FW Mod Slovak Firmware

Joined
Sep 8, 2018
Messages
76
Likes
17
Points
13
Neviete povedať prečo mi v n&f neukazuje správu z messenger, myslím text na hodinkách. Maily ukazuje ok aj sms
Skus odstranit z nf messenger a znovu ho tam pridaj. Mne to ide ok..takze to musis mat len zle nastavene
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
To mne nenapadlo..., změnil jsem Inizia na Start (což je stejné jako v AJ), takže jsem si nemusel všimnout odkud to tahá string... (pro nás je to v tomto případě stejné...). Tak musíš vyzkoušet..., ale díval jsem se, že Mulai je Indonésie, tak na deváté místo vychází Inizia a mělo by být PL. Zkus a uvidíš :)
Tak konečne mám MB 3 doma, mohol som otestovať a pri štarte aktivity píše Start takže to bude brat z toho AJ jazyka, v ďalšej FW verzii to skúsim upraviť na Štart
 

majsi

Well-known member
Contributor
Joined
Oct 13, 2018
Messages
144
Likes
262
Points
73
Tak konečne mám MB 3 doma, mohol som otestovať a pri štarte aktivity píše Start takže to bude brat z toho AJ jazyka, v ďalšej FW verzii to skúsim upraviť na Štart
Skúšam trocha inak to prepnutie jazyka. Uvidíme či to niečomu pomôže. To ako sa to robi teraz nemusí fungovať vo všetkých prípadoch.
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
Skúšam trocha inak to prepnutie jazyka. Uvidíme či to niečomu pomôže. To ako sa to robi teraz nemusí fungovať vo všetkých prípadoch.
Mne to príde ze v tomto prípade je text rovnaky ako v AJ tak to nechali tak
 

majsi

Well-known member
Contributor
Joined
Oct 13, 2018
Messages
144
Likes
262
Points
73
kde konkrétne sa zobrazuje ten Start? akosi sa k tomj na mb3 neviem doklikat :(
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Skúšam trocha inak to prepnutie jazyka. Uvidíme či to niečomu pomôže. To ako sa to robi teraz nemusí fungovať vo všetkých prípadoch.
Když Kirill dělal verzi 1.5.0.X, tak se do toho pustil jiným způsobem, pro všechny jazykové mutace nastavil kódování na 02 20 70 47 místo 00 BF 0X 20 (respektive místo 01 4B 18 78) a upravovaly se vždy anglické stringy na požadovaný jazyk s tím, že byla podpora velkého množství písem (diakritiky a dalších možných znamének...) u všech verzí, takže třeba anglická mutace, vše bylo na MB3 v AJ a SMS zprávy se ti zobrazovaly s háčkama a čárkama...
 

majsi

Well-known member
Contributor
Joined
Oct 13, 2018
Messages
144
Likes
262
Points
73
je jedno ci napises 0X 20 70 47 alebo 00 BF 0X20.
to prve je
MOVS R0, #2 - R0 sa tu pouziva ako navratova hodnota z metody - aktualny jazyk
BX LR - navrat z metody - return
BX LR - toto sa uz nevykona - bude to ignorovane

to druhe je
NOP - no operation - procesor to ignoruje - prazdny takt ...
MOVS R0, #2 - R0 sa tu pouziva ako navratova hodnota z metody - aktualny jazyk
BX LR - navrat z metody - return

cize uprava je to ta ista.

co sa toho Start tyka tak v tabulke adries pre toto slovo je na mieste 9 adresa anglickeho nazvu - preto sa tam neda dohladat polsky nazov - treba prepisat anglicky nazov alebo doplnit niekde iny nazov a prepisat adresu
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
Vidím ze do toho vidíš, tak by som mal ešte otázku, preklad pre Updated - Aktualizované zobrazí len Aktualizovan, dĺžka je taka istá ako PL, tak si myslím ze sa používa iná sada písmen asi AJ, kde nieje podpora dlznov a mekcenov
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
je jedno ci napises 0X 20 70 47 alebo 00 BF 0X20.
to prve je
MOVS R0, #2 - R0 sa tu pouziva ako navratova hodnota z metody - aktualny jazyk
BX LR - navrat z metody - return
BX LR - toto sa uz nevykona - bude to ignorovane

to druhe je
NOP - no operation - procesor to ignoruje - prazdny takt ...
MOVS R0, #2 - R0 sa tu pouziva ako navratova hodnota z metody - aktualny jazyk
BX LR - navrat z metody - return

cize uprava je to ta ista.

co sa toho Start tyka tak v tabulke adries pre toto slovo je na mieste 9 adresa anglickeho nazvu - preto sa tam neda dohladat polsky nazov - treba prepisat anglicky nazov alebo doplnit niekde iny nazov a prepisat adresu
Perfektně vysvětlené... (y). Domníval jsem se, že to má souvislost s podporou diakritiky..., ale když je to stejné, tak někde ve FW muselo být něco nastaveno tak, aby tam ta podpora diakritiky byla... :unsure:. Takže teď vlastně můžeme nastavovat 09 20 70 47 stejně by se přepisovaly PL stringy... Tak já se na to schválně podívám přes tu portable verzi, abych zjistil, jestli mi to správně fachčíííí :)
 

majsi

Well-known member
Contributor
Joined
Oct 13, 2018
Messages
144
Likes
262
Points
73
Vidím ze do toho vidíš, tak by som mal ešte otázku, preklad pre Updated - Aktualizované zobrazí len Aktualizovan, dĺžka je taka istá ako PL, tak si myslím ze sa používa iná sada písmen asi AJ, kde nieje podpora dlznov a mekcenov
to neviem. vyzera to ako normalna obrazovka - vytvara sa tak ako vsetky ostatne aj text sa vypisuje tou istou funkciou. Nevidim tam nikde zmenu fontov :( - nemam to ale este cele prejdene - fonty su na dlhe zimne vecery - s MRMR sme tomu venovali uz nejaky ten cas a stale je tam kopec neznamych :(
 

majsi

Well-known member
Contributor
Joined
Oct 13, 2018
Messages
144
Likes
262
Points
73
Perfektně vysvětlené... (y). Domníval jsem se, že to má souvislost s podporou diakritiky..., ale když je to stejné, tak někde ve FW muselo být něco nastaveno tak, aby tam ta podpora diakritiky byla... :unsure:. Takže teď vlastně můžeme nastavovat 09 20 70 47 stejně by se přepisovaly PL stringy... Tak já se na to schválně podívám přes tu portable verzi, abych zjistil, jestli mi to správně fachčíííí :)
spravne si pochopil ;) ja som dnes prisiel nato ako sa vytvaraju obrazovky, ako sa odchytava touch screen a tlacitko :) pekne to napisali sudruhovia :D
 

majsi

Well-known member
Contributor
Joined
Oct 13, 2018
Messages
144
Likes
262
Points
73
Tak mi to nedalo. Som sa v tom prehrabal a tu je vysledok.
hockde v kode su kontroly na jazyky 0, 1, 2, 5 a 11.
0, 1, 5 a 11 su nejake cinske znaky a 2 je anglicky - nepodporuje diakritiku. nastavil som si mb3 do en a vyhodil som kontrolu pri notifikaciach. vysledok - mam mb3 v en a notifikacie s diakritikou;) niektori to tu chceli ked dobre pamatam
 
Joined
Sep 8, 2018
Messages
76
Likes
17
Points
13
ja som chcel EN..s jedinou zmenou prehodenym datumom..notifikacie sa mi zdaju bez zmyslu ak to po kazdej sprave nebudem mazat a baterku vidiet nepotrebujem
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
Tu je FW a Res, Link
Tu je app pre android obsahuje SK FW a Res sama si aktualizuje Mb3 pokiaľ už nemáš najnovší FW Link, v app použiť xiaomi ucet,
 
Last edited:

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,415
Messages
40,547
Members
211,872
Latest member
mr_Pixel
Top