FW Mod Czech Firmware

Joined
Sep 7, 2018
Messages
9
Likes
7
Points
8
Přiznám se neprolouskal jsem to tady komplet ale píšete o modifikované mi fit app..k čemu je tato dobrá? Já jsem nahodil CZ firmware přes gadgetbridge, pak mb3 odpojil, dál aplikaci Force stop a vymazal data a pak mi bez problémů funguje s ofiko mi fit appkou v poslední verzi...a zůstává v češtině nepreinstalovava se zpět do ENG...

Jediná věc co mi chybí je že se zobrazují pouze kroky, nikoliv vzdálenost a kalorie jako na oficiálním FW...je nějaká možnost že bude tento český FW přesné zrcadlo toho oficiálního? Případně, a to by mě vyhovovalo nejvíce, nejde používat ENG FW akorát aby zobrazoval české znaky?

Diky :)
Tady si nastavis, co se ti chce zobrazovat a v jakem poradi. Toto nastaveni (viz obrazek) je jak v ofiko apce tak i v upraveny apce.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
U opakovaného budíku je polský text, v rozespání jsem jej neodchytil.:):sleep:

MRMR> Připojuji velké díky(y)
Prosím tě, můžeš zkusit nastavit budík a juknout na ten text, moc by mi to pomohlo při vyhledávání toho řetězce. Potřebuji sem hodit ten PL text. THX :)
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Mám nastavený buzení v mifit. Když buzení ukončil na bandu tak je tam polská hláška.
Prosím, nemůžeš si pustit buzení a hodit mi sem tu konkrétní hlášku? Moc by mi to pomohlo při dohledávání řetězce... THX.
 

Bullitt

New member
Joined
Aug 21, 2018
Messages
9
Likes
3
Points
3
Tak polská hláška je už po odložení budíku - běžící text "Drzemka na 10 min" a pak po zrušení buzení hláška "Wyłączono"
 

kuba777

New member
Joined
Oct 9, 2018
Messages
2
Likes
0
Points
1
hello, please advice. the installation of the new software will be fine, but after running Mi Fit (3.5.0), updates will be back to the Chinese language. What am I doing wrong?
 

MagicalUnicorn

Moderator
Staff member
Moderator
Developer
Joined
Jul 4, 2018
Messages
4,665
Likes
4,088
Points
248
hello, please advice. the installation of the new software will be fine, but after running Mi Fit (3.5.0), updates will be back to the Chinese language. What am I doing wrong?
If you flash 1.5.0.2 Firmware, you must use Mi Fit 3.4.6.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Když jsem dělal flash, tak se mi podařil BRICK MB3. Nahrával jsem FW CZE, ve kterém jsem změnil několik řetězců a jsem si na 90% jistý, že to neudělal FW. Na TLF mi v době odstřelení MB3 běželo TOOLS, Notify (ve kterém jsem prováděl flash) a MiBand. Během současného používání všech těchto APK se občas některá z nich rozhodla upozornit, že má s druhou „apkou“ problém, ale já jsem na to nekoukal. V posledním týdnu jsem flash prováděl vždy za chodu všech těchto aplikací, které byly spuštěny současně (někdy bylo přehrání FW rychlé, někdy pomalé). Tak mi z toho vyplynulo, že je lepší provádět flash tak, že je MB připojen jen k aplikaci, která provádí přehrání FW (měl jsem MB3 odpojit od MiFit).

Píši to sem z toho důvodu, kdyby se někdo rozhodl skotačit jako já (byl líný dělat nastavení pro správné provedení přehrání FW), aby svůj MB3 neposlal pod kytičky.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
S tím BRICKem souvisí i další věc a to je práce na tom CZ FW. Trochu podrobněji jsem si prošel CZ FW ver. 1.5.0.2 a zjistil jsem, že tam nejsou všechny hlášky (které se mohou objevit na náramku) přeloženy do CZ... (určitě se jedná o věci, které se na displeji objevují minimálně). Těch hlášek ve FW 1.5.X.X a 1.6.X.X je opravdu hodně a způsob, jak to efektně překládat je záměna celých řetězců..., což znamená všechny je vypsat - přeložit a nahradit. V tom našem FW 1.6.0.16 CZ je stále velmi mnoho věcí, které zůstávají v PL a je tam práce jak na kostele..., ikdyž nejzákladnější věci jsou v CZ.

Píši to sem proto, že jsem slíbíl úpravu stringů, které objevíte v PL jazyce, do CZ jazyka... To, co jsem vytáhl z posledních příspěvků, tak jsem převedl, ale nyní nemám MB3 (teď ještě nevím, jestli si pořídím další náramek, zvažuji i jiné značky... nebo hodinky), tak nemohu tento FW vyzkoušet - vždy jsem prvně zkoušel u sebe a poté až upnul zde. V příspěvku na str. 25 zůstává odkaz na FW, který jste si chválili (ale je to nedodělané!). Pokud chcete otestovat FW, kde je přeloženo dalších pár řetězců, tak mi písněte do zpráv, já Vám pošlu odkaz ke stažení (pokud mi potvrdíte funkčnost FW, tak ten odkaz na str. 25 aktualizuji). NEOTESTOVANÝ FW (KAŽDÝ NA SVÉ TRIKO..., nejedná se o verzi, kterou jsem si natahoval do MB3, když se stal BRICK). Převedeno těchto dalších pár řetězců:

Nizky poziom baterii - Nízká kapacita baterie
Razem - Dokončeno
Tempo jest wolne - Tempo je pomalé
Za mała odległość, by nagrać - Krátká vzdálenost pro záznam
Synch. jest opóźniona - Synchronizace je zpožděna
Nie možna połaczyć - Nelze se připojit
Dlouoze stiskněte - Dlouze stiskněte
Drzemka 10 min - Zdřímnout na 10 min
Wyłączono - Zakázáno

Pokud se někdo chcete pustit do pokračování překladu, tak není problém (mohu i poradit jak na to, složité to není).
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Když jsem dělal flash, tak se mi podařil BRICK MB3. Nahrával jsem FW CZE, ve kterém jsem změnil několik řetězců a jsem si na 90% jistý, že to neudělal FW. Na TLF mi v době odstřelení MB3 běželo TOOLS, Notify (ve kterém jsem prováděl flash) a MiBand. Během současného používání všech těchto APK se občas některá z nich rozhodla upozornit, že má s druhou „apkou“ problém, ale já jsem na to nekoukal. V posledním týdnu jsem flash prováděl vždy za chodu všech těchto aplikací, které byly spuštěny současně (někdy bylo přehrání FW rychlé, někdy pomalé). Tak mi z toho vyplynulo, že je lepší provádět flash tak, že je MB připojen jen k aplikaci, která provádí přehrání FW (měl jsem MB3 odpojit od MiFit).

Píši to sem z toho důvodu, kdyby se někdo rozhodl skotačit jako já (byl líný dělat nastavení pro správné provedení přehrání FW), aby svůj MB3 neposlal pod kytičky.
Jo jo, přesně tak, při nahrávání FW nesmí být Mi Band připojený k jiné aplikaci. Já používám Gadgetbridge a ani se mě naštěstí nepodaří připojit ke Gadgetbridge, když to mám spárované s Mi Fit. Pro hraní mám ještě jeden kus Mi Band 3, abych nebyl při případném Bricku bez náramku :) Jinak toto se stává, blbé je, že jde Mi Band 3 blbě rozdělat a nahrát přes JTAG opět korektní FW. Možná to jde ještě nějak přes BT, mám pocit že jsem někde četl že Briknuté Mi Band 3 je stále viditelné přes BT, ale zatím se mě to nepodařilo vše dohledat. Jak se chová tobě? Na Sbazaru (Upice u Trutnova) prodával jeden člověk 2ks Mi Band 3 (čínská verze) za 700Kč/kus, ale už má jen jeden :) Jinak co plánuješ do budoucna s Briknutým Mi Band 3, měl bych o něj na pokusy za přiměřený peníz zájem, pokud by jsi nevěděl co sním, nejlépe v původním nerozdělaném stavu :)
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Jo jo, přesně tak, při nahrávání FW nesmí být Mi Band připojený k jiné aplikaci. Já používám Gadgetbridge a ani se mě naštěstí nepodaří připojit ke Gadgetbridge, když to mám spárované s Mi Fit. Pro hraní mám ještě jeden kus Mi Band 3, abych nebyl při případném Bricku bez náramku :) Jinak toto se stává, blbé je, že jde Mi Band 3 blbě rozdělat a nahrát přes JTAG opět korektní FW. Možná to jde ještě nějak přes BT, mám pocit že jsem někde četl že Briknuté Mi Band 3 je stále viditelné přes BT, ale zatím se mě to nepodařilo vše dohledat. Jak se chová tobě? Na Sbazaru (Upice u Trutnova) prodával jeden člověk 2ks Mi Band 3 (čínská verze) za 700Kč/kus, ale už má jen jeden :) Jinak co plánuješ do budoucna s Briknutým Mi Band 3, měl bych o něj na pokusy za přiměřený peníz zájem, pokud by jsi nevěděl co sním, nejlépe v původním nerozdělaném stavu :)
JJ, mám objednán MB3..., jsem na náramek zvyklý... a bez něj jsem jak bez ruky :). Až bude trochu času, tak ještě upnu pár informací o FW (kde se mění DD/MM, MM/DD, DD.MM, MM.DD a pár postřehů). Bricknutý MB3 ti na pokusy nechám, třeba ještě přinese trochu užitku (řemínek a napájecí kabel si nechám - bude semi hodit). Způsob předání dořešme přes konverzaci, aby nebylo zbytečně "zasekáno" toto vlákno ;).
 

Bost

New member
Joined
Jul 14, 2018
Messages
17
Likes
2
Points
3
JJ, mám objednán MB3..., jsem na náramek zvyklý... a bez něj jsem jak bez ruky :). Až bude trochu času, tak ještě upnu pár informací o FW (kde se mění DD/MM, MM/DD, DD.MM, MM.DD a pár postřehů). Bricknutý MB3 ti na pokusy nechám, třeba ještě přinese trochu užitku (řemínek a napájecí kabel si nechám - bude semi hodit). Způsob předání dořešme přes konverzaci, aby nebylo zbytečně "zasekáno" toto vlákno ;).
Někde jsem teď viděl za 500 i s dopravou, origo, jen z Chiny..
 

kats

New member
Joined
Sep 5, 2018
Messages
25
Likes
12
Points
3
Někde jsem teď viděl za 500 i s dopravou, origo, jen z Chiny..
jj, před pár dny jsem objednával z gearbestu, z kuponem vysel na 540,- Objednával jsem pro bráchy na Vánoce :) Já už mám, čekám až bude finální CZ a chci ji taky flashnout. Doufám, že MRMR bude mít brzo nový náramek :)
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
jj, před pár dny jsem objednával z gearbestu, z kuponem vysel na 540,- Objednával jsem pro bráchy na Vánoce :) Já už mám, čekám až bude finální CZ a chci ji taky flashnout. Doufám, že MRMR bude mít brzo nový náramek :)
Byl jsem nedočkavý, tak jsem si pořídil náramek v ČR... Pro svůj nový MB3 teď používám toto nastavení... #383 (AJ pro mne není problém a mám nastaven ořez diakritiky v Tools, takže na náramku nejsou žádné obdélníčky s otazníkama), ten překlad do CZ jazyka je jen částečný, takže se na náramku objevuje CZ+PL (plusem je podpora diakritiky ve zprávách..., ale dle nastavení -
#383 a ořezem diakritiky zůstává čitelnost velmi dobrá).

FW 1.6.0.16CZ už nebudu dále upravovat, jelikož se u toho musí hodně často dělat flash... a to je činnost, kdy nejčastěji dochází k poškození náramku (viz. můj BRICK). Ozval se mi do zpráv pouze jeden uživatel fóra, že by otestoval další vylepšenou verzi, ale nakonec si to rozmyslel a já už to testovat nechci, abych nebricknul další MB3 (bylo by to už dost peněz... - čas strávený nad úpravou softu mi nevadí). Ale pokud někdo bude chtít, tak můžete v překladu pokračovat... (rád poradím jak na to).
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Již nějakou dobu dělám na vlastní CZ verzi, ale mám nato velmi málo času, tak to bude ještě nějakou dobu trvat. Budou to dvě verze, jedna standardní a druhá modifikované zobrazení od těch poláků. Možná se mě do ruky dostane briknutý MB3 a tak se pak ještě spíš budu zabývat jeho oživením, což by případné pokusy s Firmwarem výrazně ulehčilo. To jen pro info.
 
Joined
Aug 24, 2018
Messages
32
Likes
21
Points
8
Já osobně si myslím, že poslední verze od MRMR je úplně v pohodě a k normálnímu používání náramku v češtině stačí, za což mu patří velký dík. Mě osobně šlo hlavně o to, aby se nezkracovaly upozornění na náramku a to teď funguje skvěle i s diakritikou. Jde jen o to, co ještě můžou vylepšovat v dalších verzích.
 

navras

New member
Joined
Aug 4, 2018
Messages
19
Likes
3
Points
3
Byl jsem nedočkavý, tak jsem si pořídil náramek v ČR... Pro svůj nový MB3 teď používám toto nastavení... #383 (AJ pro mne není problém a mám nastaven ořez diakritiky v Tools, takže na náramku nejsou žádné obdélníčky s otazníkama), ten překlad do CZ jazyka je jen částečný, takže se na náramku objevuje CZ+PL (plusem je podpora diakritiky ve zprávách..., ale dle nastavení -
#383 a ořezem diakritiky zůstává čitelnost velmi dobrá).

FW 1.6.0.16CZ už nebudu dále upravovat, jelikož se u toho musí hodně často dělat flash... a to je činnost, kdy nejčastěji dochází k poškození náramku (viz. můj BRICK). Ozval se mi do zpráv pouze jeden uživatel fóra, že by otestoval další vylepšenou verzi, ale nakonec si to rozmyslel a já už to testovat nechci, abych nebricknul další MB3 (bylo by to už dost peněz... - čas strávený nad úpravou softu mi nevadí). Ale pokud někdo bude chtít, tak můžete v překladu pokračovat... (rád poradím jak na to).
Zkoušel jsem nahrávat přes N&F. Sice se nemusí odparovat z mifitu, ale jednou se také zadařilo konec u 65procent. Naštěstí to přežil a rozjel se. Používám GB a nikdy to nepadlo u updatu. Když se odparuje a restartuje BT. Tak mě vzdy max na podruhé najde a to dělám troje hodinky.
Děkuji moc za 1.6 v cz
 

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,415
Messages
40,545
Members
211,866
Latest member
111122223333
Top