Jo jo, přesně tak, šlo by to
Je to nejjednoduší způsob. Hlavně je to verze kde je natvrdo nastavený PL jazyk.
JJ, přesně jak píšeš, přepisuje se jazyk (resp. stringy…). V tom odkazu (Lubovic Scribe) jsou nepřesnosti… (není to úplně špatně, ale platí to jen pro určité verze a nechá se to aplikovat na ten první FW). Co se týká jazyků, tak si všimni, že jsou za sebou řetězce přesně za sebou tak, aby to odpovídalo kódům… (první místo vždy CN, druhé místo vždy ENG, … sedmé místo GER, osmé místo IND, deváté místo PL, desáté místo IT). Pokud se zadává natvrdo jazyk, tak si to vždy vezme řetězec na příslušném pořadí… (00BF02200 – vždy načte řetězec na druhém místě, tedy vždy bere ENG).
Verze 1.5.0.X je udělána trochu jiným způsobem, vždy načítá řetězec na druhém místě (první zůstává CN – to je důvod, když se použije origo APK MiFit a ta nenajde svůj jazyk – například CZ, tak to jde na CN), ale je upraveno kódování. Například – stáhnu si verzi 1.5.0.X v ENG = bude MB3 v ENG, ale budete mít při příjmu oznámení daleko větší jazykovou podporu (možná i CZ – můžete vyzkoušet) a při použití modifikované APK pofrčí mobil pěkně v CZ.
Co se týká přepisování stringů, tak máš částečně pravdu… Stringy se přepisovat mohou, ale musí se dodržovat určitá pravidla… (maximální délka řetězce, počty řetězců, …, některé řetězce musí být umístěné na přesné – konkrétní adrese, jiné mají adresu pohyblivou a rozhoduje pořadí…). Asi to nemá cenu rozepisovat, protože většina lidí se do úprav nepouští (doporučuji zběžně proběhnout základy Assembleru + programovaní PIC nebo ATM a podobných švábů, šváb má několik typů pamětí a ve FW pro tuto součástku je přesně označeno, co se do které paměti a na které místo nahraje, pokud se toto nedodrží a nahraje se to do jiného místa nebo se to do paměti po úpravách nevejde, tak je BRICK, tyto šváby jsou propojeny přes HW přímo s PC, tak se to nechá přeprogramovat, bohužel u MB3 si špatnou úpravou odstřelíte funkčnost BT = BRICK – není možnost jiné komunikace).
Pro začátečníky bych na hraní doporučil tvůj postup – přepisuji string a dodržuji jeho délku. String vždy začíná a končí 00 (je ohraničen) – např. 00446E657300 je zápis pro slovo Dnes. Pokud Vámi zadávaný řetězec je kratší, je možné zbylá písmena doplnit kódem 20, což je mezera, ale může to mít vliv na umístění textu na náramku... Pro kódování češtiny lze použít:
Kódování češtiny – Wikipedie
Jako editor pro úpravu HEX používám online
HexEd.it - Browser-based Online Hex Editing , je postačující a máte ho všude při ruce…
Tolik asi k úpravám FW