FW Mod Czech Firmware

Joined
Aug 2, 2018
Messages
11
Likes
0
Points
6
Ahoj všem,
mám takovej blbej dotaz.. Měl jsem předchozí verzi aplikace Mi Fit (tu, ke které byl český FW od Kirilla) a omylem jsem si na iPhonu zaktualizoval aplikaci MiFit. Dá se nějak nahrát do náramku zpátky český FW, aniž by se mi po otevření aplikace MiFit zaktualizoval zase na čínský jazyk? Díky za odpověď.
na iphone asi custom Mi Fit neurobis...ja som si zatial, kym nie je nova verzia SK/CZ FW, ako workaround cez Mi HR nahral Polsky FW (aby fungovala diakritika)...ide o to, ze Mi Fit ti vzdy prepise cinskym FW, pokial nemas lokalny FW v najnovsej verzii...
 

Randak2

New member
Joined
Jul 21, 2018
Messages
4
Likes
0
Points
1
na iphone asi custom Mi Fit neurobis...ja som si zatial, kym nie je nova verzia SK/CZ FW, ako workaround cez Mi HR nahral Polsky FW (aby fungovala diakritika)...ide o to, ze Mi Fit ti vzdy prepise cinskym FW, pokial nemas lokalny FW v najnovsej verzii...
Takže jestli to chápu správně, prozatím nahrát Polský FW, počkat na českou verzi FW a pro příště víc přemýšlet, jestli odkliknout aktualizaci aplikace MIFit nebo ne..
 

Randak2

New member
Joined
Jul 21, 2018
Messages
4
Likes
0
Points
1
JJ, udělat flash FW (= znovu nahrát do náramku požadovaný firmware... - downgrade) a před připojením do MiFit nahrát starší verzi této aplikace... a tuto poté neaktualizovat. Downgrade jsem dělal a nebyl žádný problém (šel jsem z FW 1.5.0.2 na 1.3.0.8, první jsem děla FW a potom zdroje..., pokud tobě zdroje budou souhlasit v současné verzi a v té co budeš nahrávat, tak stačí flashnout firmware).
To mě taky napadlo, bohužel nejsem schopný do iPhonu dostat starší verzi aplikace MiFit. Buď jsem jí nikde nenašel nebo to prostě nejde.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
To mě taky napadlo, bohužel nejsem schopný do iPhonu dostat starší verzi aplikace MiFit. Buď jsem jí nikde nenašel nebo to prostě nejde.
Jedu na Androidu, s iOs ti moc nepomůžu, sry :(
 
Joined
Aug 2, 2018
Messages
11
Likes
0
Points
6
Takže jestli to chápu správně, prozatím nahrát Polský FW, počkat na českou verzi FW a pro příště víc přemýšlet, jestli odkliknout aktualizaci aplikace MIFit nebo ne..
Ano, tak fungujem ja :) ak dokazes zit s tym, ze Kroky sa ti zobrazia ako Kroki :D + polske nazvy dni samozrejme...pre mna su ale dolezite texty notifikacii, ktore sa zobrazuju spravne
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Takže jestli to chápu správně, prozatím nahrát Polský FW, počkat na českou verzi FW a pro příště víc přemýšlet, jestli odkliknout aktualizaci aplikace MIFit nebo ne..
Ano, tak fungujem ja :) ak dokazes zit s tym, ze Kroky sa ti zobrazia ako Kroki :D + polske nazvy dni samozrejme...pre mna su ale dolezite texty notifikacii, ktore sa zobrazuju spravne
Také používám zatím polský FW 1.6.0.16 než bude český, texty notifikacii se zobrazují správně česky a i upozornění na počasí, konkrétně používám tuto modifikovanou verzi FW: Mi Band 3 PL/mody
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Také používám zatím polský FW 1.6.0.16 než bude český, texty notifikacii se zobrazují správně česky a i upozornění na počasí, konkrétně používám tuto modifikovanou verzi FW: Mi Band 3 PL/mody
Mám dotaz ohledně polského FW. Umí tento FW všechna CZ písmena s diakritikou (včetně ř)? Myslím tím zobrazení notifikací...
Testování zobrazení
Další řádek.
Poslední řádek.
 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Tak to je pecka..., neměl jsem o tom tušení..., podle mne by z toho měl jít udělat CZ FW. Když to zobrazuje CZ stringy z notifikací, tak jen trochu upravit řetězce ve FW (hex), myslím si, že řetězce ve FW se kodují stejně jako notifikace..., měly by chodit i upravené textové řetězce do CZ ve FW pěkně s diakritikou.
Díval jsem se na znaky PL abecedy, mají jinou diakritiku..., ale pokud to je s českými znaky tak jak píšeš, tak by se s tím dalo něco podniknout ;)
 
Last edited:

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Tak to je pecka..., neměl jsem o tom tušení..., podle mne by z toho měl jít udělat CZ FW. Když to zobrazuje CZ stringy z notifikací, tak jen trochu upravit řetězce ve FW (hex), myslím si, že řetězce ve FW se kodují stejně jako notifikace..., měly by chodit i upravené textové řetězce do CZ ve FW pěkně s diakritikou.
Díval jsem se na znaky PL abecedy, mají jinou diakritiku..., ale pokud to je s českými znaky tak jak píšeš, tak by se s tím dalo něco podniknout ;)
Jo jo, přesně tak, šlo by to :) Je to nejjednodušší způsob. Hlavně je to verze kde je natvrdo nastavený PL jazyk, správný formát pro datum atd. Však takhle to dělají, že přepíší nějaký jazyk na češtinu, většinou přepisují angličtinu.
Zde je o tom více: Firmware Français pour le Xiaomi Mi Band 3 - Ludovic Scribe

FW obsahuje 10 jazyků ( Firmware Translation | Xiaomi Mi Band 3 | GeekDoing ) a jednotlivé fráze daných jazyků jdou po sobě. Jak je vidět víše, česká fráze je další jež anglický originál, který nahrazuje a tedy částečně zasahuje a přepisuje frázi dalšího jazyku tedy španělštiny, z důvodu zachování konzistence daného firmware. Pokud by bylo toto narušeno, dojde po použití takového firmware ke bricknutí Mi Bandu 3!!!!!!

Zajímavá je i tato modifikace FW 1.6.0.16: Прошивка - Mi Band 3 | SantaX MOD 1.6.0.16 Ale ten české znaky nee.
 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Jo jo, přesně tak, šlo by to :) Je to nejjednoduší způsob. Hlavně je to verze kde je natvrdo nastavený PL jazyk.
JJ, přesně jak píšeš, přepisuje se jazyk (resp. stringy…). V tom odkazu (Lubovic Scribe) jsou nepřesnosti… (není to úplně špatně, ale platí to jen pro určité verze a nechá se to aplikovat na ten první FW). Co se týká jazyků, tak si všimni, že jsou za sebou řetězce přesně za sebou tak, aby to odpovídalo kódům… (první místo vždy CN, druhé místo vždy ENG, … sedmé místo GER, osmé místo IND, deváté místo PL, desáté místo IT). Pokud se zadává natvrdo jazyk, tak si to vždy vezme řetězec na příslušném pořadí… (00BF02200 – vždy načte řetězec na druhém místě, tedy vždy bere ENG).

Verze 1.5.0.X je udělána trochu jiným způsobem, vždy načítá řetězec na druhém místě (první zůstává CN – to je důvod, když se použije origo APK MiFit a ta nenajde svůj jazyk – například CZ, tak to jde na CN), ale je upraveno kódování. Například – stáhnu si verzi 1.5.0.X v ENG = bude MB3 v ENG, ale budete mít při příjmu oznámení daleko větší jazykovou podporu (možná i CZ – můžete vyzkoušet) a při použití modifikované APK pofrčí mobil pěkně v CZ.

Co se týká přepisování stringů, tak máš částečně pravdu… Stringy se přepisovat mohou, ale musí se dodržovat určitá pravidla… (maximální délka řetězce, počty řetězců, …, některé řetězce musí být umístěné na přesné – konkrétní adrese, jiné mají adresu pohyblivou a rozhoduje pořadí…). Asi to nemá cenu rozepisovat, protože většina lidí se do úprav nepouští (doporučuji zběžně proběhnout základy Assembleru + programovaní PIC nebo ATM a podobných švábů, šváb má několik typů pamětí a ve FW pro tuto součástku je přesně označeno, co se do které paměti a na které místo nahraje, pokud se toto nedodrží a nahraje se to do jiného místa nebo se to do paměti po úpravách nevejde, tak je BRICK, tyto šváby jsou propojeny přes HW přímo s PC, tak se to nechá přeprogramovat, bohužel u MB3 si špatnou úpravou odstřelíte funkčnost BT = BRICK – není možnost jiné komunikace).

Pro začátečníky bych na hraní doporučil tvůj postup – přepisuji string a dodržuji jeho délku. String vždy začíná a končí 00 (je ohraničen) – např. 00446E657300 je zápis pro slovo Dnes. Pokud Vámi zadávaný řetězec je kratší, je možné zbylá písmena doplnit kódem 20, což je mezera, ale může to mít vliv na umístění textu na náramku... Pro kódování češtiny lze použít: Kódování češtiny – Wikipedie

Jako editor pro úpravu HEX používám online HexEd.it - Browser-based Online Hex Editing , je postačující a máte ho všude při ruce…

Tolik asi k úpravám FW :)
 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
V úvodu tohoto příspěvku chci poděkovat Všem, kteří zde publikují své poznatky o MB3 – zejména chci vyzdvihnout práci těchto lidí:
Kirill
MagicalUnicorn
Maddoctor


A samozřejmě obrovské díky patří pro rendal (ty jsi mi sdělením, že v PL jazyce je obsaženo kódování české diakritiky, ušetřil obrovský kus práce a hlavně času…, našel jsem si PL abecedu a hodil jsem to za hlavu, když tam nebyla CZ písmena, vůbec mne nenapadlo, že v PL FW bude použitelné kódování pro CZ FW).

Upravil jsem FW 1.6.0.16 do CZ jazyka (je možné, že jsem přehlédl nějaký string, pokud se Vám někde objeví PL fráze, tak mi dejte vědět, zkusím to opravit) ;).

1) Nahrajte upravený FW obvyklým způsobem - Mili_wuhan_1.6.0.16_CZE_FINAL.fw (poslední verze, měly by být přeloženy všechny řetězce). Testování pro Vás udělal mysak85 takže jemu patří velké THX ;)(y).

2) Je nutné použít (nahrát) upravené zdroje v40 (pokud použijete originální zdroje nebo zdroje upravené z tohoto fóra, tak budete mít vedle datumu názvy dnů v PL). Pro instalaci zdrojů použijte opět Notify.

Originální zdroje v40 upravené pro zde uváděný FW (podpora CZ + vylepšený krokoměr #563)Mili_wuhan_v40_orig_steps_CZ.res (na těchto "valím" i já)

nebo

Originální zdroje v40 upravené pro zde uváděný FW (podpora CZ) - Mili_wuhan_v40_origo_CZ.res

nebo

Zdroje v40 z tohoto fóra a upravené pro zde uváděný FW (podpora CZ) – některé ikony jsou údajně větší - Mili_wuhan_v40_CZ.res

3) Na telefonu používám modifikovanou MiFit (z tohoto fóra), kterou jsem trochu upravil – počasí vypadá takto „jasno až oblačno“ nikoliv „Jasno až Oblačno“. Aplikaci stahujte zde: MF_3_5_0_czw.apk.

Před instalací upravené modifikované MiFit, odpárujte MB3 ze současné (používané) MiFit, poté tuto odinstalujte, následně nainstalujte staženou (viz. předchozí odstavec) a připojte náramek.

VŠE PROVÁDÍTE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ - MOŽNÝ BRICK!
VEŠKERÉ INSTALACE A POSTUPY VIZ. TOTO FÓRUM PŘÍPADNE FAQ
:cool:

!!! Nevím, jakým způsobem se bude chovat tento upravený FW ve spojení s iOS!!!

Enjoy It! ;)
 
Last edited:
Joined
Aug 3, 2018
Messages
4
Likes
1
Points
8
V úvodu tohoto příspěvku chci poděkovat Všem, kteří zde publikují své poznatky o MB3 – zejména chci vyzdvihnout práci těchto lidí:
Kirill
MagicalUnicorn
Maddoctor


A samozřejmě obrovské díky patří pro rendal (ty jsi mi sdělením, že v PL jazyce je obsaženo kódování české diakritiky, ušetřil obrovský kus práce a hlavně času…, našel jsem si PL abecedu a hodil jsem to za hlavu, když tam nebyla CZ písmena, vůbec mne nenapadlo, že v PL FW bude použitelné kódování pro CZ FW).

Upravil jsem FW 1.6.0.16 do CZ jazyka (je možné, že jsem přehlédl nějaký string, pokud se Vám někde objeví PL fráze, tak mi dejte vědět, zkusím to opravit) ;).

1) Nahrajte upravený FW obvyklým způsobem přes Notify (Mili_wuhan_1.6.0.16_CZE_F.fw)

2) Je nutné použít (nahrát) upravené zdroje v40 (pokud použijete originální zdroje nebo zdroje upravené z tohoto fóra, tak budete mít vedle datumu názvy dnů v PL). Pro instalaci zdrojů použijte opět Notify.

Originální zdroje v40 upravené pro zde uváděný FW (podpora CZ) - Mili_wuhan_v40_origo_CZ.res (na těchto "valím" i já)

nebo

Zdroje v40 z tohoto fóra a upravené pro zde uváděný FW (podpora CZ) – některé ikony jsou údajně větší - Mili_wuhan_v40_CZ.res

3) Na telefonu používám modifikovanou MiFit (z tohoto fóra), kterou jsem trochu upravil – počasí vypadá takto „jasno až oblačno“ nikoliv „Jasno až Oblačno“. Aplikaci stahujte zde: MF_3_5_0_czw.apk

Před instalací upravené modifikované MiFit, odpárujte MB3 ze současné (používané) MiFit, poté tuto odinstalujte, následně nainstalujte staženou (viz. předchozí odstavec) a připojte náramek.

VŠE PROVÁDÍTE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ - MOŽNÝ BRICK!
VEŠKERÉ INSTALACE A POSTUPY VIZ. TOTO FÓRUM PŘÍPADNE FAQ
:cool:

!!! Nevím, jakým způsobem se bude chovat tento upravený FW ve spojení s iOS!!!

Pokud jste postupovali správně, tak Vám MB3 šlape asi takto (omlouvám se za nekvalitní video, nejsem ten správný YOUTUBER :D).

Enjoy It! ;)
Funguje skvěle.dík
 

nemo

Member
Joined
Sep 13, 2018
Messages
59
Likes
44
Points
23
V úvodu tohoto příspěvku chci poděkovat Všem, kteří zde publikují své poznatky o MB3 – zejména chci vyzdvihnout práci těchto lidí:
Kirill
MagicalUnicorn
Maddoctor


A samozřejmě obrovské díky patří pro rendal (ty jsi mi sdělením, že v PL jazyce je obsaženo kódování české diakritiky, ušetřil obrovský kus práce a hlavně času…, našel jsem si PL abecedu a hodil jsem to za hlavu, když tam nebyla CZ písmena, vůbec mne nenapadlo, že v PL FW bude použitelné kódování pro CZ FW).

Upravil jsem FW 1.6.0.16 do CZ jazyka (je možné, že jsem přehlédl nějaký string, pokud se Vám někde objeví PL fráze, tak mi dejte vědět, zkusím to opravit) ;).

1) Nahrajte upravený FW obvyklým způsobem přes Notify (Mili_wuhan_1.6.0.16_CZE_F.fw)

2) Je nutné použít (nahrát) upravené zdroje v40 (pokud použijete originální zdroje nebo zdroje upravené z tohoto fóra, tak budete mít vedle datumu názvy dnů v PL). Pro instalaci zdrojů použijte opět Notify.

Originální zdroje v40 upravené pro zde uváděný FW (podpora CZ) - Mili_wuhan_v40_origo_CZ.res (na těchto "valím" i já)

nebo

Zdroje v40 z tohoto fóra a upravené pro zde uváděný FW (podpora CZ) – některé ikony jsou údajně větší - Mili_wuhan_v40_CZ.res

3) Na telefonu používám modifikovanou MiFit (z tohoto fóra), kterou jsem trochu upravil – počasí vypadá takto „jasno až oblačno“ nikoliv „Jasno až Oblačno“. Aplikaci stahujte zde: MF_3_5_0_czw.apk

Před instalací upravené modifikované MiFit, odpárujte MB3 ze současné (používané) MiFit, poté tuto odinstalujte, následně nainstalujte staženou (viz. předchozí odstavec) a připojte náramek.

VŠE PROVÁDÍTE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ - MOŽNÝ BRICK!
VEŠKERÉ INSTALACE A POSTUPY VIZ. TOTO FÓRUM PŘÍPADNE FAQ
:cool:

!!! Nevím, jakým způsobem se bude chovat tento upravený FW ve spojení s iOS!!!

Pokud jste postupovali správně, tak Vám MB3 šlape asi takto (omlouvám se za nekvalitní video, nejsem ten správný YOUTUBER :D).

Enjoy It! ;)
Opravdu funguje super díky za skvělou práci.....
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Děkuji za chválu... Jsem teď v posilovně a objevil jsem jeden nepřeložený string. Když si pustíte CVIČENÍ z MB3 na dostatečnou dobu, tak se Vám po vypnutí z náramku objeví hláška v PL. Nemá to vliv na funkčnost FW, ten jede bez problémů. Tuto hlášku jsem při úpravách přehlédl... a samozřejmě ji opravím. Je dost možné, že ještě nějaký text v PL objevíte... a pokud se tak stane, prosím, dejte mi to vědět (napište mi znění toho textu v PL), vyhledám, opravím, vyzkouším a opět Vám to upnu ke stažení ;). Počkám cca týden nebo dva, kdyby se objevilo víc věcí na opravu, abych to nemusel dělat po částech, je to časově náročné (přepis, flash, odzkoušení... - nechci sem dávat věci, které jsem sám netestoval).

Například jsem netestoval, jaké hlášky běží na náramku, když se pustí cvičení z TLF... :)
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
913
Likes
763
Points
103
Děkuji za chválu... Jsem teď v posilovně a objevil jsem jeden nepřeložený string. Když si pustíte CVIČENÍ z MB3 na dostatečnou dobu, tak se Vám po vypnutí z náramku objeví hláška v PL. Nemá to vliv na funkčnost FW, ten jede bez problémů. Tuto hlášku jsem při úpravách přehlédl... a samozřejmě ji opravím. Je dost možné, že ještě nějaký text v PL objevíte... a pokud se tak stane, prosím, dejte mi to vědět (napište mi znění toho textu v PL), vyhledám, opravím, vyzkouším a opět Vám to upnu ke stažení ;). Počkám cca týden nebo dva, kdyby se objevilo víc věcí na opravu, abych to nemusel dělat po částech, je to časově náročné (přepis, flash, odzkoušení... - nechci sem dávat věci, které jsem sám netestoval).

Například jsem netestoval, jaké hlášky běží na náramku, když se pustí cvičení z TLF... :)
Není přeloženo: zaktualizowano
 

project907

New member
Joined
Aug 6, 2018
Messages
1
Likes
0
Points
1
Hello, best choice for select english language on chinese version of mi band 3 is using application mi bandage from xiaomi
 

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,409
Messages
40,535
Members
211,845
Latest member
anjayanejaye
Top