FW Mod Slovak Firmware

romcok

New member
Joined
Oct 1, 2018
Messages
2
Likes
0
Points
1
Čaute, ja som updatol Mi Band na resource v40 a 1.5.0.2 Slovenský firmware asi dvakrát a neviem sa dostať do menu Mi Bandu. Synchronizácia cez Notify & Fitness ale funguje.
Pred chvíľou mi prišla notifikácia a zdá sa, že displej nereaguje na dotyk (okrem hlavného tlačidla).
Vedel by mi niekto poradiť?

 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Čaute, ja som updatol Mi Band na resource v40 a 1.5.0.2 Slovenský firmware asi dvakrát a neviem sa dostať do menu Mi Bandu. Synchronizácia cez Notify & Fitness ale funguje.
Pred chvíľou mi prišla notifikácia a zdá sa, že displej nereaguje na dotyk (okrem hlavného tlačidla).
Vedel by mi niekto poradiť?

V Notify (nebo Mi Fit - podle toho s čím to máš spárované) zkus přeházet pořadí obrazovek na náramku... - třeba HODINY-CVIČENÍ-POČASÍ... přehoď na HODINY-POČASÍ-CVIČENÍ... :)
 

romcok

New member
Joined
Oct 1, 2018
Messages
2
Likes
0
Points
1
Džíz, díky, my si tu ten náramok posielame cez celé slovensko, že čo to nejde a takáto kravina.
 

chrastitko

New member
Joined
Aug 14, 2018
Messages
21
Likes
4
Points
3

Mamucik

New member
Joined
Sep 27, 2018
Messages
13
Likes
2
Points
3

Mamucik

New member
Joined
Sep 27, 2018
Messages
13
Likes
2
Points
3
Ak ti to nefunguje tak nahod este raz resources v40 potom to pojde
Nechcelo mi to nahodiť cez Gadgetbrige, už to neriešim. Akurát počasie nie je celkom na 100% preložené Jasno do Oblačno. Inak všetko OK. Ukazuje aj meno kontaktu pri zvoneni telefónu
 
Joined
Jul 21, 2018
Messages
58
Likes
15
Points
8
Nechcelo mi to nahodiť cez Gadgetbrige, už to neriešim. Akurát počasie nie je celkom na 100% preložené Jasno do Oblačno. Inak všetko OK. Ukazuje aj meno kontaktu pri zvoneni telefónu
Ved pozri starsie prispevky, uz som to tu pisal x krat. Gatgedbridge sa pouziva na stare verzie fw, na 1.5.0.2 staci mifit, v ktorom je komplet resources aj sk fw. treba si len stiahnut sk modified verziu.... Pocasie je problem apky, tie preklady taha z nej, nie z naramku. Ak si das notify pro, tam su uplne ine hlasky, aj moznosti nastavenia pocasia.
 

perr

Member
Joined
Sep 8, 2018
Messages
76
Likes
17
Points
13
Zdar,potrebujem radu. Neviete mi poradiť, prečo mi takmer vždy nezobrazí pár písmen,až slov spravy ,čo dostanem z akejkolvej appky? Konkrétne,ak sa správa delí na viac "obrazoviek" tak medzi vždy chýba ju písmená medzi nimi...

Btw. Nezdá sa vám,že sa kiril vykašľal na nové firmwares?
 
Last edited:
Joined
Jul 21, 2018
Messages
58
Likes
15
Points
8
Zdar,potrebujem radu. Neviete mi poradiť, prečo mi takmer vždy nezobrazí pár písmen,až slov spravy ,čo dostanem z akejkolvej appky? Konkrétne,ak sa správa delí na viac "obrazoviek" tak medzi vždy chýba ju písmená medzi nimi...

Btw. Nezdá sa vám,že sa kiril vykašľal na nové firmwares?
pozri aj cesku diskusiu fw , niekde tu to asi zacina, alebo predosle stranky. Na konci diskusie pisu, aj ako dalej s dalsimi verziami fw. czech fw

EDIT oprava, diskusia zacina ovela skor, ale tu je jedno z rieseni czech firmware page 20
 
Joined
Oct 4, 2018
Messages
21
Likes
5
Points
8
Takže po útrapách všetko funguje. Slovenčina nahodená.
Oprava: samozrejme nezobrazí celé znenie správ a sú tam aj tie otázniky ako to tu bolo spomenuté ale má to informatívny charakter že došla správa. Časom ak sa tomu budú venovať tak to opravia.
Ukazuje mi aj číslo aj identifikáciu volajúceho a nemusel som vôbec telefón nastavovať na angličtinu.

Potrebujete k tomu:
1. Mi Fit 3.4.6 - Slovak.apk (nešlo sa prihlásiť ani cez facebook ani cez gmail vytvoril som Mi Account)
- táto verzia je potrebná ináč mi dookola vracalo anglický firmware pri použití oficiálnej verzie
2. GadgetBridge 0.30.0.apk
- a musel som aj použiť iný file manažér ten z mobilu mi neotvoril daný firmware v gadgetbridge ale
skončil chybou
3. Mili_wuhan_v40_GeekDoing.res
4. Mili_wuhan_1.5.0.2_Slovak_GeekDoing_23.08.18.fw
 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Zdar,potrebujem radu. Neviete mi poradiť, prečo mi takmer vždy nezobrazí pár písmen,až slov spravy ,čo dostanem z akejkolvej appky? Konkrétne,ak sa správa delí na viac "obrazoviek" tak medzi vždy chýba ju písmená medzi nimi...
Btw. Nezdá sa vám,že sa kiril vykašľal na nové firmwares?
Ztráta znaků není problém aplikace (SMS, maily..., není to ani problém MiFit nebo Notify), ale jedná se o problém FW. Zkoušením jednotlivých FW jsem došel k tomuto výsledku:
FW 1.2.0.X - nezkracuje zprávy, je přeložen...
FW 1.3.0.X - nezkracuje zprávy, je přeložen do SK i CZ
FW 1.5.0.X - zkracuje zprávy (zmiňuje to zde na fóru více osob, někomu to nevadí tak FW používají, mne to štvalo), ale je přeložen do SK i do CZ
FW 1.6.0.X - nezkracuje zprávy, přibila jedna položka "Cvičení", FW je svižný a zatím jsem nenšel žádný problém, bohužel není verze SK ani CZ
Když byl nejnovější FW 1.5.0.X, tak jsem raději používal 1.3.0.X (bez problemů jsem provedl downgrade). Nyní používám nastavení, které je popsáno zde: #383.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Nechcelo mi to nahodiť cez Gadgetbrige, už to neriešim. Akurát počasie nie je celkom na 100% preložené Jasno do Oblačno. Inak všetko OK. Ukazuje aj meno kontaktu pri zvoneni telefónu
Pokud ti nevyhovuje počasí, tak si můžeš upravit "stringy" (textové řetězce počasí) v aplikaci MiFit. Nezapomeň upravovat již modifikovanou aplikaci z tohoto fóra (pokud upravíš originál, tak by ti APK aktualizovala FW v náramku automaticky a sama sebe v GP). Návod na úpravu je zde a funguje, několikrát jsem použil... Tento návod lze použít i na úpravu textových řetězců počasí v aplikaci Notify (také vyzkoušeno).

Před instalací APK (např. MiFit), kterou jsi upravil, nezapomeň odpárovat náramek v původní používané APK, tuto poté odinstaluj a následně nahoď svůj výtvor ;):).
 
Joined
Aug 3, 2018
Messages
7
Likes
2
Points
8
Takže po útrapách všetko funguje. Slovenčina nahodená.
Počasie v Slovenčine žiadne otázniky ako tu bolo spomenuté.
Ukazuje mi aj číslo aj identifikáciu volajúceho a nemusel som vôbec telefón nastavovať na angličtinu.

Potrebujete k tomu:
1. Mi Fit 3.4.6 - Slovak.apk (nešlo sa prihlásiť ani cez facebook ani cez gmail vytvoril som Mi Account)
- táto verzia je potrebná ináč mi dookola vracalo anglický firmware pri použití oficiálnej verzie
2. GadgetBridge 0.30.0.apk
- a musel som aj použiť iný file manažér ten z mobilu mi neotvoril daný firmware v gadgetbridge ale
skončil chybou
3. Mili_wuhan_v40_GeekDoing.res
4. Mili_wuhan_1.5.0.2_Slovak_GeekDoing_23.08.18.fw
Toto všetko som mal a išlo všetko skvelo, kým OP6 nenainštaloval "Android 9.0 Pie" potom už mobil nevedel nájsť BT zariadenie Mi Band. Iné mobily ho našli ale môj nie. Dal som oficiálnu verziu Mi Fit 3.5.0, Mi band našlo pripojilo a hodilo čísnštinu verziu 1.6.0.xx.
Nechápem prečo mi tá upravená verzia Mi Fit 3.4.6. - Slovak nevedela na adndoride 9 nájsť BT zariadenie.
Aktuálne som Mi Fit vymazal. Mám Mi Band Notify 6.10.5v slovenčine a do Mi Band som dal 1.5.0.2 - Slovak a všetko ide ako má, aj počasie pekne prekladá aj všetko hlási, aj meno volajúceho aj správy.
 

perr

Member
Joined
Sep 8, 2018
Messages
76
Likes
17
Points
13
pozri aj cesku diskusiu fw , niekde tu to asi zacina, alebo predosle stranky. Na konci diskusie pisu, aj ako dalej s dalsimi verziami fw. czech fw

EDIT oprava, diskusia zacina ovela skor, ale tu je jedno z rieseni czech firmware page 20
diky,ale ja mam mifit3 v eng originalne


Ztráta znaků není problém aplikace (SMS, maily..., není to ani problém MiFit nebo Notify), ale jedná se o problém FW. Zkoušením jednotlivých FW jsem došel k tomuto výsledku:
FW 1.2.0.X - nezkracuje zprávy, je přeložen...
FW 1.3.0.X - nezkracuje zprávy, je přeložen do SK i CZ
FW 1.5.0.X - zkracuje zprávy (zmiňuje to zde na fóru více osob, někomu to nevadí tak FW používají, mne to štvalo), ale je přeložen do SK i do CZ
FW 1.6.0.X - nezkracuje zprávy, přibila jedna položka "Cvičení", FW je svižný a zatím jsem nenšel žádný problém, bohužel není verze SK ani CZ
Když byl nejnovější FW 1.5.0.X, tak jsem raději používal 1.3.0.X (bez problemů jsem provedl downgrade). Nyní používám nastavení, které je popsáno zde: #383.
to si ma potesil..diky za info
 

xpaulos2

Well-known member
Developer
Contributor
Joined
Sep 10, 2018
Messages
890
Likes
804
Points
103
Čaute včera urobil @MRMR preklad do češtiny, za čo mu ďakujem a na základe tohto FW som češtinu upravil na slovenčinu. Vo FW môžu byť nejake texty v poľštine keďže vychádza tento FW s poľského jazyka tak prosím ked na nejaký narazíte napíšte ja ho upravím. Pre preložené dni je potrebne nahrať aj upravene Resources. Mi Fit používam 3.5 v slovenčine tu z fóra.
VŠETKO ROBÍTE NA VLASTNÉ NEBEZPEČIE - MOŽNÝ BRICK!
VŠETKÝ POSTUPY SÚ TÚ NA FÓRUM ALEBO FAQ
.
mili-wuhan-1-6-0-16-svk-f1
mili-wuhan-v40-origo-sk-res
 

Attachments

Last edited:

Luko69

Active member
Joined
Aug 10, 2018
Messages
339
Likes
75
Points
33
Super chlapci, ze ste sa toho ujali. Co sa tyka Resources, bol by problem so SK firmware nahodit ceske resources ? Resp. aky by bol rozdiel medzi origo a upravenym ceskym resources ?
 

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 727 17.8%

Forum statistics

Threads
2,415
Messages
40,547
Members
211,870
Latest member
egodwe
Top