FW Mod Czech Firmware

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Ano...a předešlá verze ta byla taky od tebe...a tam to šlo, jen jak už jsi psal opravil jsi, aby byly i mapy, Tak jsem Mi Fit aktualizoval...
Teď jsem zkoušel nastavení upozornění na SMS v Tools (v MiFit byla oznámení vypnutá) a chodí bez problémů. Dále jsem zkoušel nastavit upozornění na SMS v MiFit (v Tools byla oznámení na SMS/Textru vypnuta) a chodí bez problémů. Dále jsem zkoušel upozornění na SMS nastavit v MiFit na Off a dát jako upozornění aplikace Textra (v Tools byla oznámení na SMS/Textru vypnuta ) a chodí bez problémů. U mne vše jede jak má... ;)

Zkus vyp/zap bluetooth. Zkus restart TLF. Opravdu nevím co s tím..., tak návrat zpět k předchozí verzi... A ještě mne napadá jedna věc - když jsi instaloval tu verzi ze včerejšího dne, dával jsi aktualizovat nebo jsi provedl odinstalaci a nové nainstalování? Je potřeba předchozí verzi odinstalovat (nikoliv provádět aktualizaci).
 
Joined
Jul 20, 2018
Messages
28
Likes
10
Points
8
Vrátil jsem se na předchozí....a s SMS jsem na tom ted stejně :rolleyes:.....Kontroluji nastavení a dělám pokusy....nevím, kde je chyba....zkusím to BT + restart atd.../ jj odpárovat, odnstalovat atd...toho se držím....
zítra dám vědět..


EDIT tak fakt.....vypnout zapnout BT....a restart telefonu....a SMS chodí i s odesílatelem...nevím co pomohlo....:unsure::unsure::unsure:
 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Taky chci MRMR poděkovat. Čeština je super, přišel mi ale lepší font v anglickém jazyce. Nevím jestli je to jen o zvyku, ale přišlo mi, že se toho na displej více vlezlo :) Neber to jako kritiku, jen můj dojem. Za tvou práci velká poklona.
Co se týká fontu, tak ten lze instalovat samostatně (Mili_wuhan.ft je přednastavený v aplikaci MiFit, ale lze ho upravit, případně udělat vlastní nebo i stáhnout jiný). Poslední verze FW, kde byl řešen font přímo v tomto souboru..., byla verze 1.3.0.8 - vyskytovala se verze FF (fine font) a BF (bold font). Pokud si vezmeš současný FW ENG označený jako Fine Font a vezmeš si originální FW z MiFit, tak zjistíš, že tam žádný rozdíl není (mimo změny MM/DD a nastavení kódování jazyka, občas se někde dělá změna DD.MM..., kdo jak požaduje). Zkus pročíst i jiná fóra, kde si s těmi fonty dost hrají..., třeba něco vhodného objevíš. Cca před týdnem jsem pročítal diskusi, kde se řešil font, ale nechodili jim tam nějaké speciální znaky u písmen... Asi se mi nechce zasahovat do něčeho, co nám funguje, abych to nerozhodil. Schválně jsem se pouštěl do úpravy FW, kde nám chodila diakritika...(proto jsme pod PL verzí) a nebylo potřeba někam jinam sahat, možná bychom při protlačování bold fontu ještě teď řešili nějaké háčky a čárky, kroužky nad "U, u". Můžeš se inspirovat třeba zde: Шрифты для Xiaomi Mi Band 3 (Python ... a hurá do upravování fontu). Potom vyjde nový FW, který nebude mít podporu Vámi vytvořeného fontu a vše od nuly... ;). Některý custom FW vyžaduje konkrétní (upravený) font, se kterým je úzce vázán (aby se vše zobrazovalo správně), takže je občas potřeba instalovat FW, RES a také FT (záleží, jste si vybrali za custom FW).

K té úvaze, že se více vejde na screen, když je tlusté písmo... - to mi moc logicky nezní. Spíš se tam vejde více písmen, když nejsou tak široká (tlustá). Někde tady na fóru bylo řešeno (s Kirillem), nastavování mezer mezi písmeny (statická a dynamická mezera, vleze se více písmen "i" vedle sebe než písmen "m"...). Osobně si myslím, že takto byla "potrefená" i verze 1.5.0.X, která zkracovala (vypouštěla) některé znaky v SMS při přecházení z jednoho screenu na druhý (při posunu, právě v tom zlomu byl výpadek znaků).

Jsem rád, že se nyní neztrácejí žádné znaky ve zprávách (uprostřed zpráv) a font neřeším... Já na to raději nesahám, když mi to šlape, jsem posera... :poop: (já vlastně jedu na ENG v MB3, takže nepoužívám ani zde přeložený FW - všude v mobilu mám ořez diakritiky - Tools, Textra... a font na MB3 za mne asi vyhovující). Pokud se někomu chce, zkuste si s tím fontem pohrát a v případě úspěchu se zde pochlubte, možná se bude hodit někomu dalšímu.
 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
No já jedu na verzi co mám staženou od 09.10. a jede mi to na ní v poho, jestli byla další úprava poté nebo ne nevím.
Včera jsem tam hodil novou verzi..., fungují tam Google mapy..., trasování (při běhání, jízdě na kole, ...) ;).

Tak jsem to přihlášení omylem neopravil :unsure:, ale funguje nám, tak je to fajn... ;):) (na jiných fórech jsem registroval, že se to ještě řeší...).
 

kats

New member
Joined
Sep 5, 2018
Messages
25
Likes
12
Points
3
Co se týká fontu, tak ten lze instalovat samostatně (Mili_wuhan.ft je přednastavený v aplikaci MiFit, ale lze ho upravit, případně udělat vlastní nebo i stáhnout jiný). Poslední verze FW, kde byl řešen font přímo v tomto souboru..., byla verze 1.3.0.8 - vyskytovala se verze FF (fine font) a BF (bold font). Pokud si vezmeš současný FW ENG označený jako Fine Font a vezmeš si originální FW z MiFit, tak zjistíš, že tam žádný rozdíl není (mimo změny MM/DD a nastavení kódování jazyka, občas se někde dělá změna DD.MM..., kdo jak požaduje). Zkus pročíst i jiná fóra, kde si s těmi fonty dost hrají..., třeba něco vhodného objevíš. Cca před týdnem jsem pročítal diskusi, kde se řešil font, ale nechodili jim tam nějaké speciální znaky u písmen... Asi se mi nechce zasahovat do něčeho, co nám funguje, abych to nerozhodil. Schválně jsem se pouštěl do úpravy FW, kde nám chodila diakritika...(proto jsme pod PL verzí) a nebylo potřeba někam jinam sahat, možná bychom při protlačování bold fontu ještě teď řešili nějaké háčky a čárky, kroužky nad "U, u". Můžeš se inspirovat třeba zde: Шрифты для Xiaomi Mi Band 3 (Python ... a hurá do upravování fontu). Potom vyjde nový FW, který nebude mít podporu Vámi vytvořeného fontu a vše od nuly... ;). Některý custom FW vyžaduje konkrétní (upravený) font, se kterým je úzce vázán (aby se vše zobrazovalo správně), takže je občas potřeba instalovat FW, RES a také FT (záleží, jste si vybrali za custom FW).

K té úvaze, že se více vejde na screen, když je tlusté písmo... - to mi moc logicky nezní. Spíš se tam vejde více písmen, když nejsou tak široká (tlustá). Někde tady na fóru bylo řešeno (s Kirillem), nastavování mezer mezi písmeny (statická a dynamická mezera, vleze se více písmen "i" vedle sebe než písmen "m"...). Osobně si myslím, že takto byla "potrefená" i verze 1.5.0.X, která zkracovala (vypouštěla) některé znaky v SMS při přecházení z jednoho screenu na druhý (při posunu, právě v tom zlomu byl výpadek znaků).

Jsem rád, že se nyní neztrácejí žádné znaky ve zprávách (uprostřed zpráv) a font neřeším... Já na to raději nesahám, když mi to šlape, jsem posera... :poop: (já vlastně jedu na ENG v MB3, takže nepoužívám ani zde přeložený FW - všude v mobilu mám ořez diakritiky - Tools, Textra... a font na MB3 za mne asi vyhovující). Pokud se někomu chce, zkuste si s tím fontem pohrát a v případě úspěchu se zde pochlubte, možná se bude hodit někomu dalšímu.
Taky do toho sahat nebudu, když to funguje :) Právě mě napadlo, že je to kvůli diakritice apod.

Ty jedeš na anglické verzi, i když jsi dělal český překlad? :)
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Taky do toho sahat nebudu, když to funguje :) Právě mě napadlo, že je to kvůli diakritice apod.

Ty jedeš na anglické verzi, i když jsi dělal český překlad? :)
JJ, používám AJ verzi, nastavení jsem uváděl v příspěvku #383. Jedná se o totožný FW jako je přeložená verze..., není tam nic jiného navíc, vše funguje úplně stejně. Když jsem dělal překlad, tak jsem si byl vědom, že může občas vyskočit nějaká nepřeložená hláška v PL jazyce... a nechtel jsem mít stringy dvojjazyčné. Navíc používám ořez diakritiky (Tools ji bez problému odstraní z mailů i SMS a Textra z SMS..., takže mne diakritika až tak nezajímala). Zvykl jsem si na AJ a na textovky bez háčků a čárek, tak jsem to nastavení ponechal... (do překladu jsem se pustil až poté...). Teď bych si klidně natáhl tu CZ variantu (naprostá většina stringů je přeložena), ale není důvod... zase zbytečně dělat flash - asi lenost... ;). Je fajn, že máme možnost výběru co komu vyhovuje :cool:. Nemusíš se bát, že by ten FW byl nějak závadný. Když jsem to překládal, tak jsem si nechával natažené i ty verze s nekompletními CZ stringy..., potom jsem si zažil brick, tak jsem ten překlad nechtěl dodělávat a nový band jsem si nahodil opět do AJ, ale našli se tady na fóru borci, kteří se nebáli testování, tak jsme to tu dotáhli do zdárného konce.
 

kats

New member
Joined
Sep 5, 2018
Messages
25
Likes
12
Points
3
Mě ani nevadí ten samotný flash, ale vadí mi, že zmizí veškerý postup co jsem ten den udělal a začínám od nuly :D
 

rendal

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 29, 2018
Messages
909
Likes
762
Points
103
Taky chci MRMR poděkovat. Čeština je super, přišel mi ale lepší font v anglickém jazyce. Nevím jestli je to jen o zvyku, ale přišlo mi, že se toho na displej více vlezlo :) Neber to jako kritiku, jen můj dojem. Za tvou práci velká poklona.
Je to originální font z PL jazyka od vyrobce, ze kterého čeština vychází.
 
Joined
Aug 27, 2018
Messages
22
Likes
3
Points
8
MRMR mám takový menší problém s mifit aplikací, po potvrzení odemčení pomocí bluetooth zařízení mi vždy aplikace Crashne, odemčení pomocí zařízení funguje ale už nelze nastavit vzdálenost kvůli pádům
 
Joined
Aug 21, 2018
Messages
25
Likes
12
Points
8
MRMR mám takový menší problém s mifit aplikací, po potvrzení odemčení pomocí bluetooth zařízení mi vždy aplikace Crashne, odemčení pomocí zařízení funguje ale už nelze nastavit vzdálenost kvůli pádům
Odinstaluj zdejsi verzi mifitu. Nainstaluj origo z GPlay, nastav v aplkiaci vzdálenost na kterou chceš, poté odinstaluj origo, nainstaluj zdejsi. Jinak to řešit nejde. Zatím.

Mam nastavenou stredni vzdalenost a vic to neřeším. Ta nejbližší byla na prd, musel jsem dávat naramek skoro na 5cm od mobilu.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Odinstaluj zdejsi verzi mifitu. Nainstaluj origo z GPlay, nastav v aplkiaci vzdálenost na kterou chceš, poté odinstaluj origo, nainstaluj zdejsi. Jinak to řešit nejde. Zatím.

Mam nastavenou stredni vzdalenost a vic to neřeším. Ta nejbližší byla na prd, musel jsem dávat naramek skoro na 5cm od mobilu.
Jsem teď trochu za hloupého, ale mám dotaz... Kde se přesně nastavuje ta vzdálenost pro odemčení? Nemohu to najít..., vždy mne to přepne do nastavení telefonu..., důvěryhodné zařízení etc. Když dám MB3 jako důvěryhodné zařízení, tak je tlf odemknutý, když je MB3 připojen k tlf, jinak je zamknutý, ale kde se nastavuje vzdálenost fakt nevím a nevidím :(
 
Last edited:
Joined
Aug 21, 2018
Messages
25
Likes
12
Points
8
Jsem teď trochu za hloupého, ale mám dotaz... Kde se přesně nastavuje ta vzdálenost pro odemčení? Nemohu to najít..., vždy mne to přepne do nastavení telefonu..., důvěryhodné zařízení etc.


Ve vláknech s Mifitem tu na stránkách píše myslím unicorn, že při kliku na tuto položku dojde k ForceKillu viz Bugs unsolved
 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
View attachment 1755

Ve vláknech s Mifitem tu na stránkách píše myslím unicorn, že při kliku na tuto položku dojde k ForceKillu viz Bugs unsolved
Jasný, ale po kliknutí na tuto položku mne to přepne do nastavení TLF... a mohu nastavit důvěryhodné zařízení, ale nějaké metry... - nikde nic :cry:. No, ale já tuto funkci stejně nebudu používat, tak zatím nebudu řešit... Když budu ve sprše, nebo běhat po hřišti, tak se kdokoliv může hrabat v telefonu..., což se mi asi nelíbí, raději odemknu otiskem, obličejem, gestem - to zas tolik nezdržuje, mám to dobře nastavené a telefon zůstává asi více "bezpečnější proti nežádoucím návštěvníkům" ;):). Ale i tak díky za info, zkusím se u někoho podívat na origo aplikaci, nechce se mi to přeinstalovávat...
 
Joined
Aug 21, 2018
Messages
25
Likes
12
Points
8
Jsem teď trochu za hloupého, ale mám dotaz... Kde se přesně nastavuje ta vzdálenost pro odemčení? Nemohu to najít..., vždy mne to přepne do nastavení telefonu..., důvěryhodné zařízení etc. Když dám MB3 jako důvěryhodné zařízení, tak je tlf odemknutý, když je MB3 připojen k tlf, jinak je zamknutý, ale kde se nastavuje vzdálenost fakt nevím a nevidím :(

Je to tak jak píšu, bohužel v zdejší modifikované MF 3.5.0 a jiné verze, toto nastavení nefunguje. Protože po kliknutí na položku odemknutí obrazovky aplikace spadne (FC) ForceClose. Zkus to v origo z GP.

Odemknutí zařízení mám nastaveno hlavně kvůli kolu. Mám docela šílené gesto a když je mobil na řídítkách v držáku, tak to dost zdržuje.
 

peetman

New member
Joined
Sep 6, 2018
Messages
29
Likes
3
Points
3
Tak už tu máme verzi fw 1.8.0.0
Zatím nic nového, jen zmizela činky u cvičence.
Češtiny jsme se nedočkali v předchozí verzi a už tu je nová.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Tak už tu máme verzi fw 1.8.0.0
Zatím nic nového, jen zmizela činky u cvičence.
Češtiny jsme se nedočkali v předchozí verzi a už tu je nová.
Nezmizela jen činka, počasí ukazuje u prvního dne (aktuální teplotu...), dříve to bylo možné např. u Notify..., je to docela příjemná změna ;). Oficiální češtiny od Xiaomi jsme se ještě nedočkali v žádné verzi FW :D.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
:eek:*** Firmware pro MB3 bez NFC - FW_1.8.0.0_CZE ***:eek:
Podpora diakritiky
Nedochází ke zkracování zpráv (ke ztrátě znaků)
Flash provádíte v pořadí FW, RES, FT
Přeloženo všechno (resp. téměř všechno) - pokud objevíte nepřeložený řetězec, napište mi ;)
Funguje aktuální počasí (aktuální teplota) - konečně!
Aplikace MiFit 3.5.2 je upravena - počasí začíná malými písmeny (hned jsem ošetřil API u Google map)

Flash jsem prováděl přes Gadgetbridge (poslední verze na GP) - vše proběhlo bez problémů
Hlídejte si zapnutí "Viditelnosti MB3" při odpárování z jakékoliv aplikace...
Nědělejte aktualizaci aplikace MiFit, ale odinstalovat a nainstalovat novou (před odinstalací aplikace zrušit párování s MB3!, v nové aplikaci si ho zase připojíte obvyklým způsobem).

Každý už asi někdy dělal flash (případně návody a rady najdete zde na fóru), takže se jde na to...

1) Vyberte si požadovaný FW!
Mili_wuhan_1.8.0.0_CZ_FIN_batt_not.fw (na hlavní obrazovce je vedle procent baterie zobrazena také její ikona, v případě notifikace se objeví místo baterie obálka s počtem notifikací, po jejich přečtení se Vám na displej opět vrátí baterie, autorem je opět uživatel majsi, veškeré předchozí úpravy ve FW zůstávají)
Mili_wuhan_1.8.0.0_CZ_FIN_battery.fw (zobrazí se pouze procenta baterie bez ikony, opět perfektní vychytávka od uživatele majsi, mistrovský kousek(y)(y)(y), tleskající ručičky tu jako smajlíka nemají..., ale kdyby byly, tak tobě budou hodně tleskat ;), tento FW obsahuje i celé názvy dnů)
Mili_wuhan_1.8.0.0_CZ_FIN_without_batt.fw (v předpovědi počasí se u třetího dne objevuje celý název, tuto vychytávku pro nás udělal uživatel majs, díval jsem se do zdrojáku - krásná čistá úprava, patří ti velké díky ;)(y))


2) Musíte použít tyto RES_v42 (se starými RES_v40 Vám to nepojede!!!)
Wuhan_1.8.0.0_CZ_DIGI.res (pro digitální vzhled číslic a zobrazování obálky u notifikací)
nebo
Wuhan_1.8.0.0_CZ_OBAL.res (pro původní vzhled číslic a zobrazování obálky u notifikací)


3) Wuhan_1.8.0.0.ft
Flash FT dělat nemusíte - MB3 funguje na starém FT :)
(Já jsem flash fontu udělal a žádné velké změny nevidím..., pokud se rozhodnete pro flash FT, tak vězte, že to trvá delší dobu - vzhledem k velikosti souboru).

4) MF_3_5_2_CZEW_F.apk (klasika :cool:)

!!!Vše provádíte na vlastní triko, za nic neručím, nezodpovídám, etc.!!!

Enjoy It;):geek::sleep:
 
Last edited:

Lookass91

New member
Joined
Aug 15, 2018
Messages
1
Likes
0
Points
1
Super, vše funguje jak má (jen to počasí s otazníky, ale na to už jsme si všichni zvykli). Dávám palec nahoru. ?
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Super, vše funguje jak má (jen to počasí s otazníky, ale na to už jsme si všichni zvykli). Dávám palec nahoru. ?
Počasí je bez otazníků, ale musíš použít aplikaci z bodu čtyři... ;):)
 

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 726 17.8%

Forum statistics

Threads
2,408
Messages
40,524
Members
211,820
Latest member
careylui
Top