FW Mod Czech Firmware

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Byl byste tak hodný?
Zkusil bych to, pokud to tedy zvládne i laik...
Děkuji
1) Stáhni si tuto utilitku: AmazfitBipTool (pomocí toho budeš rozbalovat a zpátky balit Resources)
2) Stáhni si a rozbal Resources s Pikachu... - Vznikne ti adresář
3) Stáhni si Resources (Mili_wuhan_v40_orig_steps_CZ.res ), tyto rovněž rozbal stejným způsobem - Vznikne ti adresář
4) Z těch CZ Resources překopíruj obrázky 0447 až 0453 (včetně) do rozbaleného Resources Pikachu (přepsat). Zabal Resources Pikatchu s těma přehranýma obrázkama (stejný způsob jako jsi rozbaloval)...
Takto upravené res pošli do náramku. FW zůstává stejný, s tím nic neděláš. Jedná se pouze o flash Resources!
Když to nepůjde..., nebo si netroufneš, tak mi písni, kterou verzi Res Pikachu používáš a já ti to připravím :)
 
Joined
Sep 13, 2018
Messages
59
Likes
44
Points
23
1) Stáhni si tuto utilitku: AmazfitBipTool (pomocí toho budeš rozbalovat a zpátky balit Resources)
2) Stáhni si a rozbal Resources s Pikachu... - Vznikne ti adresář
3) Stáhni si Resources (Mili_wuhan_v40_orig_steps_CZ.res ), tyto rovněž rozbal stejným způsobem - Vznikne ti adresář
4) Z těch CZ Resources překopíruj obrázky 0447 až 0453 (včetně) do rozbaleného Resources Pikachu (přepsat). Zabal Resources Pikatchu s těma přehranýma obrázkama (stejný způsob jako jsi rozbaloval)...
Takto upravené res pošli do náramku. FW zůstává stejný, s tím nic neděláš. Jedná se pouze o flash Resources!
Když to nepůjde..., nebo si netroufneš, tak mi písni, kterou verzi Res Pikachu používáš a já ti to připravím :)
Ahoj,pokoušel jsem si také trochu pohrát (rozbalení není problém) jen jak to zabalit přes ten program to nechápu.....:unsure:
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Ahoj,pokoušel jsem si také trochu pohrát (rozbalení není problém) jen jak to zabalit přes ten program to nechápu.....:unsure:
Ten adresář, ve kterém jsi upravil obrázky, zase přetáhni na ten "exe" soubor (WatchFace.exe)..., problikne černé wokno a objeví se ti dva nové soubory (xxx_packed.log, xxx_packed.res). Soubor xxx_packed.res jsou tebou připravené Resources ;):)
 
Joined
Sep 13, 2018
Messages
59
Likes
44
Points
23
Ten adresář, ve kterém jsi upravil obrázky, zase přetáhni na ten "exe" soubor (WatchFace.exe)..., problikne černé wokno a objeví se ti dva nové soubory (xxx_packed.log, xxx_packed.res). Soubor xxx_packed.res jsou tebou připravené Resources ;):)
Výborně jak prosté :p funguje na 1*.....;) díky!!!!!!!!!
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Přeložit by to určitě šlo, teď jsem se na to díval... - stejným způsobem jako se překládá verze bez NFC..., ale je to šílená práce, navíc nemám možnost (a asi ani většina lidí zde) přeložený FW odzkoušet, protože máme verze bez NFC. Osobně bych to řešil nastavením - viz. #383 (alespoň zatím ;))
 
Last edited:

Jurih

New member
Joined
Oct 13, 2018
Messages
5
Likes
2
Points
3
Přeložit by to určitě šlo, teď jsem se na to díval... - stejným způsobem jako se překládá verze bez NFC..., ale je to šílená práce, navíc nemám možnost (a asi ani většina lidí zde) přeložený FW odzkoušet, protože máme verze bez NFC. Osobně bych to řešil nastavením - viz. #383 (alespoň zatím ;))
Firmware klidně odzkoušim.
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Firmware klidně odzkoušim.
Jste zde zatím cca dva, kteří o to mají zájem - ty a dertas. Je dost možné, že se MB3+NFC objeví ve větším počtu, přeci jen budou Vánoce... :) Díval jsem se na verze FW pro NFC, potřebuji odzkoušet polskou (polish, PL) verzi - nainstalovat FW a vyzkoušet podporu písma (všechna písmena s diakritikou...). Dále bych potřeboval vypsat řetězce, které se používají při práci s NFC (třeba screen z náramku, něco jako NFC on, NFC off), abych věděl, co vyhledávat v tom FW..., abych to nemusel celé procházet...
JJ, samozřejmě si to odzkoušíš sám, protože ti nic jiného nezbývá... ;) (nemám MB3 s NFC). A opět platí, že to odzkoušení děláš na své triko - může být BRICK.

Ještě mne zajímá - u toho FW s NFC píšou, že se má používat s Notify..., v čem jedeš ty? Pouze Notify? Pouze Mi Fit? Oboje současně? Nebo jiná varianta?...

Asi bude lepší psát do zpráv, aby jsme tu neřešili něco out of topic, pokud se dobereme výsledku, tak to zde zveřejníme. Byl bych nerad, aby si někdo natáhl verzi +NFC do bandu bez NFC a opačně... Mohl by to být také problém.
 
Last edited:

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Nabízím k otestování další verzi FW_1.6.0.16_CZE_FINAL! Určeno pro MB3 bez NFC!
Celý FW jsem prošel a objevil jsem ještě 11 nepřeložených řetězců. Sice se jedná o stringy, které se objevují na náramku asi jen sporadicky, ale stejně jsem to přeložil..., takže nyní by to měla být finální verze a na 99% (je to jak s prezervativem, také Vám neslíbí 100%) by se na náramku neměla objevit hláška v cizím (PL) jazyce...

Až to bude odzkoušené, tak to zde zveřejním na str. 25! Při testování může dojít k bricknutí MB3. Kdo je ochoten risknout svůj band, napište mi do zpráv, pošlu Vám odkaz na stažení finální verze.
 

tomini

Active member
Joined
Jul 11, 2018
Messages
150
Likes
34
Points
38
1) Stáhni si tuto utilitku: AmazfitBipTool (pomocí toho budeš rozbalovat a zpátky balit Resources)
2) Stáhni si a rozbal Resources s Pikachu... - Vznikne ti adresář
3) Stáhni si Resources (Mili_wuhan_v40_orig_steps_CZ.res ), tyto rovněž rozbal stejným způsobem - Vznikne ti adresář
4) Z těch CZ Resources překopíruj obrázky 0447 až 0453 (včetně) do rozbaleného Resources Pikachu (přepsat). Zabal Resources Pikatchu s těma přehranýma obrázkama (stejný způsob jako jsi rozbaloval)...
Takto upravené res pošli do náramku. FW zůstává stejný, s tím nic neděláš. Jedná se pouze o flash Resources!
Když to nepůjde..., nebo si netroufneš, tak mi písni, kterou verzi Res Pikachu používáš a já ti to připravím :)
Děkuji! Vyzkouším :)
 
Joined
Jul 13, 2018
Messages
20
Likes
11
Points
8
V úvodu tohoto příspěvku chci poděkovat Všem, kteří zde publikují své poznatky o MB3 – zejména chci vyzdvihnout práci těchto lidí:
Kirill
MagicalUnicorn
Maddoctor


A samozřejmě obrovské díky patří pro rendal (ty jsi mi sdělením, že v PL jazyce je obsaženo kódování české diakritiky, ušetřil obrovský kus práce a hlavně času…, našel jsem si PL abecedu a hodil jsem to za hlavu, když tam nebyla CZ písmena, vůbec mne nenapadlo, že v PL FW bude použitelné kódování pro CZ FW).

Upravil jsem FW 1.6.0.16 do CZ jazyka (je možné, že jsem přehlédl nějaký string, pokud se Vám někde objeví PL fráze, tak mi dejte vědět, zkusím to opravit) ;).

1) Nahrajte upravený FW obvyklým způsobem přes Notify (Mili_wuhan_1.6.0.16_CZE_F_NOTESTED.fw) - otestováno to je, jen se mi to nechtělo přejmenovávat! Testování pro Vás udělal Polik26, takže jemu patří velké THX za to, že do toho šel (y).

2) Je nutné použít (nahrát) upravené zdroje v40 (pokud použijete originální zdroje nebo zdroje upravené z tohoto fóra, tak budete mít vedle datumu názvy dnů v PL). Pro instalaci zdrojů použijte opět Notify.

Originální zdroje v40 upravené pro zde uváděný FW (podpora CZ + vylepšený krokoměr #563)Mili_wuhan_v40_orig_steps_CZ.res (na těchto "valím" i já)

nebo

Originální zdroje v40 upravené pro zde uváděný FW (podpora CZ) - Mili_wuhan_v40_origo_CZ.res

nebo

Zdroje v40 z tohoto fóra a upravené pro zde uváděný FW (podpora CZ) – některé ikony jsou údajně větší - Mili_wuhan_v40_CZ.res

3) Na telefonu používám modifikovanou MiFit (z tohoto fóra), kterou jsem trochu upravil – počasí vypadá takto „jasno až oblačno“ nikoliv „Jasno až Oblačno“. Aplikaci stahujte zde: MF_3_5_0_czw.apk (ULOŽ.TO) nebo mirror MEGA (MEGA.NZ)

Před instalací upravené modifikované MiFit, odpárujte MB3 ze současné (používané) MiFit, poté tuto odinstalujte, následně nainstalujte staženou (viz. předchozí odstavec) a připojte náramek.

VŠE PROVÁDÍTE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ - MOŽNÝ BRICK!
VEŠKERÉ INSTALACE A POSTUPY VIZ. TOTO FÓRUM PŘÍPADNE FAQ
:cool:

!!! Nevím, jakým způsobem se bude chovat tento upravený FW ve spojení s iOS!!!

Pokud jste postupovali správně, tak Vám MB3 šlape asi takto (omlouvám se za nekvalitní video, nejsem ten správný YOUTUBER :D).

Enjoy It! ;)
Otestované na IOS, diakritika sa zobrazuje, jedine v počasí sú trojuholníky
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Otestované na IOS, diakritika sa zobrazuje, jedine v počasí sú trojuholníky
U androidu by stačilo použít upravenou Mi Fit z fóra a počasí by jelo správně, jak je to s IOS nevím, protože jedu na Androidu a nemám možnost vyzkoušet, třeba zde někdo zareaguje... Stringy pod počasím jsou věcí aplikace MiFit (případně Notify...).

Zkus přepnout telefon (celý TLF) do polského jazyka...? Ale to asi není řešení...:(
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
FINÁLNÍ VERZE FW 1.6.0.16 = PŘELOŽENY VŠECHNY STRINGY (ŘETĚZCE)
Na straně 25 v příspěvku #493 je konečná verze FW CZ. Přeložené do CZ bylo ještě 11 řetězců.
Sice se jedná o stringy, které se objevují na náramku asi jen sporadicky, ale stejně jsem to přeložil..., takže nyní jde o finální verzi a na 99% (je to jak s prezervativem, také Vám nikdo nezaručí 100% :devilish:) by se na náramku neměla objevit hláška v cizím (PL) jazyce...
Testování pro Vás udělal mysak85, takže jemu patří velké THX ;)(y).
A máme hotovo :geek::coffee:.
 
Last edited:
Joined
Sep 13, 2018
Messages
59
Likes
44
Points
23
FINÁLNÍ VERZE FW 1.6.0.16 = PŘELOŽENY VŠECHNY STRINGY (ŘETĚZCE)
Na straně 25 v příspěvku #493 je konečná verze FW CZ. Přeložené do CZ bylo ještě 11 řetězců.
Sice se jedná o stringy, které se objevují na náramku asi jen sporadicky, ale stejně jsem to přeložil..., takže nyní jde o finální verzi a na 99% (je to jak s prezervativem, také Vám nikdo nezaručí 100% :devilish:) by se na náramku neměla objevit hláška v cizím (PL) jazyce...
Testování pro Vás udělal mysak85, takže jemu patří velké THX ;)(y).
A máme hotovo :geek::coffee:.
Aktualizoval jsem přes Notify 99% a náramek píše nelze aktualizovat (šok !!!) naštěstí k bricknutí nedošlo a náramek se normálně rozjel tak nevím nevím kde se stala chyba....:cautious:
 

MRMR

Well-known member
Contributor
Joined
Aug 10, 2018
Messages
433
Likes
642
Points
108
Aktualizoval jsem přes Notify 99% a náramek píše nelze aktualizovat (šok !!!) naštěstí k bricknutí nedošlo a náramek se normálně rozjel tak nevím nevím kde se stala chyba....:cautious:
@mysak85 to testoval a šlape mu to normálně. Nevím, přes co dělal flash... Teď by mne zajímalo, na jakém FW ti to jede..., ale asi na tom tvém původním (pokud neproběhl restart). Myslím si, že se v závěru přenosu nového FW do náramku nepřenesla všechna data... Může být způsobeno komunikací mezi TLF a MB3, jinak si to nedovedu vysvětlit. Takže počkáme, až někdo ještě jednou otestuje... nechá nám tu zprávu ;)
 

Trusted Store

Members online

No members online now.

Our Telegram Channel

Which color of official strap would you like to buy for your Mi Band 3?

  • Black

    Votes: 2,154 52.8%
  • Deep Blue

    Votes: 1,197 29.4%
  • Redish Orange

    Votes: 726 17.8%

Forum statistics

Threads
2,408
Messages
40,524
Members
211,820
Latest member
careylui
Top