je DD.MM - se mi nelíbí).

V příspěvku #383 jsem popsal nastavení MB3, TLF, MF ..., perfektně mi to šlape a ENG na náramku pro mne není žádný problém (ENG ve všech nastaveních TLF, ve všech APK v TLF - to mi trochu vadí).
 

Trusted Store

Members online

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,409
Messages
40,536
Members
211,858
Latest member
eldonITA00
Top